P42S10E vs P42S20

jaff

New member
Witam!
Widziałem temat o serii S20 - w sumie brak konkretów, ale aktualnie potrzebuje porównania. Chciałem kupić S10E, a w zasadzie już był zamówiony, ale dostawca nawalił i przez miesiąc oczekiwania zauważyłem model P42S20. Zdążyłem wyczytać, że w S20 coś jest nie tak z powłoką anty-refleksyjną, ale jak to wygląda w praktyce?
Ceny S20 są niższe, czy to nie odbija się na elektronice i funkcjach? Jakie są może dodatkowe atuty S20 i jakie różnice między dwoma wymienionymi w tym poście modelami?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i informacje.
Pozdrawiam

@edit
Przypomniało mi się jeszcze. Jak jest z tym słynnym buczeniem/brzęczeniem w jasnych scenach?
 

yanky

New member
Mam model S10ES od grudnia 2009. Po pierwszym "szoku" związanym z buczeniem postanowiłem coś z tym zrobić. Mój TV powiesiłem na ścianie na której wcześniej przykleiłem dość gruby materiał tłumiący (gruba szmata). Kupiłem jeszcze coś w rodzaju aluminiowej taśmy klejącej (takiej od kominków) i odpowiednio metodą prób i błędów tak ją profilowałem i przykleiłem z tyłu TV, aby te nieszczęsne dźwięki nie odbijały się bezpośrednio od ściany. Teraz są te dzwięki jakoś rozproszone i mocno wytłumione. Ale należy szczególnie uważać, aby nie ucierpiała wentylacja telewizora !!! Te koszmarne dźwięki wydobywały się w zasadzie tylko z lewej strony telewizora, a więc dużo pracy z tym nie miałem. Teraz jest dobrze. W innym pokoju mam TV LCD i tam jest w kwestii buczenia absolutna cisza, w przypadku plazmy takiej absolutnej ciszy nie ma, ale jest znacznie lepiej niż w wersji "fabrycznej".
W kwestii "migotania" białych płaszczyzn poradziłem sobie niestety dość kosztownie. Kupiłem tuner sat. ze skalowaniem do 1080p. Przy bardzo wysokiej jakości sygnału TV HD to "migotanie" nie jest już dla moich oczu (głowy?) problemem. Mam za to inny problem. Otóż siedzę 1,5 metra od TV i 42cale wydają się teraz bardzo małe.
 

jaff

New member
No tak... A podobno do 42 cali potrzeba przynajmniej 2-2,5m od TV.
A może ktoś się wypowie na temat S20? W chwili obecnej są one tańsze od S10E, ale podobno tracą na czerni.
Nie wiem czy dla mnie zrobiłaby taka utrata jakąś różnicę skoro przesiadam się z CRT na plazmę?
No i jak jest na S20 z buczeniem i elektroniką, funkcjami?
I tu ostatnie (jak na razie) pytanie. Czym się różni P42S20 od P42S20E?
Pozdrawiam
 

halasma

New member
Cóż, mam p42s20e, od niecałego tygodnia.
Co do buczenia, pojawia się, tylko jak jest totalnie cicho i scena mocno kontrastowa.
w porównaniu do S10 nie ma wejścia dla PC.
Podłączony jest pod dekoder SD, nie narzekam.
Czyta filmiki z karty SD (wymagana konwersja, opis jest na forum)
No i powłoka antyodblaskowa....no słaba, ale zdaje się że każda plazma ma błyszczący ekran, więc żadna powłoka tego nie zniweluje (tak sądzę, mogę sie mylić)
Oglądam go z jakiś 2m, i mimo SD jest naprawdę dobrze, no i obraz nie wygląda jak 5ta kopia VHS (jak to na LCD widywałem).
 

-julian-

New member
Jakim kablem bedzie najlepiej połaczyc ta S20 z lapkiem? Niestety laptop nie ma wejscia hdmi ma : port monitora zewnetrznego , port wyjsciowy wideo
 
Ostatnia edycja:

jaff

New member
Kupiłem P42S20E przede wszystkim ze względu na "nieokrojone" full hd - rozdzielczość obrazu ruchomego 1080 linii, a nie tak jak w P42S10E 900 linii. Stoi w miejscu dosyć zacienionym więc nawet w dzień nie ma wielkich refleksów - jedynie czasami przy ciemnych scenach trochę odbić widać. P42S10E podobno ma trochę lepszą powłokę anty-refleksyjną, ale w moim wypadku to nie grało większej roli, przy czym S20E był nawet trochę tańszy.
 

