Pamięć flash czy twardy dysk?

gizam

New member
witam
zastanawiam się nad kupnem kamery i mam dylemat czy wybrać kamerę z wbudowaną pamięcią typu flash czy jednak twardy dysk. Za twardym dyskiem przemawia to, że wybieram się na wakacje i zależy mi na pojemności(obserwowany model kamery posiada 160gb co w zupełności mi wystarczy), a nie uśmiecha mi się branie laptopa żeby zgrywać filmy w przypadku pełnej pamięci flash lub kupować dodatkową kartę pamięci tylko z powodu wyjazdu na wakacje. Pamięć typu flash pewnie jest mniej podatna na usterki.
Co polecicie, czy faktycznie zdarzyło Wam się żeby padł Wam dysk?
Kamera z twardym dyskiem posiada 2 lata gwarancji(Sony).
z góry dzięki za info
pozdrawiam
michał
 

bankrootghost

New member
Mam kamerę na karty SD.
Ma ona dla mnie olbrzymią zaletę: jest bezgłośna.
Pomijam fakt wielkości (dla niektórych jest wadą, że kamera jest mniejsza i lżejsza).
Dwie karty 16 GB kupiłem za 200 zł (żaden majątek) i pozwala mi to nagrać ponad 4 godziny filmu w najlepszej jakości.
Nagrywam filmy z wakacji od wielu lat i bardzo rzadko okazywało się, że nagrywałem materiał przekraczający tę pojemność.
Jeśli jednak jesteś miłośnikiem gromadzenia olbrzymiej ilości materiału, masz parę opcji do rozważenia, jeśli wybierzesz kamerę na karty (poza opcją, którą z zasady odrzucasz, czyli dodatkową kartą):

opcja 1: bank pamięci
opcja 2: czytnik kart SD i pendrive (ta opcja odpada, jak jedziesz na zadoopie, gdzie nie będzie możliwości skorzystania z PC).


oczywiście wybór należy do Ciebie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
witam
zastanawiam się nad kupnem kamery i mam dylemat czy wybrać kamerę z wbudowaną pamięcią typu flash czy jednak twardy dysk. Za twardym dyskiem przemawia to, że wybieram się na wakacje i zależy mi na pojemności(obserwowany model kamery posiada 160gb co w zupełności mi wystarczy

Co polecicie, czy faktycznie zdarzyło Wam się żeby padł Wam dysk?
Kamera z twardym dyskiem posiada 2 lata gwarancji(Sony).
z góry dzięki za info
pozdrawiam
michał

- dyski "nie padają", to juz minione czasy,
- dyski "nie hałasują" a ich praca "nie nagrywa się na filmie",
- Pamięci 16GB Flash są jednak za małe na film z wakacji,

Przyzwoita kamera z dyskiem, ma też gniazdo Flash, na ktore zalecałbym robić kopie filmu i zostawiać w namiocie. W tym roku koledze, ostatniego dnie w rzymie skradli kamerę z torby na ramieniu. Fachowcy. Nie zostało mu nic.

Oczywiście jeszcze niedawno, z rok temu nawet, niektore dyski w kamerach hałasowały, przy upadku kjamery lubiły się zepsuć. Ale te czasy juz są poza nami.

Ponieważ piszesz o Sony to wiesz gdzie szukać właściwego modelu
najpierw www.sony.pl a następnie www.skapiec.pl

Osobiście uważam ze warto dopłacić za wizjer(lato w słońcu, lub śnieg zimą na bocznym wyświetlaczu nic nie widać) oraz za pozycjoner GPS.
 

gizam

New member
Wielkie dzięki za rady!

