Ostrożnie przy zakupach

maras66

New member
Witam Wszystkich

Przede wszystkim chciałbym Wam podziękować za istnienie tego forum i za wszystkie informacje, które na nim uzyskałem, ponieważ dzięki tej wiedzy uniknąłem zakupu przechodzonego telewizora plazmowego TH42pv70.
Sytuacja miała miejsce w ME w moim mieście, od jakiegoś czasu rozglądam się za telewizorem, czytam różne informacje i recenzje, w większości na tym forum, zastanawiałem się co wybrać plazma czy LCD, wreszcie wybór padł na Panasonica TH42pv70, przeglądałem oferty w sklepach internetowych ale tam nie można było go dostać, bądź termin dostawy nie był znany, jakież było moje zdziwienie gdy ujrzałem go w ME tu na miejscu, chociaż cena nie była nazbyt atrakcyjna bo 4599zł, a w necie są dużo tańsze postanowiłem dokładnie go obejrzeć, poprosiłem o włączenie i demonstrację, sprzedawca wszystko mi podłączył, zapytałem też czy jest to cena ostateczna, po rozmowie sprzedawcy z kierownikiem usłyszałem, że mogę dostać 150zł upustu, nie było to dużo ale dobre i to, już miałem wszystko sfinalizować gdy coś mnie tknęło i przypomniałem sobie o informacjach z tego forum dotyczących czasu pracy plazm, które można sprawdzić w menu systemowym telewizora, zapytałem czy mogę to sprawdzić, pan sprzedawca nie bardzo wiedział o co mi chodzi bo twierdził, że czegoś takiego nie można sprawdzić więc poprosiłem o pilota i wszedłem w menu sytemowe i doznałem szoku, plazma miała na liczniku 112 cykli uruchomień i 954h i 12min czasu pracy:shock:, widząc minę sprzedawcy podejrzewam, że gdyby wiedział że coś takiego można sprawdzić pewnie nie bardzo chciałby się na to zgodzić, tak więc dzięki Wam uniknąłem zakupu "nowego" telewizora, podziękowałem i wyszedłem.
Martwi mnie tylko fakt, że ktoś mniej zorientowany zapewne kupi tą plazmę wydając na nią wcale nie małe i ciężko zapracowane pieniądze, myśląc że ma nówkę, a w rzeczywistości poza jego wiedzą jest już przepracowane prawie 1000h.
Pozdrawiam i bądźcie ostrożni przy zakupach.
 

lukas63

New member
No ja też sprawdzałem swojego Panasonica i było tylko 17 minut więc kupiłem - gdyby nie net to pewnie nie sprawdziłbym tego.

Podobnie jest z samochodami z zagranicy - sprzedawcy podrabiają książki serwisowe, żeby przebieg był mały, a wystarczy zadzwonić do serwisu, żeby po nr VIN zobaczyć historię autka i ile ma w rzeczywistości na liczniku (tak przynajmniej można sprawdzić samochody z grupy vag - AUDI, VW, SKODA ,ETC - ale teraz ludzie w serwisach robią jakieś problemy i nie podają tak chętnie tych danych - wystarczy więc podzwonić po kilku serwisach i z pewnościa jakiś tam poda nam dane, które chcemy)
 

maras66

New member
Witajcie
Właśnie wróciłem do domu i chcę się pochwalić kolejnym "rekordem" w ilości przepracowanych godzin plazmy, otóż tym razem byłem w RTV EURO AGD, tam też był ten Panasonic za kwotę 4499 zł, po sprawdzeniu okazało się, że ma na kącie 1589 godzin:shock: i 147 włączeń, normalnie ręce mi opadły, tak szanują nas markety jako klientów.
 
Ostatnia edycja:

bietka

New member
Pisałam juz tu na forum o moich pierepałkach z ekspresem ciśnieniowym automatem.Wymieniałm kilka razy i za każdym razem dostawałam sprzęt używany.Dopiero po karczennej awanturze i straszeniam i gazetą dali mi wreszcie nowy oryginalnie zapakowany bez sladów uzytkowania sprzęt.A nasze z napisem ,,ślady''odstawiali do punktu zwrotów.Ten sklep to Media M.
 

brun

Member
mało rozgarnięty sprzedawca...
a taką mają dobrą opinie w moim mieście u tajemniczego klienta.

