Panas 58dxe720 vs LG 55uh6507

strazakp

Banned
Przyjechałem do ME kupic Panasa ale w oko wpadł mi Lg. Wpadł w oko bo TANI i nie brzydki a tak jak Panas ma 60Hz ale WebOs3.0.
Lg wyjsciowo kosztuje 3500zl ale trzeba odjac 200zl od LG i gratis jest magicpilot o wartości ok 150zl. Czyli mam 55" tv który kosztuje ok 3150zl!!!
Odpuściłem juz tv za ok 5000zl
Co myślicie o tym lg? Pilne!!!
 

H_o_G

New member
Nie jest to pełne 4K, względy ekonomiczne:
Pseudo 4K – co musisz wiedzieć, aby potem nie żałować – TV TEST

I tutaj pięknie opisane:
"Konwencjonalne panele Ultra HD mają w poziomie 3840 pikseli, a każdy z nich składa się z 3 subpikseli RGB, co daje 11520 subpikseli (w poziomie). Z kolei wyświetlacz RGBW UHD ma w poziomie tylko 1920 pikseli składających się z 3 subpikseli RGB (co daje 5760 „kolorowych” subpikseli) oraz, dodatkowo, 1920 białych subpikseli. Jeżeli zsumujemy liczbę kolorowych i białych subpikseli takiego wyświetlacza, okaże się, że ma on w poziomie tylko 7680 subpikseli (5760+1920). Oznacza, to, że wyświetlacz RGBW UHD ma w poziomie tylko 67% subpikseli typowego wyświetlacza RGB UHD."
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Nie jest to pełne 4K, względy ekonomiczne:
Pseudo 4K – co musisz wiedzieć, aby potem nie żałować – TV TEST

I tutaj pięknie opisane:
"Konwencjonalne panele Ultra HD mają w poziomie 3840 pikseli, a każdy z nich składa się z 3 subpikseli RGB, co daje 11520 subpikseli (w poziomie). Z kolei wyświetlacz RGBW UHD ma w poziomie tylko 1920 pikseli składających się z 3 subpikseli RGB (co daje 5760 „kolorowych” subpikseli) oraz, dodatkowo, 1920 białych subpikseli. Jeżeli zsumujemy liczbę kolorowych i białych subpikseli takiego wyświetlacza, okaże się, że ma on w poziomie tylko 7680 subpikseli (5760+1920). Oznacza, to, że wyświetlacz RGBW UHD ma w poziomie tylko 67% subpikseli typowego wyświetlacza RGB UHD."
No to raczej odpada Lg
 

H_o_G

New member
Strazak, no nie mów, że wreszcie kupiłeś??

Jak tak to nie na PW tylko chwal się, wiele osób na ten moment czekało :)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Dla mnie to już przeginka z tymi tematami się robi, jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli oddzielny temat na każdą możliwą kombinację.
Daje to spory potencjał- ok. 10-15 modeli w tych samych calach, daje nam 100-150 możliwych tematów strażaka.

I mówię o obecnych seriach- na wiosnę wejdą nowe, to i możliwe kombinacje wzrosną kilkunastokrotnie.
A my dalej będziemy czytać o rozterkach, na temat których już wszystko wiadomo.
 
Do góry