Ostrość plazmy

Lord_Nerevar

New member
Zawsze zastanawiało mnie i nigdy nie doczytałem dokładnie, jak jest naprawde z ostrością plazmy, chodzi mi tu np: o czcionki przy podłączeniu do kompa. Czy da się uzywać jako monitor tak ja ja to robie z moim LCD TV? Jak z ich przydatnością do gier ?

2 Pytanie jak to jest ze plazmy maja rozdz 1024/768 i są 16:9 :D ?
 

void*n

New member
Lord_Nerevar napisał:
2 Pytanie jak to jest ze plazmy maja rozdz 1024/768 i są 16:9 :D ?

Mają prostokątkne piksele (szersze niż wyższe). Dlatego np. okrąg nie ma takiej samej szerokości i wysokości (w pikselach panelu) - ale że siatka jest dość drobna, to nie kłuje to tak bardzo w oczy.

Pozdrawiam,
Krzysiek
 

Lord_Nerevar

New member
kiki napisał:
ale masz jakąś konkretnie plazmę na myśli czy określony model ?
do jakiej kwoty ?

Nie mam plazmy - mam lcd pytam w celu pogłębienia wiedzy, czyli jezeli mamy plazme i ustawimy np: rozdz 1024/768 (natywna dajmy na to ) z kompa to bedzie rozciagniety "horyzontalnie" obraz tak i okrąg będzie elipsą ? A w plazmach o rozdz panoramicznych już to nie występuje tak ?

Jak z tą ostrościa
 

void*n

New member
Lord_Nerevar napisał:
czyli jezeli mamy plazme i ustawimy np: rozdz 1024/768 (natywna dajmy na to ) z kompa to bedzie rozciagniety "horyzontalnie" obraz tak i okrąg będzie elipsą? A w plazmach o rozdz panoramicznych już to nie występuje tak?
Nie widzę innej możliwości (o ile takie prostokątno-pikselowe plazmy w ogóle pozwalają natywnie obsługiwać tryb 1:1 w 1024x768). Na marginesie dodam, że problem oczywiście dotyczy tylko obrazu, który z definicji jest skomponowany w proporcjach 1:1. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby gra renderowana w 1024x768, ale w proporcjach 16:9 kreśliła najpiękniejsze koła poprzez odpowiednie przeskalowanie materiału. A że krawędzie nie są tej samej grubości w poziomie i pionie to nie taki wielki problem, bo to nie jest siatka 100x100 linii, ale o rzad wyzej. Ale generalnie Twoja intuicja jest słuszna - prostokątne piksele nie są idealne do Photoshopa i desktopu Windows. :)

Tyle teorii. Co do praktyki i ostrości obrazu z komputera na plaźmie 1024x768 obiecuję tutaj update jak tylko położę łapę na kablu DVI-HDMI do mojego TH-42PV7.

Pozdro,
Krzysiek
 
Ostatnia edycja:
Do góry