Nie jestem wielkim fanem gromadzenia sporych ilości materiału na kamerze, przy dysku i tak jestem nastawiony na backup danych na dysku zewnętrznym, po prostu dysk wydaje mi się wygodniejszym rozwiązaniem niż flash, ale biorę pod uwagę ryzyko związane z ewentualnym upadkiem kamery, a co za tym idzie uszkodzeniem napędu.
Podejrzewam, że nagram ok 10h w wakacje dlatego wbudowany flash 32gb plus 2 karty po 16gb powinny rozwiązać problem.
Faktycznie cena kart nie jest wygórowana, wczoraj na allegro znalazłem Toshibę 16gb, class 10 za 189pln,
Zastanawiam się od dłuższego czasu nad Sony hdr-xr350ve 160gb, jeśli moglibyście podsunąć jakiegoś konkurenta posiadającego min 32gb flash (Canon, Panasonic) w cenie do 3500 to będę Wam wdzięczny.
Co do cen to powiem Wam szczerze, że do tej pory nie rozważałem nawet zakupu w salonie Sony dopóki nie zadzwoniłem z pytaniem o cenę. W necie ceny zaczynają się od 3300-3400, sklepy oferują ten model podobno z gwarancją honorowaną przez Sony Poland, ale spotkałem się z opinią że karty gwarancyjne były niepodbite itp. Być może szukam dziury w całym ale chciałbym później uniknąć wymówek w salonie przy próbie ewentualnej reklamacji, jednak salon to salon....cena w salonie to 4600(szok)...ale po rozmowie przez telefon z pracownikiem salonu dowiaduję się, że jest to cena wyjściowa podlegająca negocjacji!!!
Powiedziałem szczerze, że w necie mogę kupić za ok 3400 i co w związku z tym mogą mi zaproponować, usłyszałem że mogą mi zejść na 3600pln.....1000pln rabatu!!!! Byłem szczerze mówiąc w szoku, nie spodziewałem się że salon jest w stanie konkurować z e-sklepami, a tym bardziej że podają cenę na stronie 4600 i są w stanie zejść do cen naprawdę konkurencyjnych.
Jeśli zdecyduję się na kamerę sony to udam się na miejsce do salonu i prawdopodobnie będę starał się zejść do 3400.
Mieszkam w Warszawie i w jednym z salonów Sony nie potrafili mi nawet powiedzieć jaka jest jej cena ponieważ nie mieli jej na stanie, odesłali mnie do głównego salonu Sony na Al. Jana Pawła i tam właśnie, pan bez większych problemów zaproponował mi 1000pln upustu.
Przemyślę temat hdd czy flash i pozostaje tylko wybrać model:)

wielkie dzięki za cenne opinie i informacje
pozdrawiam
Michał
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
czy hd czy karta, nie ma znaczenia, kwestia co Ty chcesz
mam kamere na karte i na HDD i wygodniejsza jest na dysk, ostatnio troche jezdzialem i mialem radoche ze moge nagrywac ile tylko chce, bylem za kartami, ale teraz jednak wole dysk wygoda
Kiedys liczyla sie wielkosc, teraz to wole wieksza i ciezsza lepiej sie trzyma.
Sam zdecyduj, ani dyski ani karty nie padaja, no chyba ze kupisz karte podrobe to juz Twoj problem.
Na teraz
1. z dyskiem
2. karta

kolejnosc kupna wedlug mnie



+ jak kupisz na dysk to masz tez na karte
 

digit6

New member
Czytalem duzo na temat kamer z dyskiem twardym i wszedzie przegrywaly w starciu z kamerami na karty.
Kamera z dyskiem jest wieksza, ciezsza, dysk w skrajnie zimnych czy cieplych warunkach wylacza sie, trzeba uwazac podowjnie, ze wzgledu na to ze dyski nie lubia wstrzasow, wiec z kamerka trzeba obchodzic sie jak z jajkiem.
Gdzies na YT widzialem film bodajze firmy Sony ktora przedstawiala zalety kamer na karty nad tymi z dyskiem.
Plusem jest pojemnosc, ale najnowsze kamery sony maja mozliwosc kopiowania materialu bezposrednio na dysk zewnetrzny bez uzycia komputera, wiec co za problem wziac ze soba na wakacje dysk w kieszeni lub 2,5cala o pojemnosci 500gb lub 1tb i zgrywac material do woli.
Poza tym skoro wedlug was kamery z dyskiem sa tak o wiele lepsze od tych na karty, to dlaczego przewaznie ten sam model z dyskiem jest o wiele tanszy od tego na karty...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
piszesz to z doswiadczenia czy moze gdzies wyczytales
wielkosc kamery - w dziejszych czasach juz nie ma znaczenia
nastepne zgrywanie na dysk, jeden model tylko posiada, wiec weikszosc osob tego nie ma, nie ma co dyskutowac
kameraz z dyskiem jest zawsze drozsza, nie wiem jak mozesz pisac za przeproszeniem takie bzdury

mialem kamer pare w zyciu i mam wlasne doswiadczenia niz wyczytane, przez osoby ktore nigdy nie mialy.

Nie obraz sie, ale takich bzdur dawno nie czytalem :)
Choc na tym forum i innych czesto sa tacy pseudo cos tam, gdzies tam wyczytali.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... ... to dlaczego przewaznie ten sam model z dyskiem jest o wiele tanszy od tego na karty...

Wg mnie, jest dokładnie odwrotnie. Moze jeszcze musisz troche poczytać. Np, ceny w MediaMarkt.
Dlatego, ze do obudowy poza gniazdem na kartę, producent musi dołożyć napęd dyskowy.
Podobnie z wizjerem. Kamera bez wizjera jest tańsza od kamery z wizjerem.

To prosta zasada, więcej, drozej.
Nie oznacza to ,że odradzam Ci czytanie. Nic z tych rzeczy. Najlepiej jednak lektury szkolne. To droga do poprawności jezyka i ortografii słowa pisanego. Czyżby Twoja klawiatura nie miała literek "ńóżź" itd. itp.
 
Ostatnia edycja:

digit6

New member
piszesz to z doswiadczenia czy moze gdzies wyczytales...
Choc na tym forum i innych czesto sa tacy pseudo cos tam, gdzies tam wyczytali.
Forum z tego co mi wiadomo sluzy do tego, aby wyrazic swoja opinie, niewazne czy ta wiedza pochodzi z doswiadczenia czy z wyczytanych gdzies artykulow.
Poza tym nie zmuszam nikogo do zakupu, tylko wyrazam SWOJA OPINIE tak jak wiele osob na tym forum.
Posilkowalem sie tez materialem na ktorym byly przestawione wszystkie wady i zalety kamer z dyskiem twardym, wiec nie wiem skad to nagle zdziwienie i..wysmianie?.. widzialem cos takiego i mialem prawo o tym napisac, wszystko w temacie.

..Moze jeszcze musisz troche poczytać. Np, ceny w MediaMarkt..
No jesli ty sugerujesz sie cenami w MM to wspolczuje, tym bardziej ze kamera ktora na skapcu kosztuje 2600zl w MM jest w cenie 3500zl, OSOBISCIE sprawdzone- nieee, tym razem nie wyczytalem tego nigdzie...;-)

...Nie oznacza to ,że odradzam Ci czytanie. Nic z tych rzeczy. Najlepiej jednak lektury szkolne. To droga do poprawności jezyka i ortografii słowa pisanego. Czyżby Twoja klawiatura nie miała literek "ńóżź" itd. itp.
Heh smiesza mnie tacy ludzie...NIE kolego Gucio, moja klawiatura nie ma takich "literek", a poza tym nikt cie nie zmusza do czytania moich wypowiedzi skoro sa az tak nie zrozumiale...poza tym radzilbym przypatrzec sie najpierw swojej pisowni a potem wypominac i odsylac mnie do lektur szkolnych..na dole przyklad ostatniej twojej wypowiedzi..