Na jego miejscu zaproponował bym tv fabrycznie zapakowany z magazynu na np następny dzień, a na tv z przebiegiem napewno znalazłby się chętny...

pozdrawiam sprzedawców ME!!!
 

maras66

New member
Pioro napisał:
ale jak takie cos sprawdzic, czy to jest ciezko wyszukac w menu tv?

Nie znajdziesz tego w normalnym menu telewizora, jest to tzw. menu serwisowe i aby do niego wejść musisz wcisnąć i przytrzymać przycisk w telewizorze, ten pod klapką, pierwszy z lewej, od zmiany kanałów i jednocześnie nacisnąć na pilocie trzy razy zero, czasami trzeba spróbować parę razy ponieważ nie zawsze od razu zaskakuje, pokażą Ci się dwie tabele, w tej po prawej na przedostatniej pozycji jest podany czas pracy plazmy, a na ostatniej ilość włączeń, aby wyjść z menu najbezpieczniej jest wyłączyć telewizor.
Pozdrawiam
 

wojtek_iwan

New member
Czy to działa tylko w plazmach i określonych firmach, czy jest to ogólnie stosowane we wszytskih modelach? Interesuje mnie czy można to sprawdzić np w LCD produkowanych przez Sony
 

maras66

New member
Ten sposób, który podałem ma zastosowanie do plazmy Panasonica serii 7, natomiast do innych modeli trzeba poszukać na tym forum, napewno są opisane sposoby jak wejść do menu serwisowego innych firm plazm i LCD.
 

franeek

New member
Wyrzucam to na wierzch - walnęło mnie o ziemię ;)
Moze teraz w dobie Niskobudżetowych perełek :p - takie rekordy nie wchodzą w gre ale - kiedys z ciekawości zrobie taki test - MASAKRA
 

koszale

New member
Czy jest jakiś sklep który sprzedaje produkty tylko NOWE i oryginalnie zapakowane przez producenta? Bo z tego co widzę i czytam w różnych miejscach to nie bardzo ;(

Kupujemy jakiś produkt, płacimy ciężką kasę i otrzymujemy towar używany, który przeszedł przez wiele rąk i zostawał oddawany, był serwisowany... To gdzie my mamy kupować? Prosto z fabryki?

Najgorzej chyba jest z modelami starszymi które mają więcej czasu na takie przejścia... Podejrzane są bardzo niskie ceny i jeśli proponują nam zniżki np 100 zł- jest to podejrzane, możemy być pewni że z produktem jest coś nie tak, bo raczej na miłosierdzie sprzedawcy nie mamy co liczyć. Podjrzane są też wszelkie wyprzedaże.

Możliwość sprawdzenia przebiegu urządzenia jest tylko w jakiś wybranych produktach? Skąd wiedzieć że w jakimś telewizorze jest taki licznik a w innym nie ma? Jest jeszcze ryzyko że można taki licznik cofnąć.

P.S. Można zrobić tak że podczas zakupu takiego telewizora sprawdzić ale nagrywając to od początku wraz z sytuacją, bo może sie trafić że trafimy na takiego bubla którego nam chcą wcisnąć. Jedna osoba by sprawdzała na miejscu przy zakupie a druga miała ukrytą kamerę (by nie było oporów) i rejestrowała. Można trafić na taki bubel i wtedy przekazać materiał np mediom by nagłośić sprawę i uświadamiać ludzi, tym samym walcząć z bezczelnością sprzedawców.

P.S. 2. Gorzej jest z innym sprzętem gdzie nie bardzo da sie sprawdzić czy był już używany.

Produkt jest podobno testowany przez producenta więc wadliwy sprzęt powinien zdarzać sie baaardzo rzadko i wadliwość nie jest spowodowana produkcją tylko takimi praktykami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry