Padł tv, pora na nowy. Ile cali?

mp_nafta

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 17m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2,4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - głownie 2, rzadko 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - ma wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - pokój od południa, okno z boku tv około 80cm, mała wnęka. Dotychczas nie było to problemem
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Zepsuty, 40" grundig cinemo
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre smart tv, dobry obraz, 3d, dlna
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Kablówki cyfrowa, obecnie przez dekoder PVR HD,
10.Jakie urządzenia ? Ps3, dysk usb, dysk sieciowy dlna
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -nie mam zdania,
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy, seriale, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie, zależy mi głownie na aplikacjach vod, spotify w przyszłości netflix
15.Czy zamierzasz grać w gry - TAK ok 15% czasu
16.Preferencje co do marki ? Samsung, LG
17.Preferencje co do wielkości ? 46"- 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak ostrości, smuzenie, chlodne barwy, Input lag do 50ms uwazam za znosny
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raz tak raz tak, wieczorami moze troche wiecej
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 5000zl
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Ma mieć 3d co do technologii nie mam zdania. Ma być dobre i nie męczące oczu.

Dotychczas myślałem o samsungu ale chyba głownie ze względu na możliwość sterowania głosem, gestem. dziś wpadł mi w oko LG - fajne ceny obraz tez wydawał sie ok.

Może na początek niech ktoś doradzi jakiej wielkości ekran wybrać, choć trochę zawęża to wybór.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tych warunkach mam 55".
Proponuję :
Panasonic 55St60
Sharp 50LE750
Philips 55PFL 6008
Panasonic 55ET60
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kwestia wrażliwości, doświadczenia z modelami i jakości sygnału.
Nie przytłacza zdecydowanie.
Często ostatnio kupowali 80" Sharpa do odległości 3-3,5m.
I to jest rewelacja.
Twierdzą ze od tej chwili nie oglądają filmów czy imprez sportowych ale biorą w nich udział.
Będzie super !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam 555" i 60"
Teraz będę wymieniał na 60" i 70" Jeszcze tylko rozmowa z ...żoną...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, nie przytlacza. Ja mam 80" z 4m i jest normalnie, tak jak powinno byc.
Chetnie przytulilbym wiekszy.
 

mateusiak22

New member
O gustach się nie dyskutuje. Każdy ma to co lubi, także nie chciałem być źle odebrany :)


Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Miałem 42 cale z 2,5m i było dobrze choć nieco mało:)
Teraz ma 47 cali i jest fajnie (wiecej się nie zmieście, więc po problemie :) )
Kolega ma 60 cali z 2,5 m i będąc u niego na niektórych kanałach (nc+) widziałem niedoskonałości obrazu, co było męczące, przynajmniej dla mnie.
Baaardzo dużo zależy od jakości sygnału i "wrażliwości" widza.
Sam zobacz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystko kwestia sygnalu lub co w wiekszosci wypadkow bedzie sie ogladalo, jesli beda to tylko kanaly hd i filmy bluray to pol biedy, ale jesli w wiekszosci wypadkow beda to kanaly sd , filmy dvd ( i do tego kupa filmow dvd starszych),a raz na jakis czas wlasnie filmy z bluray czy tez kanaly hd to ja bym kupowal mniejszy tv do takiej odleglosci.. ale to kwestia gustu..
 

mp_nafta

New member
Jeżeli chodzi o sygnał to kablówka, większość oglądanych kanałów dostępna w hd poza tymi najciekawszymi czyli discovery/ng. Dvd bardzo rzadko, częściej bluray, no i materiały vod ipla, tvnplayer ...
Kusi mnie te 55", każdy pisze ze im większy tym lepszy i sie prześcigają w rozmiarach ;)
No ale jak to sie ma do odległości 240 cm z której będę oglądał?
Na pewno sprawdzi sie to w przypadku materiałów hd oraz 3D, ale tak jak już kolega lolek126 zauważył - SD - jaki w takim przypadku będzie komfort oglądania?

Moje obecne typy to:
Samsung - UE55F6320
Samsung - ue55f6770
LG 55LA691S
LG 55LA740S

Co wybrać?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam 60" z ok.3m i 80" z ok.4m. Jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo, bez wgledu na sygnal, abym wybral ogladanie na 60". Uwierz. Przerabialem przez lata wszystkie mozliwe przekatne. Wiekszosc u mnie leci w HD, tak sie zlozylo ze te kanaly ktore mnie interesuja to HD, ale jak cos leci w SD to ogladam bez placzu, juz nie przesadzajmy. Chyba ze trafisz na Tele5, tam to bez wgledu na przekatna, 42-80" zawsze jest dramat ;)
W Twoim przypadku 55" to minimum.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Też kiedyś sądziłem że tv nie może być za duży. Mam 55" z 2.5metra i jest w 100% ok. Stąd nie bój się dużej przekątnej, ew. kup tam, gdzie możesz sprzęt oddać, bo to jest kwestia oczywiście indywidualna.
 

mp_nafta

New member
No dobra, wstępnie decyduję sie na 55"
Jedziemy dalej.
3D pasywne czy aktywne?
Obecny tv wisi na ścianie, lekko pochylony (tyle na ile pozwala uchwyt) w kierunku widza, środek ekranu wypada na wysokości około 140 cm, a wzrok widza na 110 cm. Nowy tv tez będzie wisiał w tym miejscu bo remontu nie przewiduje ;)
Która technologia wyświetlania 3D sprawdzi sie w powyższych warunkach?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
O 3d zapomnij. I tak nie będziesz uzywać. Wybierz telewizor, a potem zobacz jaką masz technologie, nie odwrotnie.
 

mp_nafta

New member
Dlaczego? Aż tak złe?
Kilka postów wyżej podałem moje typy, nikt sie nie ustosunkował. Chciałem w ten sposób zawęzić wybór.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Dlaczego? Aż tak złe?
Kilka postów wyżej podałem moje typy, nikt sie nie ustosunkował. Chciałem w ten sposób zawęzić wybór.
Witaj.
Nie jest źle, ale sam sprawdź.
Rożni ludzie rożnie reagują na te technologie.
Ja kupiłem TV dla obrazu 2D.
3D traktuje jako dodatek.
Byłem mile zaskoczony jakością obrazu 3D (pasywne Philips 47PFL7008).
Jednak 3D oglądam bardzo rzadko.
 

mp_nafta

New member
Nie kupuje tv tylko dla 3D, ale jak już będę takowy miał to od czasu do czasu będę z tego korzystać. Chciałbym wiec dokonać świadomego wyboru rownież pod katem 3D.
Przyjrzę sie podanym modelem, dzięki.
 
Do góry