Padające HDMI w plazmach serii 8/80?

XoR

New member
Witam
Jak to jest z tym HDMI w tych telewizorach? Drugi już raz mi padło i o ile pierwszy raz podłączałem kompa na żywca to teraz wszystko było cacy nic nie ruszane a tu mi dzisiaj znowu padło :eek:

Ostatnim razem serwis powiedział że to była "naprawa warunkowa" i że mam nie podłączać nic na żywca. W takim wypadku teraz co, mogą mi nie uznać gwarancji skoro znowu HDMI nie działa? :hmm:

Ktoś już miał taki przypadek?
 

Mariusz Łódź

New member
A jak podlaczales?

Procedura minimalizujaca problemy jest taka, ale nie wiem czy bedzie sie Wam chcialo tak robic:
1) Podlaczyc TV i komputer do tej samej fazy i tego samego przewodu ochronnego - najlepiej miec jedna listwe zasilajaca, podlaczyc sprzet przy wylaczonym napieciu
2) polaczyc TV i komputer przewodem HDMI przy wylaczonym zasilaniu
3) wlaczyc zasilanie na listwie
4) wlaczyc TV oraz komputer

Kolejna sprawa to wady instalacja elektrycznej ale nie wiem jak to sie ma do Twojego typu TV i komputera (trzeba byloby zobaczyc schematy). Mozesz probowac sprawdzic czy pojawia sie wieksze napiecie (np. >10V) pomiedzy przewodem ochronnym (PE) a neutralnym (N).

O zbyt duzym napieciu z komputera nie wiem - moze tak byc.
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
tryb standby nie likwiduje napięcia na złączu HDMI w telewizorze. nie wiem jak w komputerze, ale może być podobnie. tak więc podłączanie przewodu do komputera i telewizora, które nie są rozłączone całkowicie (wyłączoną listwą lub dosłownie wypiętą wtyczką z gniazdka), może nadal powodować problemy..
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Informacja w instrukcji obsługi jest jasna: "Przed podłączaniem lub odłączaniem wszelkich przewodów upewnij się, czy urządzenie jest odłączone od gniazdka sieciowego". Tylko kto tego pilnuje... ;)

Pozdrowienia!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A ja tam podłączam wszystko przy uruchominych sprzętach, tylko tv nie przełączam na odbiór sygnału z kompa tylko na jakimś kanale, także w laptopie nie klikam by obraz był przesyłany na ekran. Dopiero po podłączeniu sprzętów przełaczam tv na odbiór sygnału z kompa a w kompie "wysyłam" sygnał na ekran........ i od ponad roku - ponad 2600h bez najmniejszych kłopotów wszystko śmiga ;)
 

Robson24

New member
hdmi....

Mnie również już drugi raz padły porty hdmi po podłączeniu do kompa...:( Teraz nie popełniłbym drugi raz tego samego błędu i nie kupił już panasa (przynajmniej bez vga). Chyba rzeczywiście należy podłączać po wyjęciu kabla z gniazdka, bo nawet przy zwykłym wyłączeniu przy wkładaniu wtyczki pojawia się iskra:roll: na kablu. Najgorzej że za pierwszym razem serwisant naprawił to w 15 min. w domciu a teraz już go zabierają i pewnie z 2 tygodnie bez nowego tv trzeba będzie się obejść...aghhhh
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Mariusz Łódź napisał:
...TV i komputer do tej samej fazy...

Raczej trudno jest spotkać różne fazy w jednym mieszkaniu (w gniazdkach). Jedna faza śmiga na licznik, a za nim jest rozgałęzienie na poszczególne obwody (gniazdka). Nawet jeśli tzw siła była "dokładana" na kuchenkę lub ogrzewanie, gniazdka zostają na starym liczniku jednofazowym. Inaczej w przypadku np domków jednorodzinnych, które mają "siłę" od nowości - tu punkt pierwszy ma zastosowanie.

Podstawowym problemem jest jakość współczesnej elektroniki. Częstokroć zasilacze impulsowe mają kiepską separację pomiędzy obwodami niskonapięciowymi i masą urządzenia a stroną napięcia sieciowego; szczególnie dotyczy to tanich zasilaczy komputerowych, dlatego bywa że obudowa kompa "kopie". Można kombinować albo z wymianą zasilacza w kompie (gorzej jeśli zasilanie w Panasach jest do de) albo z zastosowaniem transformatora separującego 230VAC/230VAC.
 

AlexFM

New member
Robson24 napisał:
Najgorzej że za pierwszym razem serwisant naprawił to w 15 min. w domciu a teraz już go zabierają i pewnie z 2 tygodnie bez nowego tv trzeba będzie się obejść...aghhhh

Hmmm....u Ciebie chociaż pojawił się magik. Do mnie odrazu wysłali kuriera i już od dwóch miesięcy nie mam TV. Po miesiącu poinformowali mnie, że w tym momencie nie są w stanie mi naprawić tej plazmy i teraz kolejny miesiąc wystawiają korektę do faktury żebym mógł cokolwiek zrobić.

Najlepsze jest to, że jakieś dwa dni od czasu kiedy w końcu zdecydowałem, że chcę korektę robić zadzwonił serwis, że już jest naprawione :)

I tutaj mam pytanie. Czy przebijał się już ktoś przez dział obsługi klienta Panasonic Polska ?? Ja na razie dotarłem do człowieka który ponoć jest kompetentny podjąć decyzję w tej sprawie o nazwisku Woźnica i sprawa utknęła znów w martwym punkcie :(

Jakieś wskazówki jak to wszystko przyspieszyć ??

AlexFM
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Naświetlij sprawę w mediach ;) :D
A czy przypadkiem nie mają obowiązku w jakimśczasie Ci naprawic a jak nie to nowy lub zwrot pieniędzy?
 

yogibabo

New member
AlexFM czy pisżąc o korekcie faktury masz na mysli zwrot kasy ? Ja juz przez to przechodziłem (opisane na forum więc nie będę sie powtarzał) i na wszystko są terminy. Dokumenty ściągnąłem sobie ze strony panasonica (warunki gwarancji) i na nie sie powoływałem w rozmowie z konsultantami. Po upływie terminu naprawy wystapiłem o zwrot kasy i po siedmiu dniach miałem ją na koncie ale faktem jest że musiałem weryfikować zeznania serwisu i działu obsługi klienta panasonic polska bo raz jedni, a raz drudzy ściemniali i zrzucali wine na drugich ale pare mocniejszych słów i zdecydowana postawa oraz przyłapanie na kłamstwie konsultanta spowodowalo, że pieniądze szybko trafiły na moje konto.
 

AlexFM

New member
No cóż, nie chcieli po dobroci to idziemy na ostro. Dziś posłałem pismo na maila i fax do prezesa zarządu Panasonic Polska. Zobaczymy jak teraz będzie śpiewał dział obsługi klienta :D

AlexFM
 

XoR

New member
po czterech i pół miesiąca używania tv na komponencie pomyślałem że trza go wysłać dziada do serwisu :)

już sobie nawet kupiłem switch hdmi i jak mi się nast razem zepsuje to zamorduje kogoś jak mi nie dadzą 37x10 :twisted:
 
Do góry