Wg mnie, jest dokładnie odwrotnie. Moze jeszcze musisz troche poczytać. Np, ceny w MediaMarkt.
Dlatego, ze do obudowy poza gniazdem na kartę, producent musi dołożyć napęd dyskowy.
Podobnie z wizjerem. Kamera bez wizjera jest tańsza od kamery z wizjerem.

To prosta zasada, więcej, drozej.
Nie oznacza to ,że odradzam Ci czytanie. Nic z tych rzeczy. Najlepiej jednak lektury szkolne. To droga do poprawności jezyka i ortografii słowa pisanego. Czyżby Twoja klawiatura nie miała literek "ńóżź" itd. itp.
;-)

Co do cen, to faktycznie sprawdzalem i roznica jest w granicach 100-200zl...praktycznie jej nie ma.
Kazdy i tak zrobi jak bedzie uwazal, ja zdecydowalem sie na karty, ktos inny moze wybrac dysk, proste.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
digit6

oczywiscie wyrazic swoje opinie, ale nie siac bzdury takie jakie piszesz, bo male dziecko odrozni cene 1000zl a 2000zl, moze trzeba isc do szkoly, a nie spedzac czas w Internecie.
Problem taki ze duzo ludzi czyta, nie napisales w temacie ze bedziesz opowiadal bajke, radze myslec,
dodam jeszcze ze jest coraz gorzej do pracy przychodza mlode roczniki, powiem ze to tragedia nigdy nie bylo tak tepych osob, kurcze ktos mi powie co sie dzieje, ze takie teraz sa glaby, czy to szkola czy latwizna, ja to juz nie wiem. Nie zatrudniajcie mlodych rocznikow, to lenie i nie douczone mloty.


jeszcze digit6
to kup w ciemnoe w internecie i zobaczymy, gdy nie bylo sklepow zero bys wiedzial i widzial, niedlugo sklepy wprowadza oplate za ogladanie.

roznica 100-200zl zart, chyba w muminkach, za dysk 200GB 1,8 cala znacznie wiecej musisz dac, zapozniaj sie z ekonomia przyda CI sie na przyszlosc.

szkoda mi czasu dla dziecka
 

digit6

New member
Kolego Seba_Fan, masz chyba jakis problem tak mi sie zdaje...piszesz do mnie jakbym nie mial 25lat a 12, poza tym zasmiecasz temat jakimis bzdetami o zatrudnianiu mlodych ludzi do pracy..co to ma do rzeczy? wez ochlon czlowieku i wrzuc na luz...

Co do zakupow w internecie to kupilem przez internet juz kilkanascie notebookow, aparatow i telefonow i nigdy nie mialem z tym problemu. Poza tym ludzie pracujacy w MM sa kompletnie ciemni i nie potrafia doradzic albo czegokolwiek powiedziec konkretnego o danym sprzecie oprocz przeczytania z karteczki danych technicznych...chodzilem po kilkunastu sklepach RTV i jakos dziwnym trafem w calym poznaniu nie bylo na stanie interesujacych mnie modeli kamer, wiec tak czy tak jestem zdany na zakupy przez internet, nie wspominajac juz o tym ze kupie tu sprzet kilkaset zl tanszy.

Roznica 200zl miedzy kamera z dyskiem a bez to zart powiadasz...
sprawdziles u zrodla zanim napisales te brednie?
Pofatygowalem sie i najprostszy przyklad najnowszej kamerki Sony, prosze bardzo, specjalnie dla ciebie niedowiarku:
Kamera z dyskiem XR350 Sony HDR-XR350VE - Kamery cyfrowe - Sony HDR-XR350VE od 3220.68zł cena 3220zl, lub tez w bardziej wiarygodnym sklepie 3338zl.
Kamera na karty CX350 Sony HDR-CX350VE 7,1 - Kamery cyfrowe - Sony HDR-CX350VE 7,1 od 3177.50zł 3177zl

