'ostatnia prosta' przed zakupem przystawki optomy 3d-xl

GracX

New member
Bez reklam
Witam właściwie to już chciałem zamawiać przystawkę na ale drogo postanowiłem się jednak założyć ten temat i upewnić się w kilku kwestiach. a więc..

1.Czy z przystawką optomy można puszczać filmy 3d w formacie mkv poprzez PC? jeśli tak to czy komputer musi mieć wejście hdmi 1.3/1.4? oraz czy potrzebna jest karta graficzna o specyfikacji pod 3d?
2.Wszystki okulary 3d aktywne będą kompatybilne czy muszą być z/pod optomę?
3.Rozdzielczość w filmach 3d jest "cięta" o 50% z powodu generowania obrazu dla obu oczu więc czy jest sens w przypadku projektora HD wrzucanie filmów w full hd tak aby po cięciu "zaoszczędzić" więcej rozdziałki?
4.czy jest jakaś maksymalna ilość okularów których można używać jednocześnie z tą przystawką?
5 pytanie i chyba najważniejsze na forum kilka razy widziałem jakieś zmianki o dwóch rodzajach bodajże nadajników do okularów jedne synchronizują się z okularami drugie z obrazem jedna z tym opcji jest tańsza ale przy ruszaniu głową gubi się efekt 3d czy jakoś tak czytałem to gdy jeszcze nie interesowałem się tak bardzo technologią 3d dlatego prosiłbym o jakąś opinie w tym temacie co wybrać.

Dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam.
 

GracX

New member
Bez reklam
UP Panowie proszę chociaż o część odpowiedzi :) chcę już zamówić tej sprzęcior z góry dziękuje
 

marimba22

New member
1. Można puszczać wystarczy hdmi 1.3 - przeciez z urządzenia wysyłasz 2d !!!
2. Wszystkie które będą DLP Link czyli do projektorów (te od tv nie będą działały, może w opcji w emiterem RF)
3. Im lepszy sygnał, tym lepszy rezultat, więc sprawa oczywista...
4. Nie
5. Ja używam tańszego rozwiązania i zupełnie mi to nie przeszkadza. Synchronizację odzyskujesz w pół sekundy!!! A jak już coś oglądasz, to po prostu oglądasz. Droższe rozwiązanie jest lepsze jeśli miałbyś siedzieć więcej niż 10m od ekranu...
 

GracX

New member
Bez reklam
ok dzięki wielkei za odpowiedz zamawiam sprzęt więc czy to przystawki musze kupić jeszcze jakiś emiter? i które okulary wybrać najlepiej z optomy? czy może waga 'leżenie' na nosie wielkość szkieł znajdę gdzieś indziej?
 
Do góry