Padł ampli... co nowego?

rees

Member
Witajcie. Mam pecha, ale zdarza się - padł mi ampli ktory służył kilka lat - pioneer vsx d512. Używałem go głównie z Xboxem, potem z X360. Coś z nim jest nei tak - czasem przestaje grać lewy głośnik, czasem central, czasem zamiera lewy tył ... I tak w kółko mam już dosyć tego złoma i postanowiłem go wyrzucić w cholere i coś sobie kupić. Pomyślałem o nowym pioneerze (nie zraził mnie jeszcze) ale nie chce wydawać dużo pieniędzy. Zauważyłem model 817 i 917 w całkiem przyzwoitej cenie. Kupić? Dodam że mam quadrale quintas 500 i pioneer gra strasznie basowo - wcześniej w małym pokoju nie było efektu dudnienia, teraz od kilki miesięcy w nowym mieszkaniu , w salonie, dudni jak jasna cholera... Zrzucam winę na kable (jamo grube na fronty) , wcześniej nie miałem efektu trzęsienia się ściany i stołu jak odpalałem Gears of War cz ostatnio w Halo 3 :) Basy mam ustawione na -4 (z -6 możliwych, opcja loudness)
Anyway, głośników nei chce zmieniać bo mi się podoba dźwięk. Suba nie ma bo i po co jak się wszystko trzęsie. i pytanie - co kupić? Inwestować w nowego low endowego Pioneera, czy wydać może trochę więcej? Marzy mi się sprzęt HK ale chyba mnie nie stać w tej chwili... Chyba że jest coś taszego niż ampli HK za 4 tysie?
Poradźccie drodzy foruowicze - może Blackninja pomożesz coś szybko dobrać?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK poniżej 4tysi to większść ich oferty amplitunerowej.
AVR132
AVR145
AVR147
AVR245
AVR247
AVR347
AVR350
AVR445

Tak optymalnie dla Ciebie to coś AVR247-AVR347 :)
 

pewu

New member
rees napisał:
Mam pecha, ale zdarza się - padł mi ampli ktory służył kilka lat - pioneer vsx d512. Używałem go głównie z Xboxem, potem z X360. Coś z nim jest nei tak - czasem przestaje grać lewy głośnik, czasem central, czasem zamiera lewy tył ... I tak w kółko mam już dosyć tego złoma i postanowiłem go wyrzucić w cholere i coś sobie kupić.
Padł po ilu latach, jeśli można zapytać? Mi dekoder Creative'a padł po 5 latach, a wydaje mi się, że taki sprzęt ogólnie rzecz biorąc raczej jest trwalszy niż te parę lat. Czyżby tendencje wskazywały na skracający się żywot tego sprzętu? ;)

Właśnie przymierzam się do Yamaha RX-V361 (dwa lata gwarancji), ewentualnie chodzi mi też po głowie Onkyo TX-SR505E, tyle, ze jest droższy, a ja nie mam strasznie wygórowanych wymagań co do dźwięku. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat awaryjności tych sprzętów?
 

Galczych

New member
Witajcie. Mam pecha, ale zdarza się - padł mi ampli ktory służył kilka lat - pioneer vsx d512. Używałem go głównie z Xboxem, potem z X360. Coś z nim jest nei tak - czasem przestaje grać lewy głośnik, czasem central, czasem zamiera lewy tył ... I tak w kółko mam już dosyć tego złoma i postanowiłem go wyrzucić w cholere i coś sobie kupić. Basy mam ustawione na -4 (z -6 możliwych, opcja loudness)

Mam ten sam ampli i uwazam ze z loudnes nic sie nie da ani sluchac ani ogladac, bo jest dudnienie. Wylacz laoudness i bedzie ok. Z tego co pamietam to chyba jak jest wlaczone dzwiek 5,1 to bass -4 nic nie zmienia - dziala to tylko dla stereo. Ale moge zle pamietac.
Pozdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry