Pace 2221 i Onkyo tx-sr607

Rurqa

New member
Witam, od jakieś czasu posiadam dekoder Cyfry+ Pace2221 i jest on podłączony do amplitunera Onkyo tx-sr607 za pomocą kabla Coaxialnego. Kiedyś gdy przełączałem ( w większości było to na TVN-ie) na jakiś kanał w amplitunerze zmieniało mi się na Dolby Digital (głównie przy starych powtórkach Szymona Majewskiego i YouCanDance), teraz mam ustawione na Neo: 6 Cinema i przy przełączeniu na jakikolwiek kanał (Canal+, Canal+Film, TVN) gdzie filmy są nadawane (tak myślę) w 5.1 na amplitunerze jest zero reakcji, ciągle Neo: 6 Cinema. Czy mogę mieć coś źle ustawione? Czy to wina sygnału z danego kanału? Dodam, że w dekoderze mam włączone AC3.

P.S
Chciałem jeszcze zapytać o takie przypadek, gdzie w głośnikach tylnych słychać czasami dziwne jakby zagłuszanie sygnału, czasami mowy żeby tylko dźwięk był słyszalny. Czy to jest normalne? Amplituner stara się zagłuszyć zbędne dźwięki żeby uzyskać jakiś efekt?! Tak to sobie tłumaczę jak do tej pory :) Dzieje się tak na w/w Neo 6 cinema.

Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem swój problem.

Pozdrawiam
 

piskle smoka

New member
Od siebie tylko dodam, ze u mnie (mam Onkyo tx-nr1007) tez wyswietla neo:6 a dlatego ze sygnal jest digitalowy ale stereo 2.0,jak np: TVN w danej chwili nadaje film w 5.1 to wyswietli sie tobie DD.

A co do dziwnego sygnalu w tylnych glosnikach,prawda jest taka ze jak gowniany sygnal taki efekt:).
 

Rurqa

New member
Chodzi o to, że już dawno na takim TVN-ie nie przełączało mi się na DD i nie wiem czy coś namieszałem czy nadają w gównianym sygnale :)
 
Do góry