Ostatnia prosba o pomoc przed zakupem HX750 vs PFL6007

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witajcie
Po prawie 2 latach lektury forów i testów, oraz opinii użytkowników chce wreszcie kupic mój Tv. Jak juz na cos sie decydowalem, to żonie sie znów nie podobalo itd. Znalazłem więc kompromis czyli 55 cali hx750 i pfl6007 lub 6907.
Pytanie tylko który?
Tv ma wisiec na scianie i służyć glownie do oglądania filmów, dokumentow glownie w HD. Również przez dlna.
Czasami Ps3 (glownie fps-y wiec niski input lag) Slonce nie gra roli. Mam teraz Samsunga 37cali b650 z ktorego jestem zadowolony. Gdyby mial min 46 cali to nie byloby tego tematu.
Czego oczekuję od tv...możliwie perfekcyjnego obrazu, płynności, ladnego wyglądu. Smart mile widziany.
Nie znioslbym cloudingu, szarpania, szarej czerni, nierownomiernego podswietlenia
Czekam na propozycje.
Ps. W razie czego moglbym doplacic do hx850,
 
Ostatnia edycja:

MCR

New member
Masz możliwość obejrzenia obu w sklepie? Ja przed zakupem porównywałem w Euro DT50, HX850 i PFL6907 i kupiłem ten ostatni. Jak dla mnie najlepsza jakość obrazu (najgorszą miał Panasonic - clouding, słaba czerń), świetna płynność i multimedialność (Sony nie czytał mojego Pendrive, a z innego nie odtwarzał plików MKV. Philips zaś przy obecnym sofcie nie czyta napisów do filmów). Dodatkowy atut to Ambilight i design (ale o gustach się nie dyskutuje).
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Własnie nie ma nigdzie tego Philipsa. Niby pisze że mają, ale nie na wystawie. A w jakim sklepie widziałes na live ?
Dostrzegasz teatralny obraz ?
Co do odtwarzania to i tak chcę zainwestować w zewnętrzny player, bo żaden z tych TV nie puszcza DTS na zawnątrz, a kino mam dobrej klasy i żal by było z tego nie korzystać.
 
Ostatnia edycja:

MCR

New member
Zamówiłem sobie do Euro RTV AGD i poprosiłem o sprawdzenie przed kupnem. Nie robili problemów.
Teatru na HD nie zauważyłem (albo nie zwróciłem uwagi), bardziej dotyczy to SD (choć być może to efekt "ciągnięcia" obrazu z anteny zbiorczej).
6907 nie jest czarny, bo o tym pisałeś, tylko ciemno grafitowy ze srebrną ramką wokół matrycy (jej grubość to jakiś 1mm)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie wszyscy bez wyjątku potwierdzają bardzo dobrą jakość i wyjątkową prezentację modelu. Nic dziwnego bo to dawno nie oglądana jakość w tej klasie cenowej.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Zamówiłem sobie do Euro RTV AGD i poprosiłem o sprawdzenie przed kupnem. Nie robili problemów.
Teatru na HD nie zauważyłem (albo nie zwróciłem uwagi), bardziej dotyczy to SD (choć być może to efekt "ciągnięcia" obrazu z anteny zbiorczej).
6907 nie jest czarny, bo o tym pisałeś, tylko ciemno grafitowy ze srebrną ramką wokół matrycy (jej grubość to jakiś 1mm)

To nic, ciemny grafit to też w pewnym sensie czerń. Srebrna wstawka też jak najbardziej ok. Po prostu nie może być srebrny jak ES8000 czy PFL5507.
Ja i tak chce TV 55 calowy, a niestety 6907 to max 47 cali. Bardziej mi się podoba niż 6007, ale cóż.
Jak oceniasz czerń ?
 

MCR

New member
Czerń jest czarna :) natomiast biel bardzo równo rozłożona (to efekt dobrego podświetlenia matrycy).
Jakbym miał kupić raz jeszcze, to wziąłbym go bez zastanawiania. Szkoda tylko że spóźniłem się 2 dni na promocje z iPLA :(
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
MCR mam do Ciebie w takim razie prośbę... chciałoby Ci sie zrobić zdjęcie wieczorem jakiejś ciemnej sceny? Tak żeby było widać czerń. Jesli oczywiscie to nie problem dla Ciebie to oczy
 

MCR

New member
Zdjęcia z telefonu
 

Attachments

  • IMAG0233.jpg
    IMAG0233.jpg
    683,9 KB · Wyś: 258
  • IMAG0234_resize.jpg
    IMAG0234_resize.jpg
    48,5 KB · Wyś: 622
  • IMAG0235_resize.jpg
    IMAG0235_resize.jpg
    55,2 KB · Wyś: 678
  • IMAG0236_resize.jpg
    IMAG0236_resize.jpg
    67,3 KB · Wyś: 631

przemo73

New member
Bez reklam
Wygląda super! Hmm... Co prawda podpaliłem się na TV z Ambilight Spectra 3 lub Spectra XL. Jednak może co za dużo to nizdrowo? Tutaj Spectra 2 wygląda naprawdę wystarczająco.
Dzięki za foty.

Send from my Nokia 5110
 
Do góry