pady ps3 , nie laduja sie...

crimson-pirate

New member
Witam
Mam problem z padami do ps3 , oryginalne oczywiscie, jeden ze zestawu od nowosci a drugi dokupiony takze oryginalny. Konsola i pady bardzo malo uzywane. Pady nie byly dlugi czas ladowane , zapewne rozladowaly sie calkiem. Teraz po podlaczeniu do do ladowania migaja 2 razy i potem nic ....nie laduja sie. To samo dzieje sie z 2 padamy w tym samym czasie.... Resetowalem te pady przy pomocy resetu ukrytego z tylu padow. Nic nie dalo. Jeden z nich po podlaczeniu do ps3 na kablu dziala, migla przez 1 min potem przestal ale zostawilem go w ps3 mimo ze dioda sie swiecila , pad sie naladowal i jakis czas dzialal. ale potem znowu to samo...drugiego pada nie moge naladowac.
Pady maja okolo 2 lat , z czegos uzywane byly BARDZO sporadycznie...praktycznie jak nowe.
probowalem na 2 kablach :) jeden z nich sprawdzilem i ladowal ps move... wiec teoretycznie kabel dziala.
jakies pomysly ? czyzby w tym samym czasie padly 2 pady ? jesli tak to juz ostatnia rzecz jaka zakupilem od sony.
 

crimson-pirate

New member
taki sam efekt pc , nawet na 2 komputerach , laptop i stacjonarny.
Rozumiem jakby to byl 1 pad lub 2 z tego samego niepwenego zrodla ,ale zeby 2 w tym samym czasie... na poczatku myslalem ze to moze miec zwiazek z tym ze sie rozladowaly rpzez dluzszy czas nieuzywane. ale juz sam niew iem , chyba nie powinno to miec takeigo skutku.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wygląda na to, że po prostu w obu całkowicie padły baterie.
Jak długo mogły leżeć ta pady w ogóle nie włączane?
Być może leżały obok czegoś co dodatkowo w jakiś sposób ujemnie wpływało na baterię.

Czasami np. telefony jeśli leżały bardzo długi czas i bateria padła do zera, potrzebują poładować się nawet z godzinę zanim wykażą jakiekolwiek oznaki życia, może tutaj by trzeba było postąpić podobnie.

Pozdrawiam,
 

crimson-pirate

New member
hmm pady nie ladowaly sie okolo 2,3 miesiecy.
ok podlacze na caly dzien do ladowania i zoabczymy ...
dziwi mnie tylko to migniecie 2 razy diodek , w 2 przypadkach tak samo.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mialem to samo. Dzwonilem na serwis, proszono mnie o podanie kodow migających, i liczenie odstepow w sekundach. Padł całkowicie. Nic nie zrobisz. Ja musialem kupic nowy, a padl mi po roku. Raczej masz to samo, sądząc po opisie. a gwarancja na pady to jak sie nie myle czhyba tylko 6 m-cy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ktos opisywal kiedys podobny problem na zagranicznym forum, wszystkie rady przetetestowal ale w koncu wymienili mu na nowe (padly 2 pady)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie wolno zostawić nienaładowanych akumulatorów li-pol lub li-ion, bo spuchną i nie będą się nadawać do użycia - tak samo nie wolno ich rozładowywać do końca (co prawda układ mikroprocesorowy nie dopuści do tego, ale jak się je pozostawi samym sobie na dwa miesiące to i padną)...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie leza juz kilka msc. przynajmniej dwa pady od PS3, podobnie kontrolery move, dzis sprawdzalem i nic im nie dolega, jedynie w jednym dualu galki sie "rozpuscily" od slonca i sie lepia, nie ma mozliwosci tego wyczyscic. Promienie przelecialy przez zaluzje..
 

crimson-pirate

New member
eh dramat :) kupilem pada do pc tego od xboxa , super dziala...
byc moze to moje zaniedbanie z tymi padami ps3 , ale mimo wszsytko pierwszy raz cos taekigo mi sie zdarzylo. Jesli rzeczywiscie to moja wina i jest to kwestia zlego uzytkownia to powinno byc jakies ostrzezenie w intrukcji duzymi literami na czerwono....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez uzywam xpada do PC, szarpnalem sie na limitowana wersje i dongla bezprzewodowego, polecam graczom komputerowym bo sprawdza sie bdb co ciekawe pad ma obracany krzyzak, wystarczy go obkrecic i mamy d-pada jak na dualu, swietny patent. Taki OT.
 
Do góry