Rivam

New member
1000 razy było o tym "okrojonym HD". Te 900 linii odnosi się do obrazu dynamicznego, a nie statycznego. Porównywalne LCD mają tych linii jeszcze mniej 500-600. Ale magia liczb działa.
 

spanker

New member
Kupiłem P42S20E przede wszystkim ze względu na "nieokrojone" full hd - rozdzielczość obrazu ruchomego 1080 linii, a nie tak jak w P42S10E 900 linii. Stoi w miejscu dosyć zacienionym więc nawet w dzień nie ma wielkich refleksów - jedynie czasami przy ciemnych scenach trochę odbić widać. P42S10E podobno ma trochę lepszą powłokę anty-refleksyjną, ale w moim wypadku to nie grało większej roli, przy czym S20E był nawet trochę tańszy.

nie podobna a na 100% przed eska miałem u10 przez dwie doby, czyli taki ekran jak ma s20/x20, mam srednio zaciemnione pomieszczenie refleksy byly koszmarne, na s10jest o wiele wiele lepiej, choc to zaden ideał, gdyz nawet polmatowa matryca szajsu lcd serii 5 byla pod wzgledem odbic wiele lepsza od s10
 

Tom1422

New member
Witam. Czy model Panasonic TX-P42S20E nadaje się do gier i filmów BluRay czyli ogólnie do PS3. Czytałem o plazmach i są chyba pod każdym względem lepsze od LCD. Zainteresował mnie ten model bo czytałem że plazmy Panasonica są b. dobre. Powiedzcie mi jakie minusy ma ta plazma bo jak na razie nie widzę żeby ktoś się skarżył. Chodzi mi najbardziej o PS3, jak by się to spisywało. Jeśli chodzi o pojedynek LCD vs. Plazmy to wyczytałem że plazmy mają lepszą czerń, kąty lepsze, ostrość lepsza, czas reakcji matrycy 0,0001 ms co oznacza zero smużenia, kolory lepsze, kontrast lepszy. Nie wiem jak się ma sprawa z Input Lagiem? Czy to prawda że aż tak przeważają nad LCD. Jakie minusy mają plazmy w stosunku do LCD? Widziałem to wszystko na tej stronie Wielkość
 

piotr_piecu

New member
prawda o tym modelu

co do wyboru między lcd a plazma to samemu trzeba na oko zdecydować Ja zaczołem od sony lcd w 5500 po miesiącu pogoniłem normalne mydliny Potem miałem s10 panasa ale się skopał i został wymieniony na s20 powiem tak nie ma nic idealnego w lcd obraz byl stabilny w plażmie widać migotanie ja widze w każdym modelu i marce natomiast ws20 odbija się wszystko w szybie w s10 było lepiej może wyższe modele oferują coś więcej -AMEN-
 

don111

Banned
Witam. Czy model Panasonic TX-P42S20E nadaje się do gier i filmów BluRay czyli ogólnie do PS3. Czytałem o plazmach i są chyba pod każdym względem lepsze od LCD. Zainteresował mnie ten model bo czytałem że plazmy Panasonica są b. dobre. Powiedzcie mi jakie minusy ma ta plazma bo jak na razie nie widzę żeby ktoś się skarżył. Chodzi mi najbardziej o PS3, jak by się to spisywało. Jeśli chodzi o pojedynek LCD vs. Plazmy to wyczytałem że plazmy mają lepszą czerń, kąty lepsze, ostrość lepsza, czas reakcji matrycy 0,0001 ms co oznacza zero smużenia, kolory lepsze, kontrast lepszy. Nie wiem jak się ma sprawa z Input Lagiem? Czy to prawda że aż tak przeważają nad LCD. Jakie minusy mają plazmy w stosunku do LCD? Widziałem to wszystko na tej stronie Wielkość
tak było, wydaje mi się że to stara strona, LCD mocno podgoniły plazmy i się wyrównało w większości, choć musisz za to zapłacić, w tej samej cenie kupisz lepszą plazmę o tej samej wielkości ekranu

plazmy (generalnie)
+ kąty bez znaczenia
+ równe podświetlenie matrycy
+ płynność / czas reakcji
+ praktycznie taka sama ostrość w ruchu
+ gradacja kolorów
+ obraz SD
+ cena
- mniej stabilny obraz na bardzo jasnym jednolitym tle, nie jest to migotanie raczej coś jak "pulsowanie" obrazu
- słabsza jasność panelu, ok do max średnio jasnych pomieszczeń
- możliwe powidoki, wypalenia (choć to mało prawdopodobne)

LCD
+ ciut lepsza ostrość (ogólnie) gdy nie ma dużego ruchu
+ stabilny obraz
+ jasność panelu
+ pobór mocy
- często nierówne podświetlenie matrycy
- gorsze kąty
- gorsze skalowanie SD
 

Tom1422

New member
Czerń chyba też lepsza na plazmach (nie jestem pewny). Co byście mi doradzili w cenie max. 2500 zł. Czytałem gdzieś, że Panasonic i Pioneer robią najlepsze plazmy. Z LCD zrezygnowałem ze względu na wysoki Input Lag. Ogólnie to mam mętlik w głowie i teraz zupełnie nie wiem czy do PS3 i filmów (BluRay, DVD) wziąć lepiej plazme czy LCD. Plusami chyba przeważa plazma. Myślę, że co bym nie wziął to i tak byłbym zadowolony z jakości obrazu (mam teraz starego Samsunga LE32M51). Ta strona to nie wiem czy stara jak już piszą, że problem wypalania został zażegnany.
 
Do góry