Oto szczegóły telewizora OLED TV LG - 55EM960V.

kkdrg

New member
Bez reklam
White OLED może być lepszy od OLED Samsunga.

Może. Natomiast mnie się zawsze zapala czerwone światełko jak widzę takie kombinacje - w domyśle -że to nie jest po to żeby było lepiej tylko żeby było taniej, szybciej na rynku, robiło lepsze wrażenie w sklepie etc. Nie wiem - być może to będzie najlepszy telewizor świata ale w takim razie po co było pie..... głupoty, że zaletą OLED-a jest super wierne oddanie barw dzięki organicznym diodom RGB.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Może. Natomiast mnie się zawsze zapala czerwone światełko jak widzę takie kombinacje - w domyśle -że to nie jest po to żeby było lepiej tylko żeby było taniej, szybciej na rynku, robiło lepsze wrażenie w sklepie etc. Nie wiem - być może to będzie najlepszy telewizor świata ale w takim razie po co było pie..... głupoty, że zaletą OLED-a jest super wierne oddanie barw dzięki organicznym diodom RGB.
Takie coś na pewno przyczyni się do znacznego wzrostu żywotności panelu, uporają się za 2 lata z trwałością kolorów to biały oled odejmą.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Takie coś na pewno przyczyni się do znacznego wzrostu żywotności panelu, uporają się za 2 lata z trwałością kolorów to biały oled odejmą.
Oni nie "dodali" białego oleda, tylko z samych białych korzystają. Bardzo sprytny pomysł na obniżenie kosztów produkcji. Jedyna jego wada, jaka przychodzi mi do głowy, to większy pobór mocy niż w przypadku trójkolorowych OLEDów.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Druga jaka mi przychodzi do głowy to świecenie daną barwą, a wyświetlanie jej przez filtr może dawać wyjściowo zupełnie inną przestrzeń barw (widać to choćby porównując PDP i LCD).
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Druga jaka mi przychodzi do głowy to świecenie daną barwą, a wyświetlanie jej przez filtr może dawać wyjściowo zupełnie inną przestrzeń barw (widać to choćby porównując PDP i LCD).
Idealny jest laser, samo światło :). Wracając jednak do OLED to nie ma obaw. LCD nie ma co stawiać za przykład, gorsza kolorystyka jest przez brak podświetlenia piksel na piksel w porównaniu do PDP, traci na tym nie tylko kolor ale i kontrast. Zresztą pokazuje to prototyp SONY, który mając podświetlenie piksel na piksel nawet w technologii LCD zachwycał jakością koloru jak to opisywał KIKI.

Zresztą nie ma co gdybać, tv wyjdzie już niedługo to recenzje odpowiedzą na wszelkie wątpliwości :)
 
Do góry