Pamięć flash wewnętrzna i na karcie SD

PioterW

New member
Witam Was wszystkich serdecznie,
przymierzam się do zakupu kamery - w zasadzie prawie się zdecydowałem na HDR-CX260VE - spełnia wszystkie moje wymogi na papierze, a teraz mam pytanie w kwestii czysto praktycznej.
Pamięć wbudowana w tej kamerze, to trochę (dla mnie) mało i chcę dokupić kartę SDHC - jakiej klasy musi to być karta, żeby sprawnie zapisywać obraz - czy jest jakaś różnica w zapisie obrazu w pamięci wewnętrznej/na karcie? Chodzi mi o to, czy taka pamięć wewnętrzna nie będzie za mała i czy możliwość zapisywania na kartach mając na względzie komfort użytkowania, nie będzie iluzoryczna?

Przykładowo - jak zapisuję obraz na mojej obecnej kamerze z HDD, zaraz po przerwaniu nagrywania mogę rozpocząć nowe ujęcie, natomiast przy nagrywaniu filmu na telefonie (na kartę) zanim zacznę nowe ujęcie muszę poczekać trochę, aż się to poprzednie zapisze - to wkurza i w kamerze jest dla mnie niedopuszczalne.
Sprawdziłbym w sklepie, ale nie znalazłem sklepu, który miałby taką kamerę dostępną w ekspozycji.

Może wobec tego ktoś umiałby mi podpowiedzieć mi jak to wygląda od strony praktycznej.

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Piotrek
 

Zibi W

Member
Jak 10 klasy to trochę przesada.Mam 6 , a w instrukcji pisze minimum 4 i też będzie dobrze i to z zapasem.Wystarczy przeliczyć.
 

oneGabryś

New member
PioterW, kamera HDR-CX260VE współpracuje z kartami pamięci standardu SD (w tym SDHC, SDXC) o klasie szybkości 4 lub wyższej. Nawiązując do odstępu pomiędzy kolejnymi nagraniami, to niekoniecznie jest on zależny od prędkości nośnika. Kamera zawsze potrzebuje chwili czasu na przygotowanie do nagrywania.
Pozdrawiam.
 
Do góry