Wez sobie teraz kolego kalkulator do raczki...dobra zrobie to za ciebie,
3338zl-3177zl= 161zl różnicy
Jak widac nie jest to bajka o muminkach tylko fakty i co ty na to?
Ciesze sie z tego ze jestem mlody, to ze ty byles kiedys 'tępy' i kazdy sie na tobie wyzywal nie znaczy ze mozesz teraz kozaczyc.
Przynajmniej nie mam takich kompleksow jak ty i mnie nie dopadl kryzys wieku sredniego tak jak co niektorych w tym watku :lol:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
karty sa drozsze od dysku, myslisz czlowieku
pokazales kamere z wbudowana karta, a tu chdzi o kamery na karty a nie wbudowana, nosnik jako karta bedzie bardzo droga, 1MB jest drozszy od 1MB na dysku twardym.
jesli chodzi o nosniki to
karta bedzie drozsza od dysku, co Ty na to.
wez kamere z 128MB albo 1TB to zobaczysz jaka bedzie gigantyczna cena, tak tak takie kart sa, ale nie wprowadza sie jak na razie bo cena jest gigantyczna.
CX500 a XR500 porownaj ceny.


zakup w internecie to widzisz w ciemno nie chcesz kupic, idzie ogldac do sklepu a pozniej kupujesz bo taniej przez Internet, sklepu musza z czegos zyc.
kryzys sredni mnie nie dopadl, za to dopadla mnie Twoja glupota i to jak widac ze masz zerowe pojecie o kamerach

i na tym koniec, bo temat inny, a szkoda czasu, kup co chcesz mi to wisi.
 
Ostatnia edycja:

digit6

New member
Autorowi tematu zapewne chodzilo o kamere ogolnie na karty, czyli bez wzgledu na to czy pisiada jakas wbudowana pamiec i dodatkowo wejscie na karty czy samo wejscie na karty, wiec nie rozdrabniaj sie teraz i nie proboj sobie tlumaczyc tego w ten sposob aby bylo wszystko po twojej mysli. Wkopales sie a ja udowodnilem ze jednak kamery(oczywiscie nie wszystkie) na karte sa tansze od tych z dyskiem, proste.W sklepach nic nie ogladalem bo nie bylo na stanie modeli ktore mnie interesuja.

Tak czy tak bede musial kupic kamere w ciemno, bo nawet takie madrale na forum jak ty nie potrafia odezwac sie przez 2miesiace(bo tyle istnieje moj temat)i udzielic jakiejs rady czy chociazby opini o danych modelach. Skoro z ciebie taki wszechwiedzacy czlowiek i masz tak przeogromne doswiadczenie z kamerami to dlaczego nie potrafiles udzielic chociaz jednej wskazowki co do doboru danego modelu?
Bo tacy jak ty potrafia tylko wytykac bledy innym, wyzywac od dziecka, nieuka i tępego czlowieka, nic nie wnoszac do tematu.
Po co w ogole sie udzielales? Watek jest zupelnie na inny temat i nikt nie potrzebowal twojego komentarza do mojego posta, moderator powinien usunac wszystkie te wypowiedzi i po sprawie.

Planowalem kupic kamerke i podzielic sie ze wszystkimi nagranym materialem w roznych sceneriach i ogolnymi wrazeniami z zakupu i odpowiedziec na pytania forumowiczow, tak zeby oni w przyszlosci nie mieli jakis wahan i znali zalety i wady danego modelu, ale widze ze kazdy tylko zaklada co drugi dzien temat jaka kamera za 1500 a jaka za 2000 i jest jeden wielki smietnik, zadnych konkretow, oprocz paru wyjatkow.

