Panas 42" czy samsung 50"

syrius

New member
Zastanawiam sie nad wyborem TV. Mialby on sluzyc w 95% jako monitor do filmow 720p/1080p puszczanych z kompa. Wynajmuje pokój studencki, gdzie niema kablówki wiec wlasciwie niebede na nim w ogole oglądał telewizji (ew. jesli bedzie w przyszlosci to ogladal bym i tak maksymalnie tvn jakis you can dance czy mam talent, fakty - nic wiecej. Raczej chce przyjsc po pracy, odpalic jakis film 1080p i polozyc sie spac ;d ) + gry z kompa

Pokoj ma 12 m2, odleglosc lozka od plazmy zawieszonej na scianie byla by okolo 2 - 2.5m
pokoj ma ciemne rolety, takze ogladajac cokolwiek mialbym je zasloniete.

z plazm full hd widze samsungi 50" np ps-50c530 (czym sie rozni seria b od c?) i panasy 42" s20.
i np lgps3000 / ps8000

S20 to koszt kolo 2300zl, samsung 50" to juz 3000-3200zł. Bardziej przemawia zamną te 42" [taniej] no ale niechce zeby w przyszlosci sie okazalo ze jest za malo dlatego rozmyslam nad 50" (tak tak maly pokoj, ale material bedzie tylko hd).

glownie chodzi mi o jakosc wyswietlanego obrazu, jak sie ma ten samsung do tej viery czy lg jesli o to chodzi? jest jeszcze seria g20, ale z tego co widze ma ona rzeczy ktore raczej mnie nieinteresują typu viera cast.

prosze o doradzenie czegos sensownego pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Na twoim miejscu brałbym Sama C530, szczegolnie jesli ogladasz z ok 2,5m i tylko HD. Seria C jest nowsza od B (poprzedni rok), podobno nie posiada wad starej serii, no i masz odczyt materiały hd bezposrednio przez usb bez kopania w ustawieniach serwisowych. Mozna go już kupić za 2900zl, na początku tygodnia były po 2750 w kilku sklepach ale sie wyprzedały.
 

syrius

New member
raczej bede poprostu podłączał TV przez kabel VGA z kompa.

Zaraz pewnie ktos czemu nie hdmi, no więc kumpel mi mowil ze jest problem z hdmi i 1080p puszczanych z kompa. pozatym niemam hdmi w kompie ;d
 

syrius

New member
a jak sie ma np roznica c550 do b650 [seria 6], z tego co widze samsung w modelu seri 6 opisuje ze jest filtr czerni + 18 bitowe kolory, + dodanie 3 kolorow czy cos takiego, a ten z seri 5 niema. Natomiast jak sie wejdzie w specyfikacje techniczną to obydwa maja 18 bit, i roznią sie procesorem - seria 5 ma hyperreal engine czy cos takiego, a seria 6 crystal fhd engine.

Roznica az 1000zł. Warto czekac, dokladac do tej seri 6 b650? czy lepiej za te 3k kupic c530
 

cactusek

New member
Bez reklam
Wedlug mnie nie warto dopłacać bo tam nie ma nic dla mnie wartościowego ale decyzja należy do ciebie.
 

osip

New member
Oczywiscie , ze warto.
Tv wogole inna liga niz 530. Tylko, czy sa ci potrzebne bajery ktore ma b850, bo jakosc obrazu tez bedzie lepsza i obudowa ladniejsza, tylko trzeba zwrocic uwage na bzyczenie.
 

syrius

New member
Zalezy mi glownie na dobrej jakosci obrazu, plynnosci i szczegolowosci oraz fajnego odwzorowania kolorow

widze ze ps50b650 tez ma wce3 , mega kontrast , filtr... on jest w calkiem podobnej cenie co 850, jakie sa roznice miedzy 650 a 850
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
850 jest po prostu mega cieńki, ja tam nie widze jakiejś znacznej różnicy w obrazie (nawet w stosunku do najtanszego C530) a już na pewno nie taką za którą bym zapłacił kilka tysięcy wiecej. Ale w reklamie na pewno wypada lepiej.
 

syrius

New member
ja widzialem w media tego 850 no ale tam bylo odpalone jakies demo... full hd i tak dalej to obraz byl przecudowny, a ogladalem obok b450 [bylem zainteresowany kupnem 530c] ale tam byl jakis syf sd i nawet to plynnie nie wygladaloo, wiec porownanie rzadne, poprosilem o odpalenie 2 tych samych materialow i ustawienie takich samych ustawien, ale koles stwierdzil ze niema aktualnie pilota a demo niemoze odpalić na tym b450... Wiec zaden test... w 650/850 widze real black filter, cinema smooth, wde 3 w 530c poprostu niema tych bajerow... dlatego chodzi mi wlasnie o porownanie takiego 530 za 3000zł a 650/850 za 4500zł. Glowne pytanie brzmi czy przy odpalaniu materialow tylko hd [raczej malo mozliwe zebym odpalal SD jesli juz to bardzo malo] jakosc miedzy tymi 2 modelami bedzie ZNACZNA, czy MAŁĄ.
np b550 ma wce 2, a 530c ma chyba 1.
b550 ma mega kontrast, a 530c mega dcr - co jest lepsze

ogolnie zalezy mi na dobrym tv cena/jakosc do materialow full hd. Chce plynnosc i dobre kolory w danej cenie

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

1siedem

New member
650 i 850 mają lepszą powłokę antyodblaskową. 850 jest naprawdę udanym modelem jesli nie licząc bzyczenia. Ze wszystkich plazm , które widziałem (kuro nie widziałem) była najlepsza... no , potem widziałem jeszcze vt 20 :>
i jeszcze jedno - gdzies Ty widział B650? od dawna nie ma ich w sklepach ! również internetowych
 

syrius

New member
b650 nie widzilem w ogole , tylko 850, i 450, ale 450 bylo slabo bo byl material w sd wiec 0 orownania, newiem nawet jakie byly ustawienia mysle caly czas o tym c530, mimo ze niema real black filtra, wce 2/3 itp itd, to chyba styknie do normalnego uzytkowania. Chyba ze warto poczekac az opadną ceny 850, ale niewiem czy warto az tyle dokladac...
 

syrius

New member
dobra ostatnie pytanie - c530 czy b530?

b530 posiada wce2, oraz filterbright
c530 posiada wce1 i niema filterbrighta

w opisie c pisze ze szybkosc wynosi 0.0001ms, a w seri B technologia 100hz, czym sie różnia te 2 rzeczy? to jest opisywanie tego samego w inny sposob?

prosilbym o opisanie tych 2 modeli, ktory warto i dlaczego - rozumiem ze seria C jest nowsza - z tego roku, ale widze ze troche bardziej uboga od B550. Co jest takiego "lepszego" w tej seri 5 , C nad B?

Głównie chodzi mi o wyswietlanie obrazu - dzwiek mnie nieinteresuje, nie interesująmnie dodatki typu hdmi, usb i inne pierdoly - bedzie to podpiete do kompa + zewnetrzne kolumny.
 
Do góry