Pamiętacie Sony VAIO ? Otóż obecnie ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pamiętacie komputery Sony VAIO ?



Jeszcze niedawno komputery Vaio sprzedawała firma Sony. Niestety firma sprzedała swój dział komputerów i teraz nowa firma, która ma swoją siedzibę w Japonii, zaczyna rozbudowę działu o nowe produkty. Właśnie owa nowa firma uruchomiła swój pierwszy.... smartfon w Japonii.



Telefon VAIO posiada ekran 5-calowy o rozdzielczości 720p, procesor czterordzeniowy 1.2 GHz, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, Android 5.0 Running, aparat o rozdzielczości 13 megapikseli i pojemność baterii 2500 mAh. Teraz właśnie VAIO stanie się konkurentem Sony w dziedzinie gdzie Sony ma jeszcze nadzieję na dobre wyniki.
fullhd.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja myslę że Sony tel też sprzedadzą ale Z3 fajny sprzęcik jak ktos lubi takie gadżety..
 

Rafal7

Banned
Ja myslę że Sony tel też sprzedadzą ale Z3 fajny sprzęcik jak ktos lubi takie gadżety..

Ja Ci powiem że coraz mniej rozumie w tym wszystkim, na górze gdzie my nie mamy wglądu to takie szachowanie i ustawianie pewnych spraw jest tak duże że nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.
 

ALOJZZZ

New member
Czyli strzał w kolano ze strony Sony? Firma sama stworzyła sobie konkurencję?

Wątpię. Xperia jest świetnym telefonem ale i tak słabo się sprzedaje i prawdopodobnie jako kolejna pójdzie pod młotek razem z działem tv. Na rynku smartfonów już nie ma miejsca na konkurencję w segmencie najwyższym. Tam jest tylko samsung i apple. Reszta może zbierać po nich okruszki z tortu i próbować swoich sił w klasie średniej i niskiej.

Łączna sprzedaż od początku istnienia Xperii (wszystkie generacje i modele) była na poziomie sprzedaży samsunga galaxy s4 (jeden model) . Więc o czym tu rozmawiać...

A ten nowy raczej celuje w średnią półkę patrząc na podzespoły. Swoją drogą odważny krok, taka konkurencja, a oni próbują z nowym produktem. Chyba, że ktoś kupi z sentymentu do vaio. Bardzo dobre ale drogie laptopy, tak z 10 lat temu.
 
Ostatnia edycja:

ALOJZZZ

New member
Czytałem, że w Japonii to była bardzo popularna i często wybierana marka laptopów. Szkoda, że się nie sprzedawała, bo miałem kiedyś lapka z tej serii i bardzo sobie chwaliłem, potem bardzo spadła jakość i się psuły na potęgę.
 

Rafal7

Banned
Tylko ciekawe jak oni ceny za nie ustalali?Totalny kosmos na tle konkurencji.Ja nawet nie podchodził do laptopów VAIO bo wiedziałem że czemu przepłacać skoro z boku stoją tańsze a wcale nie gorsze.
 

ALOJZZZ

New member
To prawda, były dość drogie (jak wszystko u Sony kiedyś). Zwłaszcza jeśli się chciało mocniejsze podzespoły dobrać. Ja miałem podstawowy model 14 cali i w pełni mi wystarczał. Ale fakt, analogiczne podzespoły u konkurencji były 500zł tańsze. Tylko nie mieli dostępnych 6 czy tam 8 kolorów jak vaio :D

ps. markę vaio odkupił jakiś japoński fundusz inwestycyjny, a to nie wróży dobrze. Z reguły takie twory nie są skłonne do inwestycji, a bardziej nastawione na wyciśnięcie co się da przed kolejną odsprzedażą. Chociaż nie zawsze to jest regułą. Tylko jakieś 90% przejęć.
 
Ostatnia edycja:

ALOJZZZ

New member
I dlatego Sony jest w takiej sytuacji w jakiej jest. Szkoda. Zawsze miałem sentyment do tej marki jak do żadnej innej.

Ps. Nie generalizowałbym. O ile w tv już nie brylują od dawna. To projektory cały czas robią na najwyższym poziomie i są uczciwie wycenione.

Xperia też jest świetną marką telefonów.

Słuchawki również zawsze robili i nadal robią dobre.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Z ta jakością to wszystkie firmy szachują, sony samo się pogrążyło swoimi cenami i tyle, ich produkty nie odstawały jakością od konkurencji za to ceny tak.
 

ALOJZZZ

New member
To prawda. Powolny upadek zaczął się jakoś z wprowadzeniem lcd z podświetleniem led. Wcześniej mieli najlepsze lcdki w czasach tft. Fakt, o 5 tys droższe ale jeszcze było warto. Z każdym kolejnym rokiem już coraz mniej...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale Z3 powiem szczerze że naprawdę jest fajny i nawet ja który nie bardzo mnie interesują tel. w sensie takim żeby np zmieniać co rok lub dwa to jak ją zobaczyłem to byłem pod wrażeniem. Ale cena wiadomo - swoje kosztuje..
 

3echo

Member
Bez reklam
Wykonanie smartfonów Sony to pierwsza liga.Sam posiadam Galaxy S3 mini,ale jak go porównałem do Z1 compact to wygląda przy nim jak zabawka.
Jeśli chodzi o wyświetlacze to Samsungi wymiatają ze swoimi Amoledami.
Wydaje mi się,że Sony swoim poziomem wykonania zmusza konkurencję do trzymania jako takiego poziomu wykonania.Nie tylko jeśli chodzi o telefony.Inaczej mielibyśmy wszędzie plastik fantastik.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
ja posiadam Z2 i gdy znajomy go zobaczyl to szybko zamienil swojego S5 na Xperie tylko trafila mu sie 3.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy wiecie ale Galaxy S6 już nie jest plastikowy.Teraz to połączenie aluminium ze szkłem...
 

Carnifex

New member
Ceny już zostały podane. Stanowczo nie są konkurencyjne. :hihi: Chyba, że w stosunku do apple, który też podniósł ceny o kilka stówek.

Tak jak koledzy piszą powyżej. Xperia seria Z pod względem wykonania to Hi End wśród smartfonów. Co ważne, ma bardzo wytrzymałą baterię, co było podkreślane w każdym teście i jako użytkownik to mogę potwierdzić. Wybrałem model z3 compact, bo nie potrzebuję w codziennym użytkowaniu wielkiej paletki od ping ponga. Bardzo dopracowane oprogramowanie, żadnych zwiech, compact ma takie same parametry jak model flagowy, tylko chyba o 1gb ramu mniej. Jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie nie ma lepiej wyglądającego smartfonu. A dizajn to też chyba ważna sprawa dla większości. Naprawdę dziwię się, że xperie słabo się sprzedają. Nie wiem jak niższe modele, ale seria Z jest świetna. Warta swojej ceny.
 
Do góry