Wzorem do nasladowania jest uzytkownik mistus ktory kupil kamerke jvc hm400 i podzielil sie ze wszystkimi wrazeniami.
Ty podobno szczycisz sie tym ze miales wiele kamer w rece wiec dlaczego nie utworzyles takiego tematu i testow dla calego grona forum? Bo jestes zakompleksionym samolubem i potrafisz tylko sie wymadrzac i robic wszystko tak zeby reszta zgadzala sie z toba, bo jak ktos ma inne zdanie niz ty to juz jest tepy zly i oglada bajki dla muminkow. Bez komentarza...
Prosze o usuniecie wszystkich tych bredni nie wnoszacych nic do tematu, nawet mojego posta z opinia na korzysc kamery na karte mozecie usunac, tak zeby kolega Seba_Fan mogl w pelni cieszyc sie tym ze jest najmadrzejszy i wie wszystko najlepiej i nikt nie ma prawa podwazac jego zdania.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
pisales ze kamery na karty sa drozsze od kamer na dysk, wiec nie odwracaj kota ogonem

po nastepne nie jestesmy kolegami, wiec ty!


nie pisalem o doswiadczeniu wielkim!
po nastepne nie musze ci mowic co masz kupic, zdecyduj sam

"Planowalem kupic kamerke i podzielic sie ze wszystkimi nagranym materialem w roznych sceneriach" kolejna bujda, takich jak ty to tu pelno bylo, przed zakupem.

"Ty podobno szczycisz sie tym ze miales wiele kamer w rece wiec dlaczego nie utworzyles takiego tematu i testow dla calego grona forum?"

a po co mam czas i pieniadze marnowac, zeby ktos sobie kupil,wolny rynek, kazdy ma sam wyciagnac wnioski, tu jest tylko pare osob co zamiescilo sample, a tysiace innych co chcieli kupic i mieli, jestes jak dla mnie jednym z nich.

wiecej od ciebie pomoglem innym, jak na razie to nic nie zrobiles, a do ciebie mam to ze piszesz aby pisac, jak bylo widac i wprowadzasz wszystkich w blad

"Prosze o usuniecie wszystkich tych bredni nie wnoszacych nic do tematu, nawet mojego posta z opinia na korzysc kamery na karte mozecie usunac, tak zeby kolega Seba_Fan mogl w pelni cieszyc sie tym ze jest najmadrzejszy i wie wszystko najlepiej i nikt nie ma prawa podwazac jego zdania."

niech bede po co usuwac, niezaly mi zeby wszystko bylo po mojej mysli, zgadzam sie z paroma osobami tutaj i tyle, jestes jednak chyba tepy, jak umiesz czytac to przeczytac ze napisalem "wedlug mnie' (osobiscie) a nie inaczej. Wiecej moge powiedziec bo mam dwie kamery teraz z dyskiem i bez.

Podziel sie wrazeniam, a nie bzdurami jakie wypisujesz nie maja pojecia.
Wielu osoba pisalem takim jak ty, ale widze ze coraz to nowsze sa osoby, wpadajace na miesiac

Wyjasnilem tobie i innym wiec, wiecej nie musze juz, szkoda czasu na to,
polecam Tobie przejechanie sie do wiekszego sklepu i samemu ocenic, zrob test dla innym co chca kupic, poswiec swoj czas i pieniadze na testy i dojazd do roznych sklepow tak jak doradzasz.
Dobranoc
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Autorowi tematu zapewne chodzilo o kamere ogolnie ... ....

Drogi Digit6, jesteś jak widać impregnowany na uwagi kolegów albo uwielbiasz się kłócić. :p
Własne przemyslenia najlepiej jest mieć w fizyce teoretycznej.:blagam:

Jesteś na tym forum, od niedawna, sądząc po ilości postów. :popcorn:
Wiek dziecięcy. Niedługo minie i będzie wiek stateczności i koleżeństwa. Do tego czasu nie będę Ci uprzykrzał przyjemnosci głoszenia własnych przemyśleń i połajania kolegów.

