P42X10Y obcina obraz z komputera

renegade

New member
Witam serdecznie!

Mam dość dziwny problem z obrazem na mojej plazmie, otóż obraz z komputera nie wypełnia całej powierzchni tv tzn. występuje czarna ramka w koło obrazu ok 1,5cm po bokach i 1cm na górze i na dole, trochę mnie to denerwuje bo tracę cenne cale... kończą mi się już pomysły co można by z tym zrobić.
Tv jest podłączony kablem dvi-hdmi z komputerem (grafika radeon 4850), próbowałem juz chyba wszystkich możliwych ustawień w CCC, zmiany rozdzielczości nie dały efektu, zmiana opcji Image Scaling też nic, instalacja nowszej wersji CCC też nic, w opcjach samego TV tez nie znalazłem żadnej opcji, która by dopasowała obraz.
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, tylko proszę mnie nie odsyła do wyszukiwarki, bo już z niej korzystałem, ale nie znalazłem nic co by mi pomogło :/

Pozdrawiam
renegade
 

mil998

New member
Możesz spróbować w CCC TV Properties 2 Adjustments odznacz Automatic Setting później apply i przesunąć to coś w Overscan
 

don111

Banned
też się kiedyś z tym męczyłem i w sumie nie pamiętam co pomogło ale chyba jedno z tego (albo oba na raz):
1) CCC / DTV(DVI)3 / włącz skalowanie GPU (wyłączone) i zaznaczone skaluj obraz do rozmiaru ekranu , mam też zaznaczony alternatywny tryb dvi ale to chyba nie ma znaczenia (kiedyś z tv lcd tylko tak mi działał obraz z kompa więc zostało takie ustawienie)
2) ustaw najpierw w CCC wg punktu 1 a potem w tv, w menu ustawienia powinna być opcja "powierzchnia ekranu", sprawdź czy jest różnica przy tej opcji wł/wył

daj znać czy pomogło
 

renegade

New member
Możesz spróbować w CCC TV Properties 2 Adjustments odznacz Automatic Setting później apply i przesunąć to coś w Overscan

Powiem szczerze, że nie mogę znaleźć tej opcji u siebie :confused:

Mam ustawioną rozdzielczość 1280x1024 i klonowanie obrazu (próbowałem bez klonowania zmieniać rozdzielczość na tv, ale nic to nie dało niestety)

don111 mam właśnie w ten sposób ustawione tak jak napisałeś, jak wyłączę opcje "powierzchnia ekranu" to obraz sie jeszcze bardziej zmniejsza :(
 

renegade

New member
Nie wiem dlaczego, ale u mnie nie ma takiej zakładki jak "Tv properties", poza tym u mnie jest Digital Panel (DVI) 3, u Ciebie ..(DVI)4 , ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
 

don111

Banned
teoretycznie to nie ma znaczenia bo tv powinien to przeskalować na pełny ekran, ale spróbuj jeszcze z tym 1024x768 i jeszcze ustaw od razu na 16/9 w tv, u mnie na auto obcina po pare % z każdej strony ekranu...

a ta opcja skalowania o której pisał mil998 jest u mnie w CCC \właściwości monitora \ dostosowanie , powinna ostatecznie pomóc (choć u mnie jakoś zadziałało bez tego)
 

piotrflo

New member
Wylacz w CCC wogole obraz na kompie i pozostaw tylko na TV. Dopiero wtedy pojawi sie wiecej opcji ustawienia obrazu. Zobaczysz. Bedziesz mial mozliwosc ustawienia rozdzielczosci na TV odpowiedniej dla twojego TV.
 

renegade

New member
Próbowałem juz wszystkich pomysłów z tego tematu, niestety nic nie pomogło.
Ustawiłem tv jako jedyne źródło obrazu dla kompa, jednak nadal nie ma żadnych dodatkowych ustawień dla tv. Zmiana rozdzielczości na 1024x768 tez nic nie dala.
Spróbuje podłączyć inny komputer pod ten tv zobaczę co się bedzie działo, bo puki co to porażka...
 

piotrflo

New member
Próbowałem juz wszystkich pomysłów z tego tematu, niestety nic nie pomogło.
Ustawiłem tv jako jedyne źródło obrazu dla kompa, jednak nadal nie ma żadnych dodatkowych ustawień dla tv. Zmiana rozdzielczości na 1024x768 tez nic nie dala.
Spróbuje podłączyć inny komputer pod ten tv zobaczę co się bedzie działo, bo puki co to porażka...
A ustawiles w TV na natywny - w proporcjach obrazu? Nie znam Tego Panasa strzelam. U mnie tak to zadzialalo. Mialem po bokach czarne pasy, ale po przelaczeniu tylko na TV pojawila mi sie w TV opcja obrazu natywnego i poszlo. W CCC scalowanie ustawilem na 0% i format ekranu 1920x1080 bo tez pojawilo mi sie to dopiero po wylaczeniu podgladu na kompie. I jest git.
 

renegade

New member
Udało mi się zrobić tak, że pojawiła mi się opcja "TV Properties" w CCC ,tak jak proponował mil998. Ustawiłem "secondary display" jako "standard tv" problem w tym ze przy takim ustawieniu na plazmie jest tylko czarny obraz i nic, żadne zmiany rozdzielczości nic nie daję tv poprostu nie reaguje tylko w lewym górnym rogu wyświetla sie 1080p. Nie wiem co robię źle :/
 

don111

Banned
sam ustawiasz na standardowy tv ?? CCC powinno samo wykryć że to Panasonic tv
coś mi się wydaje ze po zmianie CCC na inną wersję (może niekoniecznie najnowszą ?) będzie wszystko działało
u mnie na początku był właśnie problem taki sam, czarny ekran z informacją o rozdzielczości ....
później po kombinacjach i zmianach jakichś opcji pojawiły się dodatkowo jakieś szare pasy, a w końcu pomogła dopiero zmiana CCC na nowszą wersję
 

renegade

New member
Przeinstalowałem po raz kolejny CCC, kombinowałem znowu z ustawieniami i nic... Przytargałem nawet drugi komputer podłączyłem pod niego TV (grafiga ati 9000pro) jednak tv w ogóle z nim nie współpracował, czarny ekran tylko i HDMI2 w lewym górnym rogu... Po tym wszystkim podłączyłem z powrotem tv pod mojego kompa, z tym że najpierw włączyłem kompa, później włączyłem tv w tryb czuwania i dopiero go uruchomiłem. W CCC nagle pojawiła mi się dodatkowa zakładka DTV, w której można było ustawić skalowanie obrazu :lol: obraz ładnie sobie dopasowałem, po wł. i wył tv zakładka DTV zniknęła... na szczęście obraz się nie zmienił i zajmuje całą powierzchnie tv :blagam: Ogólnie to cuda na kiju..

Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
renegade
 
Do góry