P50G30E czy coś innego ?

pazuzu54

New member
Witam

Bardzo bym prosił o poradę w kwestii wyboru telewizora. Trochę poczytałem i mój wybór padł na P50G30E. Prosiłbym o przedstawienie mi ewentualnych konkurentów lub sugestii czy przypadkiem przekątna nie jest zbyt duża.

Z góry dziękuje, a poniżej kwestionariusz:


1. Odległość od ekranu: 2,2-2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: od lewej strony, pomiędzy 8 a 12,
3. Jak duży jest pokój: 3,5x5m.
4. Preferowana technologia: LED, plazma - bez różnicy (nacisk na plazmę)
5. Jaki masz obecnie telewizor: nie posiadam jeszcze
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Chciałbym: film, sport, muzyka
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: brak preferencji
10. Matryca błyszcząca czy matowa: brak preferencji
11. Preferowana wielkość telewizora: 42-50
12. Preferowana marka: dowolna
13. Czego nie lubisz w telewizorach: głośnej pracy i długiej reakcji na polecenie z pilota
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kablówka lub satelita, sieć i MediaSerwer, odtwarzacz multimedialny, odtwarzacz BD
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% tv, 50% reszta(materiał z odtwarzaczy)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: na początku na pewno
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Fajnie by było aczkolwiek niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: TAK
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: Tak
24. Ma mieć tuner DVB-S: tak (nie chodzi czasem o tuner DVB-T ?)
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - dekoder i odtwarzacze, USB - dysk zewnętrzny, RJ45 - MediaSerwer
26. Jaki masz sygnał: kablówka (UPC albo N - nie wiem co wybrać)
27. Ile programów HD: 4(UPC) 23(N)
29.Rozdzielczość: Full HD.
30.Dvb-t: TAK
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu,obsługa filmów z dysku zewnętrznego, możliwie dobry dzwięk
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4 h
33. Sugerowana cena: ok 3350 (Za tyle znalazłem tego Panasonica)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
kierunek jest słuszny jak ci nie zależy na 3D to jak najbardziej G30 nie wiem tylko czy w twoim przypadku odlegości od ekranu nie był by idealny 46" - zaraz na mnie forumowicze nakrzyczą ale ja nie lubię w kinie w pierwszych siedzieć rzędach :) Swój 42" oglądam z odległości 1,4-2,6m zależnie gdzie siedzę i wiem że 42" jest dla mnie OK, może mógł by być ewentualnie max 46" natomiast 50" to dla mnie przesada bo testowaliśmy 50" szwagra LG model 350 czy 353 (po porównaniu dogadał wymianę w sklepie :) :) :) ), wziął teraz 46" G30 jest zadowolony a mieszkanie ma podobne do mojego może odrobine dalej do ekranu...2,0-3,0m
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pazuzu54

New member
Dzięki za odpowiedź.
No właśnie też się zastanawiam nad 46". Jednak według wyliczeń (26 stopniowy kąt widzenia) 50" było by ok. A może mi ktoś powiedzieć czy będzie duża różnica w obrazie pomiędzy sygnałem HD z UPC a SD również z UPC ? Czytałem iż G30 bardzo dobrze sobie radzie upscaling-iem. I czy przypadkiem to HD to nie jest 720p ? Także to też będzie polepszane. Mam racje ?

Dzięki za odpowiedź
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
HD to jest 720p (czasami słabiej) u nas w porownaniu do niemiec sygnał jest silnie skompresowany co odbija się na jakości jeden z kolegów przedstawiał na forum jak nadawany (Kbps) jest sygnał u nich i u nas.... u nas tragedia... ;(
 

bzyq

Member
Nie rezygnuj z tych 50 cali. Mam prawie identyczne warunki jak Ty i żałuje, że kupiłem 42 cale (g10), ba nawet żona też twierdzi, że już ten tv jakiś taki mały się zrobił. Różnica w sygnale UPC jest oczywiście na + dla HD, lecz dużo zależy też od aktualnie nadawanego materiału.
 

marecki6

New member
Bez reklam
mi też wydaje się, że 46cali przy tej odległości będzie ok ... 50 wydaję się odpowiednia przy odległości 3m i więcej
 

lasiczka8

New member
Witam.Czas goni bo do końca stycznia 5 lat gwaracji.50G30 za 3470 zł mogę mieć czy lepiej 50UT30 w media od jutra za 3199?pozdrawiam
 

pazuzu54

New member
Także drodzy forumowicze Producent i seria zostali wyłonieni. Pytanie tylko o przekątną... Chciałbym 50, boję się tylko czy będzie bardzo pixele widać przy UPC. Czy panasonic dobrze upscaluje rozdzielczość ?
 

bzyq

Member
Tak jak pisałem Ci wcześniej najbardziej to zależy od jakości nadawanego sygnału. Zresztą w sumie masz 27 kanałów HD więc będzie co oglądać na 50 calach.
Na początku pewno będzie się wydawał ogromny ale po kilku dniach będzie miał już "normalny rozmiar" :)
 

acess

New member
tak mysle.. ze panas dał tą gware do konca stycznia.. aby wysprzedac te stare modele.. a od lutego juz bedzie mega znizka na te TV badz wejdą nowe modele i tym samym stare tez spadną :D:D

wiec nie warto sie spieszyc z tą gwarą moim zdaniem
 

pazuzu54

New member
Witam
Właśnie rozpakowałem TV, no i pojawił się mały zonk. Ustawiam aby wyszukiwał kanały dvb-t, a on nic nie znajduje. Czy do odbioru tym telewizorem naziemnej telewizji cyfrowej trzeba podłączać jakieś dekodery czy anteny ?
Proszę o wyrozumiałość, bo zakładam że to pytanie może Was bardzo rozweselić...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Do DVB-T musisz podłączyć antenę zewnętrzną. Może być zwykła siatkowa, albo lepiej kierunkowa. Jeżeli mieszkasz blisko silnego nadajnika, być może wystarczy kawał "druta" zamiast anteny....
 

red9

New member
pazuzu54 - wybrałeś w końcu 3d czy nie? przeglądałem ten link od panasonica i nie widać różnic na papierze sporych, ale jak to wygląda w rzeczywistości? bo jeżeli mam parę groszy zapłacić za 3d to chyba lepiej wziąć.
 

pazuzu54

New member
@red9
Ja zastanawiałem się tylko nad 2D. I wziąłem 2D. Na daną chwilę technologia 3D jest jak dla mnie zbyt męcząca. Jeżeli będą telewizory bezokularowe w przystępnych cenach to wtedy będzie można zmienić. Teraz musisz wybrać: albo ciężkie okulary i męczenie wzroku ale w miarę dobry efekt albo lekkie i wygodne okulary ale efekt jak sprzed 15 lat.
Dla mnie wybór był oczywisty.
Musisz to przemyśleć.
 
Do góry