Miłej zabawy. ;)

Dla mnie EOT
 
Ostatnia edycja:

digit6

New member
Rozumiem ze to ja decyduje jaka kamere wybiore, ale skoro na forum sa osoby takie jak ty ktore twierdza ze wiedza wszystko, maja doswiadczenie i przewinelo sie przez ich rece juz wiele kamer, powinno pomagac sie i dawac cenne rady osoba ktore dopiero wdrazaja sie w ten temat, nikt nie jest idealny, to ze ty akurat posiadasz jakas tam wiedze na temat kamer nie oznacza ze ludzie mlodsi od ciebie sa tepymi dzieciakami ogladajacymi bajki dla muminkow jak to nazwales.

Akurat sa dziedziny w ktorych jestem z pewnoscia lepszy od ciebie i mam spora wiedze na inny temat, nikt nie jest idealny, jeden czuje sie dobrze w tym temacie a drugi w zupelnie innym, a porownywanie od razu do dzieci i prawienie wykladow na temat nie zatrudniania mlodych osob do pracy swiadczy tylko i wylacznie o tym ze jestes zakompleksiony i zalujesz ze masz juz te lata mlodosci za soba, byc moze na tobie wyzywali sie w przeszlosci i teraz odgrywasz wielkiego kozaka i eksperta.

Drogi Gucio, niepotrzebnie czepiales sie mnie odnosnie nie uzywania polskich znakow w postach bo jak widac nie jestem na tym forum odosobniony.
Nie wiem co ma do tego staz na forum i moj wiek. To znaczy ze mam siedziec cicho i sie nie odzywac bo na forum glos moga zabrac tacy "eksperci" jak wy??? smieszne...
Forum jest po to aby kazdy mogl sie wypowiedziec bez wzgledu na posiadana wiedze, nie napisalem o "d...e maryni" tylko o tym co widzialem na filmiku porownujacym wady i zalety kamer z dyskiem i na karty.
Tak moj wiek dzieciecy niedlugo minie, za to twoj juz dawno minal i zaczal sie wiek w ktorym wygodnie siedzisz sobie w fotelu z kocykiem na nogach i narzekasz na mlodych, jak to dziadki, nic innego nie potrafia tylko narzekac na mlodych.
Pozdrawiam :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie czytasz uwaznie,
nie pisalem ze jestem zajebisty itd
duzo dziedzin znam, kamery znam slabo.
po prostu juz powiedzialem, denerwuja mnie osoby takie jak ty i dlatego, cos przeczytali i juz mysla ze cos wiedza i jeszcze oczekuja na gotowe by sie pozniej zmyc, ja nie kupuje kamery, znam sie slabo, a jednak ten temat sledze by wiedziec wiecej. Myslisz ze po to wydalem kase by doradzac innym co maja kupic.
Proste
Zrob testy paru kamer i napisz swoje osiagniecia, dlaczego tego nie zrobisz tylko czekasz na gotowe, mozesz to zrobic dla innych nie mnie.


"Akurat sa dziedziny w ktorych jestem z pewnoscia lepszy od ciebie i mam spora wiedze na inny temat,"
wymien, moze sie do czegos przydasz

po nastepne juz sie powtarzasz, nuda nuda, wnies cos w temat

"zalujesz ze masz juz te lata mlodosci za soba, byc moze na tobie wyzywali sie w przeszlosci i teraz odgrywasz wielkiego kozaka i eksperta."

no i teraz ich napier... face-to-face

No ja juz jestem tak stary ze mam jacht i z niego pisze, fajnie buja.

Dobra mniejsza juz o to, nic nie wniosles i nic nie wniesiesz.

Zegnam
 

freshq

New member
Ja jestem zwolennikiem kart. Mniejsza awaryjność, łatwiejsze zgrywanie, mniejsze zużycie prądu, większa żywotność. Same Plusy! Do tego jeszcze takie kamery mają często wbudowaną pamięć flash...
 
Do góry