Panas 42 pv80 czy 42py8 czy 42x10

chillboy

New member
Witam, zamierzam kupic na dniach telewizor plazmowy. Zdecydowany jestem raczej na Panasa 42 pv80. Maja go moi rodzice i powem rewelacja. Dostaliśmy pochlebne opinie od wujka która śmiga w tym temacie no i rzeczywiście nie zawiedlismy sie :).Chwilowo nie mam zadnego kontaktu z nim a jest oblatany w temacie.Także Panasa 42 pv80 mogę brac w ciemno.Planuje zakup pierwszego telewizora bo na razie mam jakis 14 calowy (monitor mam wiekszy :grin: ). Lecz pojawiła sie dodatkowa opcja dokładnie wczoraj.Bedąc w Mix rtv Zauważyłem jakąś promocje na $@ pv80 około 2900 nie wiem czy to tak dobra promocja bo na necie jest za jakies 2500 ale dobra ok.Obok była promocja na 42 py8 wiem że jest full hd, który kosztuje tam po promocji troszkę ponad niecałe 3100.Dziś z kolei zobaczyłem w Media M. nowe dziecko Panasa 42 x10 za jakies 3200.Nie powiem zwariowałem:D .
Teraz takie pytanie :-D , którego tu brac :) ?
Ogólnie rzecz biorąc mój pokój w którym bedzie raczej wisiał tv to jakieś 4x5,5m.
TV będę ogladał z jakis 3-3,5 m
Zależy mi na dobrym obrazie, wiem że pv80 takim sie moze pochwalic, ale jak wypada reszta?Wiem że sytuacja z x10 jest jeszcze nieklarowna.Także przepłacenie za moze to samo nie będzie dobrym wyborem.Jedyne co mnie korci to jakaś funkcja dzieki której podobno wzrok sie mniej psuje (?).Raczej stawiam na wybór miedzy pv80 a py8.
Razem z dziewczyna oglądamy raczej tylko filmy.W sumie rzadko kiedy jakies głupoty z tv.Duzo wiecej czasu spedzam na necie.Także wiece jakas kameralna atmosfera kilka razy w tygodniu wieczorem seansik z dobrym kinem.Planujemy tez moze zainstalowac sobie N-ke ale ogólnei nie mamy ciagot do tsiedzenia non stop przed tv.Chodzi po prostu o dobrą jakosc oglądanych filmów raczej z jakiejs Toshiby xde500 czy czegos w tym stylu(jeszcze sie nie zdecydowałem).Także pod telewizor bedzie najprawdopdobnie tylko dvd raczej bez blue ray, no chyba ze dalekij przyszłości i ewentualnie N-ka.
Do tego w przyszłosci dobre stereo - wzmak plus 2 dobre kolumny( mam juz trochę faworytów), nie chce sie zagracac 10 kolumnami :-D

Z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

chillboy

New member
WItam, czzy ktos doradzi?Mam po prostu mega promocje i zależy mina szybkiej podpowiedzi .Aha będę oglądał tv z jakichs 2, max 2,5 m a niejak pisałem z ok 3- 3,5.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Chyba bym wziął X10 (zresztą sam myślę nad tym tv) ale co do ceny to nie za tą kasę bo 3100 za 42" to raczej nie jest wart, żadna nowinka technologiczna czy postęp w stosunku do ubiegłorocznego modelu PV 80. W sumie to ten sam tv tylko w nowszej obudowie.
 

chillboy

New member
No właśnie tyle że pv80 można jeszcze dostac w miare tanio co ma dla mnie znaczenie a płacenie w sumie za usb i 20,000 kontrast, duzo więcej juz stawia znak zapytania.A czas leci nieubłaganie :D .Nie rozumiem tylko tej kwestii z mpeg 2 i 4?
 

