Ostatnia prosta – SHARP LC-52LE830e, SONY KDL-55HX750 czy PANASONIC TX-L55DT50

czarny_kot

New member
Witam wszystkich forumowiczów!

Od dłuższego już czasu śledzę to forum, obserwując testy, dokształcając się i nabywając wiedzę niezbędną do kupna odbiornika, który spełniłby moje wymagania. Są one dosyć wysokie, niemniej jednak zdaję sobie sprawę, że pełnej satysfakcji w przedziale cenowym, w którym się znajduję nie uzyskam, więc z tym faktem już się pogodziłem :)

Przez ostatnie parę tygodni wytypowałem kilka modeli, które osobiście pod różnymi względami przetestowałem z materiałami własnymi w sieciówkach typu Euro, Saturn czy MM. Pierwotnie mój pułap ustaliłem na 4500zł, jednak stwierdziłem, że w tej cenie nie ma nic co by mnie usatysfakcjonowało na następne ok. 5 lat, więc postanowiłem odczekać i będę w stanie przeznaczyć do 5500. Ale jedynie pod wrunkiem, że sprzęt spotka się z moimi oczekiwaniami. Cena niejako jest uwarunkowana tym, że zależy mi na liczbie cali w przedziale 52-55, gdyż wpatrując się w te wszystkie ekrany przez wiele godzin, 46" są już dla mnie śmiesznie małe choć od 6 lat oglądam we własnym domu 42", które w chwili zakupu wydawało się monumentalne i gigantyczne…

Po ostatnich rundach do finału weszły 3 modele:

SHARP LC-52LE830e
SONY KDL-55HX750
PANASONIC TX-L55DT50 (tu cena ciut wyższa, jednak liczę, że jeszcze opadnie)

Każdy z nich został przeze mnie osobiście przetestowany, jak również nafaszerowałem się już dość solidną ilością testów i opinii na ich temat w sieci. Mimo tego raz jeszcze prosiłbym, w szczególności użytkowników jak i tych, którzy stali przed podobnym wyborem co ja, o ocenę tychże modeli pod kątem moich wymagań, którymi przede wszystkim są:

– możliwie głęboka czerń wieczorami
– dobra płynność obrazu, blokada drgań i tym podobne rzeczy, na które jestem strasznie wyczulony, a których obecność potrafi skutecznie odwrócić moją uwagę od oglądanego materiału ;)
– dobrze działające aktywne 3D (pasywne odpadają – zależy mi na full HD w tym trybie)
– stabilne DLNA bym mógł odtwarzać dowolne treści zamiast z pendrive'a, w szególności filmy MKV

Plazmy mnie nie interesują, bo choć czerń wydaje się kusząca, preferuję żywsze barwy i mimo testów nawet najlepsze plazmy wydawały mi się jakby sprane.

Każdy z wymienionych TV ma swoje wady i zalety, jednak ocena na półce sklepowej nigdy nie będzie miarodajna, gdyż w domu mamy zawsze indywidualne warunki. Wiem, że kłania się tu opcja prezentacji w domu… ale chyba po prostu mnie na ten wariant nie stać i muszę zaufać intuicji. No i Waszym opiniom jako użytkowników rzecz jasna :)
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Został bym przy Sharpie, z tym że musisz wziąć pod uwage, że co najwyżej średnio działa tam usb / dlna. Ale to możesz poprawić jakiś pudełeczkiem / dodatkiem. A jakości aż tak dobrej nie uzyskasz nigdzie indziej.
 

czarny_kot

New member
No właśnie, jak to jest z tym DLNA? Czy to, jakie pliki będzie się dało odtworzyć i z jakim rezultatem na danym TV zależy tylko od możliwości konkretnego serwera multimediów na komputerze, czy również od telewizora?
Dla przykładu PS3 Media Server wspiera MKV więc rozumiem, że Sharp nie powinien mieć problemów z odtwarzaniem?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zależy zarówno od programu jak i od telewizora. Więc w teorii - działać powinno. W praktyce - cholera wie czy będzie akurat jeden plik mkv działać, czy może drugi.
 

czarny_kot

New member
To mnie trochę zmartwiłeś, ale cóż... w ostateczności zawsze zostaje opcja podpięcia komputera po HDMI ;)

Póki co jeszcze 2-3 tyg. do zakupu więc się namyślę, może wezmę lapka do jakiejś sieciówki i przetestuję jak to wygląda na wybranych modelach.
 

czarny_kot

New member
Może ktoś jeszcze się wypowie? Bo wypowiedź jednego forumowicza nie to trochę mało by podjąć jakąś konkretną decyzję :D
 
Do góry