Pad zabił matrycę...

Zdessesman

New member
Witam!

Krótko - tv LCD (Samsung LE40R8) dostał padem. Matryca rozwalona (wygląda tak jak ten lcdek na stronie głównej).

Moje pytanie brzmi - co robić? Naprawiać (jeżeli tak to gdzie w Poznaniu najtaniej można coś takiego zrobić oraz ile to mniej więcej kosztuje), zostawić tak jak jest i używać jako radio czy może sprzedać na allegro jako 100% sprawny (żart - dla tych bez humoru). Jestem w skrajnej depresji. Więc słowa wsparcia, ewentualne datki też mi się przydadzą... Pad po przegranym pojedynku w SCIV poleciał w dywan, po czym odbił się prosto w LCD - mogiła.
Jak ktoś coś wie, to proszę o pomoc.
 

wtykacz

New member
Wiekszej bzdury jeszcze nie slyszalem, ale jesli ma byc rada to prosze bardzo.
1. Polecam leczenie u psychiatry.
2. Środki farmakologiczne rowniez wskazane
3. Wywal zniszcony TV na smietnik, a najlepiej do utylizacji.
4. Zaprzestac grania.
no istatnia rada
5... Kup pan sobie Projektor, wtedy obraz na scianie bedzie bezpieczny.
5a. Ewentualnie mozesz ogladac TV przez okno sasiada z naprzeciwka.

PS:
Moze wrzucenie TV do pieca martenowskiego stopi szklo w jedna mase wygladzajac je jednoczesnie.
 
Ostatnia edycja:

arosek22

New member
A w którym miejscu autor tego posta plecie bzdury według Ciebie?
To, że jest człowiekiem okazującym swoje emocje w nieco "zbyt ekspresyjny sposób" nie czyni go psychicznie chorym.
Jak lubujesz się w psychologii klinicznej albo innych pokrewnych kierunkach, to zmień forum i tam wygłaszaj swoje diagnozy - tutaj ludzi nie obrażaj.

Przykład podany przez kolegę jest w moim mniemaniu zabawny (przy całej powadze sytuacji dotyczącej zniszczonego sprzętu), a pytanie było konkretne i dotyczyło ewentualnej naprawy panela i opłacalności takiej usługi.

Trochę szacunku dla innych

pozdrawiam
 

Zdessesman

New member
Dzieki za pojazd i dzięki za obronę - w obu postach pewnie dużo racji ;)
Postawione przeze mnie pytania nadal bez odpowiedzi - może jednak ktoś coś wie?
Natępne pytanie mi się nasunęło - ktoś wie jaką matrycę posiada ten model - LE40R81B? W serwisie samsunga, za nową matrycę Pan 5k sobie zaśpiewał, ale ma jakąs 40 calową, która ma tylko sterowanie rozwalone - koszt wymiany, naprawy - 600zł. Matryca ta, to też LE40R ale końcówka coś z x-em. Jadę tam dzisiaj do niego i będziemy kombinować. Nowy taki sam ~2kola na allegro jakiś miesiąc temu, teraz nie ma w ogole takich modeli...

Tak wiem, muszę się leczyć, ale pad poleciał, nie w Tv tylko w dywan, po czym się dość "niefortunnie" odbił... Uwierzcie mi, że czuję się najgorzej jak tylko można...
 

franeek

New member
Ode mnie słowo wsparcia. Kiedyś po odebraniu niezbyt radosnego telefonu:???: tak kopnąłem lezącą na dywanie zabawkę dziecka , że odbijając się od ściany udezyła w pudło mojego "akustyka" Gitarka la 'bella o pięknym subtelnym brzmieniu została z dziurą w pudle. Dodatkowo został naruszony szkielet , przez co przy bardziej ekspresyjnym graniu brzęczy. Jak pokazałem tą gitarę koledze łza mu poleciała o swoich doznaniach nie piszę.

Pozwalam o sobie powiedzieć NIEZRÓWNOWAŻONY - jednak rozumię takie postępowanie, sa osoby które tak niekontrolowanie wyrażają swoje emocje.
Proponuję skombinować przedłużkę do pada i grać na balkonie.
Moja kolezanka kiedyś zadzwoniła z płaczem jak jej synek przyszedł do niej i oznajmił "Mamusiu zobacz co pan WIDELEC zrobił telewizorkowi"
Ładnie to wyglądało - może znajdę to zdjęcie - Takie rzeczy się zdarzają...............;) Już lepiej?
 

Zdessesman

New member
Hmm pan majster z serwisu Samsunga w Poznaniu właśnie próbuje przenieść matrycę z LE40R51B w którym to padło jakieś sterowanie ,do mojego -LE40R81B (lub na odwrót). Jeżeli operacja się powiedzie - koszt naprawy= 600zł. Jak sądzicie szanowne gremium - da się w ogóle coś takiego zdziałać?
 
J

Judash

Guest
Ostatnio moj szwagier kupil panel LCD na allegro, bo podczas lotu samolotem uszkodzil sie w laptopie.Wlozyl i laptop smiga bez problemu.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Aby zgrać dane z powodzeniem, w domowych warunkach, podmieniałem uszkodzoną elektronikę dysków twardych "popaloną" podczas wyładowań atmosferycznych ;) Trzymam kciuki.

Pozdrowienia!
 

PaweleS

New member
Ja też bardzo trzymam kciuki.Daleki jestem od wysyłania do lekarza etc.
Człowiek robi różne głupoty.Nie raz ,nie dwa nie trzy.
A potem bardzo żałuje.
Ostatnia rzecz jakiej wtedy potrzebuje to wysyłanie do lekarza tudzież w inne podobne miejsca.
A emocje - super sprawa. Jednak następnym razem niech nikogo z Nas nie kosztują tyle co autora postu.
Pozdrawiam.
 
Do góry