centur

New member
pv80 i x10 nie mają usb tylko slot na karty SD, moim zdaniem x10 tez nie jest wart tej ceny, nawet tych z ceneo ale ceny ciągle spadają. Na rynek wszedł własnie lg z serii PQ a na dniach samsung B450 więc ceny pewnie jeszcze spadą. Brakiem mpeg4 bym sie nie przejmował bo jakoś nie wierze aby szybko a Polsce były dostępne naziemne kanały hd, no moze 3,4 podstawowe, większośc i tak korzysta z kablówek bądź platform więc to nie problem,a kiedy hd sie upowszechni, to na rynku będzie dostępnnych mnóstwo różnej maści (i ceny) dekoderów ..................
 

don111

Banned
a ja dam Ci radę, kup sobie jak największy ekran, na 3-3,5m to już raczej minimum 46' a nie żadne 37 czy 42 wyższej klasy (za 3,5k wyrwiesz coś z full hd, panasonica 46py8 albo Samsunga 50', nie pamietam modelu ale test był tutaj u Kikiego i wypadł bardzo dobrze)
to całe gadanie o jakości, czy warto dołożyć kupe pieniędzy do droższego modelu, zapewniam Cię że jakość obrazu i tak jest rewelacyjna na najniższych modelach (mam 46py8)
jestem na 100% pewny że będziesz o wiele bardziej zadowolony z zakupu większego ekranu/niższego modelu niż lepszego/mniejszego ekranu... niewielka różnica jakości o ile ją dostrzeżesz nie zrekompensuje Ci komfortu oglądania na dużym, bardziej optymalnym wielkościowo ekranie
 

mwerd

New member
Możecie podpowiedzieć gdzie można jeszcze dostaś model 42py8 lub 42pz8 (czarny)? Raczej bym się skłaniał do tego modelu.
 

szachu_pl

New member
mwerd napisał:
Możecie podpowiedzieć gdzie można jeszcze dostaś model 42py8 lub 42pz8 (czarny)? Raczej bym się skłaniał do tego modelu.

Szukaj w Avansie, EuroAGD, MM. U mnie (Białystok) jeszcze w niedzielę widziałem ten model w tych sklepach. Inna sprawa, to cena :) (o dziwo najlepsze mieli w EuroAGD :mrgreen: )
 

irek711

New member
don111 napisał:
a ja dam Ci radę, kup sobie jak największy ekran, na 3-3,5m to już raczej minimum 46' a nie żadne 37 czy 42 wyższej klasy (za 3,5k wyrwiesz coś z full hd, panasonica 46py8 albo Samsunga 50', nie pamietam modelu ale test był tutaj u Kikiego i wypadł bardzo dobrze)
to całe gadanie o jakości, czy warto dołożyć kupe pieniędzy do droższego modelu, zapewniam Cię że jakość obrazu i tak jest rewelacyjna na najniższych modelach (mam 46py8)
jestem na 100% pewny że będziesz o wiele bardziej zadowolony z zakupu większego ekranu/niższego modelu niż lepszego/mniejszego ekranu... niewielka różnica jakości o ile ją dostrzeżesz nie zrekompensuje Ci komfortu oglądania na dużym, bardziej optymalnym wielkościowo ekranie
Don czyś ty oszalał? Jak się chłopak przesiądzie z 14 cali na 50 to oczopląsu dostanie!!! Ja mam 37 cali i oglądam z 3 metrów i jest ok a miałem 20calowy!
 

adam-ant

New member
Co kto lubi. Ja póki co oglądam 42'' z 1,5m i jest ok, więc też polecam duże ekrany. Może właśnie jakiś tańszy Samsung 50'' zdałby egzamin. Polecany jest np często model PS50A551 (ewentualnie A451 - HDready zamiast full, ale za to ma 100Hz).
 

xsmialek

New member
Podepne sie do tematu bo mam podobny dylemat. U mnie niestety wieksze telewiozru jak 37 cali nie wchodzi w gre bo całe okno by mi zasłonił w pokoju.
Wiec moj wybor padl na 37PV8p lub 37X10. pv8 znalazlem za 1900zl a X10 za 2650zl. wiec roznica w cenie dosc spora. i pytanie czy zobacze te roznice na ekranie tv?? co mnie najbardziej interesuje to czy pv8 mozna podlaczyc do komputera przez samo hdmi? czy potrzeba jeszcze jakichs kabli, wejsc ktorych np on nie posiada. jestem w tym zielony i chcialbym poznac zasade podłaczania komputera(z wejsciem HDMI) do tv. mam zwykla kablowke i tylko przez komputer sobie bede mogl obejrzec hd.
 

