Pana 42x10y we współpracy z Xbox'em?

mareckki

New member
Witam, tak jak w tytule plazma Hd Ready a gry next gen??? Czy bedzie fan czy żenada? Czytałem że gry only LCD!?! Czy ktoś potwierdzi? Pozdrawiam liczę na szybką odpowiedz (do piątku planuje zakup).
 

don111

Banned
jak masz gry w 1080p to wybierz coś z full hd
720p/1080i nie będzie wyglądało gorzej niż na full hd, może nawet lepiej przez inne skalowanie
 

mareckki

New member
jaki fhd? s10e?

Witam, dzięki za odp. ale nie do końca mnie satysfakcjonuje ponieważ: 1-cena, 2-ten s10e nie jest fhd, mam w tej chwili lcd sam. a551 32 fhd i gry śmigają aż miło ale do filmów nie daje rady...za mały-jak mam napisy to góra z 2m mogę oglądać a faktycznie kanapa od tv jest w odległości 4,6m. pomocy!!! :(
 

don111

Banned
coś słabo sprawdzałeś, 42S10 to plazma full hd, jeśli możesz nieco dołożyć to rozważ 46' S10 albo nawet 50' Samsunga B550
 

mareckki

New member
plazma a x'box Pomocy!

Fhd tylko obrazy statyczne(nie ruchome) nawet na stronie panasa. Właśnie się nakręcam na tego 42s10e ale sam nie wiem...co robić? 2100 za x a 2600 za s a wsumie to samo oprócz rzekomego fhd...tylko mętlik w głowie. Pomocy ps.: oprócz x'a podłączam kablówkę, kamere fhd i dvd może kiedyś poleci bluuu:)
 

don111

Banned
jakto statyczne albo w ruchu ? albo matryca jest full hd albo hd ready
możesz podać link gdzie to opisują ?

czy warto dopłacić to zależy też z jakiej odległości oglądasz, do max 2,5m można dopłacić do full hd, potem już różnica będzie praktycznie niewidoczna między 720p a 1080p na 42'

ja bym dopłacił na Twoim miejscu dla świętego spokoju bo różnica w cenie nie jest duża
 

mareckki

New member
podaje panasonik na swojej stronie: http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4380 ale ja to znalazłem gdzieś na forum...właśnie wybór miedzy x a s mnie męczy i nie wiem co zrobic bo mojego lcd mam 16miesiąc i już mnie znudził;) jak znowu dam cos wiecej to potem bede se w brode pluł ze po jaką chole...e mi to było skoro bede za 2lata kupować np leda czy o-leda...
 

CUBE_6

New member
Ja kupiłem plazmę 37x10 i jestem bardzo happy. DIVX i DVD wyglądają po prostu świetnie, nawet z 1m, a materiał w hd szkoda pisać, po prostu rewelacja. Mam też X i gry wyglądają bardzo dobrze. Nie gram dużo więc o wypalenia się nie martwię.

Widziałem trochę LCD (raczej tańsze modele) u znajomych i niestety z niedużej odległości divx a nawet dvd były nie do zaakceptowania - dlatego wybrałem plazmę. U brata na jakimś LG obraz z płyty DVD był masakrycznie słaby (odechciało mi się zmiany TV), ale z 3m już nie było źle.

Jak dla mnie 37'' to dużo (przesiadka z kineskopu 24''). Jak gram z 2m to tv jest wielki, filmy oglądam z 4m i ekran też wydaje mi się duży. Z 4m nawet bardzo kiepski divx wygląda dobrze, raczej nie gorzej niż na moim starym kineskopie, ale z 2m to kiepskiego divx nie chciałbym oglądać, kompresja skacze do gardła:D

Kupiłem hdready bo
- tv cyfrowa i tak nadaje w 720p (chyba że się mylę to niech ktoś mnie poprawi) i raczej szybko to się nie zmieni
- nie mam zamiaru wydawać 40-80zł na płyty BD żeby oglądać film z 2m, bo z 3m i tak już nie zobaczę szczegółów
- nie mam zamiaru ściągać z netu 1 filmu o wielkości 20GB żeby się cieszyć 1020p.
- 99% gier jest w 720p więc i tak są jedynie skalowane do 1020p, więc po co mi full HD
- na plazmie X10 filmy dvd wyglądają naprawdę dobrze.
- na plazmie X10 divx wyglądają dobrze, nie wiem czy na FH nie było by gorzej
 

mareckki

New member
samochwała...;)

Pana 42s10e kupiony! Odpalony i gra...przesiadka z 32' lcd...powiem że obraz z bliska jest dostateczny ale z faktycznej odległości z jakiej oglądam tj 4/5m jest rewelacyjny... Z x'em bombastic fantastic forza 3 śmiga aż miło Cod MW 2 piękne...ale to pierwsze wrażenia to samo mówiłem o lcd jak kupiłem :). Myśle że jak troche ochłone...przyzwyczaje się to bedzie to normalny tv którego nawet nie będzie żal sprzedać za połowe ceny którą dziś płaciłem:) pozdrawiam marecki
 

Chyka84

New member
Hej.czytając specyfikacje Panasonic TX-P42S11E widze że jest to plazma FULL HD a potem napotykam na takiego kwiatka w opisie:
"Rozdzielczość ruchomego obrazu 900 linii."

wtf? czyli ruchomy obraz w filmie i grze z 1080p zostanie obciety do 900p? czy wogole to bedzie nadal full hd czy jakies 900p ?
jest kilka gier na ps3 w full hd czy wogole to pojdzie na full hd czy moze konsola stwierdzi ze nie da rady wyświetlic na tym ekranie 1080p i puści obraz w 720p? jak to jest z tymi 900liniami i full hd?pewnie podobnie ma sie to do filmów?
jakies opinie? zobacze różnice? sprawdzał ktos ruchomy obraz z filmu /gry wfull hd na plazmie z 900liniami?
(btw plazme chce kupic typowo do gier na ps3 )

 
Do góry