szachu_pl

New member
Komputer podepniesz do 37PV8 przez HDMI (tylko nie pamiętam już, czy tam przypadkiem nie jest tylko jedno takie złącze). Jeśli masz na grafice wyjście HDMI, to wystarczy zwykły kabel HDMI (w kartach ATI z serii HD przeslesz też jednym kablem audio, w Nvidi to działa tylko w serii 9xxx). Jesli w kompie masz tylko DVI, to albo przejścówka DVI-HDMI i zwykły kabel, albo specjalny kabel DVI-HDMI. Co do jakości sygnału, to X10 ma lepsze parametry, ale najlepiej sam oceń w sklepie, czy warto dopłacić prawie 800 zł. Bo może nie będziesz widział różnicy :)
W przypadku 37PV8 problemem może być to jedno złącze HDMI (podepniesz kompa i zostanie Ci tylko EURO i Component). 37X10 ma 3xHDMI i wejście komputerowe (D-SUB) + oczywiście Euro i Component.
 

xsmialek

New member
dzieki za odpowiedz. 37pv8 ma 2 hdmi (pynajmniej tak podaja na stronach w necie) wiec problem znika:) na kompie mam gf 9600 gt. wiec wystarczy ze podepne kablem hdmi tv i kompa i wszystko bedzie juz smigac? (obraz dzwiek)
 

szachu_pl

New member
Faktycznie ma chyba 2 HDMI, ale najlepiej sprawdź w sklepie, różnie bywa z tymi opisami :) Co do karty graficznej i przesyłania dzwieku, to na 9600 chyba powinno być ok, ale lepiej poszukaj na sieci. Z tego co pamiętam, to chyba w Nvidi trzeba było podłączać do grafiki jakiś kabelek, ale moge się mylić. Może niech się wypowie ktoś kto ma taką kartę. Poszukaj też na tym forum, bo tu też ten temat był poruszany (opcja Szukaj).
 

xsmialek

New member
poszukalem i okazuje sie ze gf9600 nie przenosi przez hdmi audio. ale jak dokupie jakies inne kabelki to podlacze sobie osobno dzwiek do tv? nie bedzie z tym problemow? dodam ze karte mam w laptopie wiec nie moge podlaczyc kabelkiem grafy z karta dzwiekowa jak to jest w normalnych PCetach. soorki ze takie glupie pyutania zadaje ale chce miec pewnosc ze jak juz wezme ten pv8 to bedzie miec wszystkie potrzebne wejscia zeby podlaczyc komputer.
 
Ostatnia edycja:

szachu_pl

New member
xsmialek napisał:
...dodam ze karte mam w laptopie wiec nie moge podlaczyc kabelkiem grafy z karta dźwiekowa jak to jest w normalnych PCetach. soorki ze takie glupie pyutania zadaje ale chce miec pewnosc ze jak juz wezme ten pv8 to bedzie miec wszystkie potrzebne wejscia zeby podlaczyc komputer.
Laptop na pewno ma wyjcie "mały jack" z karty dźwiękowej. Kupujesz sobie kabelek mały jack->dwa czincze i podłączasz czinczami do TV (powinno być tam odpowiednie wejście, PV80 są). Tylko jest jeszcze jedna sprawa. W PV80 trzeba podłączyć do pierwszego złącza HDMI, bo tylko tam można przesłać sygnał audio analogowo (rodzaj przesyłanego sygnału wybiersz w ustawianiach dzwięku w TV).
Jeśli coś pokręciłem to niech ktoś mnie poprawi.
Tylko pamiętaj, żeby połączać kabel HDMI przy wyłączonym TV i laptopie, bo uszkodzisz złącze HDMI w TV.
 
Do góry