Ostatni bastion, czyli IMAX wycofuje filmy 3D.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ostatni bastion, czyli IMAX wycofuje filmy 3D.

m-imaxaarhus.jpg


8 lat po tym jak James Cameron wzbudził formę 3D, kinomani w zachodniej części świata opuszczają 3D. IMAX zamierza grać mniej wersji filmów w jakości 3D, aby skupić się bardziej na 2D.

Mniej 3D, więcej 2D
Komentarze zostały złożone przez CEO IMAX po tym, jak spadły przychody i straty w drugim kwartale 2017 roku. Firma zidentyfikowała dwie inicjatywy, które powinny pobudzać wzrost w nadchodzących latach. Jedną z inicjatyw jest wycofanie 3D.

"Warto zauważyć", powiedział Greg Foster, dyrektor generalny IMAX Entertainment, że "Dunkierka była wyłącznie w 2D, co konsumenci przyjęli z uznaniem".
"Z niecierpliwością czekamy mniej na wersje 3D filmów i więcej wersji 2D".

Inna inicjatywa jest bardziej elastyczna jeśli chodzi o "długość gry". Zauważono, że niektóre filmy powinny być grane przez zaledwie tydzień. ale ręcznie robione filmy w formacie IMAX mogą być wyświetlany przez dłuższy okres czasu.
dunkirk-1.jpg


3D nadal popularne w Azji
Mimo, że świat zachodni opuścił projekt 3D i w domu i w kinie, trzeci wymiar nadal przyciąga tłumy w Chinach i innych częściach Azji - twierdzi Atlas.

Liczba ekranów zdolnych do pokazywania 3D wzrosła trzykrotnie w Azji w latach 2011-2015, podczas gdy w tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych utrzymywała się na tym samym poziomie lub spadała.

IMAX korzysta z dwóch różnych systemów do projektowania 3D. "3D Digital IMAX" wykorzystuje dwa projektory 2K do odtworzenia efektu 3D, natomiast "IMAX z laserem" wykorzystuje dwa projektory laserowe 4K w połączeniu z systemem Dolby 3D.

"Blade Runner 2049" będzie wyświetlany w IMAX wyłącznie w 2D.
Premiera odbędzie się w IMAX jeszcze w tym roku.

Flapalelshd
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie wiem jak to jest kiedy chodzę do Imaxa na 3d sala niemalże w 80 % zapełniona i nadmieniam że praktycznie jak idę do kina to już z tydzień ten tytuł jest puszczany.. a czasem i dwa.. mam na myśli IMAX .. może powinni zmienić politykę czyli po pierwsze krócej poszczać film, po drugie niech tańsze będą bilety dla rodzin idących do kina.. i ostatnia sprawa bo to jest coś czego nie potrafię zrozumieć to ceny biletów od piątku do niedzieli niech będą w takiej samej cenie jak od pon do czwartku.... Znam wiele osób które chętnie by poszło do kina z całą rodziną w sobotę lub w niedzielę ale niestety to kosztuje.. i nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki "luksus" - gdzie za granica jak się słyszy ile kosztuje bilet do kina w stosunku do zarobków to inna bajka..
A już odrębną historią jest to że pewne filmy w 3d nie powinny być .. bo to jest bzdura na siłę pchać 3d .. taka Dunkierka kto by chciał ten film oglądać w 3d ??? Nawet taka osoba jak ja gdzie lubię ten format nie wyobrażam sobie takiego filmu w 3d.. zresztą nie tylko tego...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Sami sobie w stopę strzelają. Ja do imaxu chodzę tylko na 3D. W weekend byłem na Dunkierce w Imaxie kraków i jakość obrazu była tragiczna.

Zgadzam się z lolkiem co do ceny biletów, mogłaby być niższa.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ceny biletów są za drogie jak na realia RP - dla wielu z nas wyciągamy 130 zł powiedzmy i idziemy z rodziną do kina ale wielu nie ma takich pieniędzy, a chętnie by poszło.. a najgłupsze jest to ze ceny piat - niedziela są droższe tego nie potrafię zrozumieć z punktu widzenia tych co chcą obejrzeć film.. a kto wie czy nie zarobili by więcej jakby cena była taka sama..

Ja też na Dunkierce byłem w IMax w Wawie i obraz był całkiem całkiem - dźwiękowo za to było szałowo..
 

raf7676

New member
Ten sam temat jest chyba dwa dni na forum USA.
Ma już 15 stron w Tapatalk. Ludzie są wkurwieni!
Chcą oglądać 3d i głównie na 3d chodzą do IMAX.
Na ceny biletów też narzekają, bo bilet kosztuje w USA 27$ z osobę. To też nie mało.

Z tamtego tematu się dowiedziałem, że była petycja do LG wysyłana, żeby choć jeden model 3d telewizora wypuszczali, co roku. Ale ten temat jest celowo wyciszany, nawet przez portale AV.
Generalnie to upadek 3d jest celowo napędzany przez producentów, nie przez klientów. Chcą na czymś oszczędzić po wprowadzeniu 4k i HDR.
Dokładnie to chcą oszczędzać na matrycach a wiadomo, że do 3d musi być min 100Hz. A oni teraz wciskają 50Hz w 4k z HDR.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek
Owszem dźwięk świetny, ale jakość obrazu w Imaxie krakowskim czasem jest marna. Do tej pory zawiedziony byłem Hobbitem 2 częścią w 3D i teraz Dunkierką.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra jakość, nie narzekaj. Widziałem o wiele gorsze, a 3D omijam szerokim łukiem. Męczarnia takie seans, raz wyszedłem. Tylko 2D.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ceny biletów są za drogie jak na realia RP - dla wielu z nas wyciągamy 130 zł powiedzmy i idziemy z rodziną do kina ale wielu nie ma takich pieniędzy, a chętnie by poszło.. a najgłupsze jest to ze ceny piat - niedziela są droższe tego nie potrafię zrozumieć z punktu widzenia tych co chcą obejrzeć film.. a kto wie czy nie zarobili by więcej jakby cena była taka sama..

Ja też na Dunkierce byłem w IMax w Wawie i obraz był całkiem całkiem - dźwiękowo za to było szałowo..
Szałowy audio w tym IMAX ????? sam masz widzę top audio w domu i piszesz takie bzdury ? tam jest jeden wielki łomot, 3 razy za głośno i zniekształcenia jak na ampli z lat 80-ych.O Atmos można tylko pomarzyć.Dla mnie 3D i SAM FAKT TRZYMANIA NA NOSIE NIE WYGODNYCH OKULARÓW nie daje Żadnych przyjemności a efekty są mizerne a nawet ta początkowa głębia szybko jest tracona przez nasze zmylone oczy.Oby więcej 4K tam pokazywali zamiast psucia oczu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja zawsze uważałem, że jeśli prawdziwe 3D to tylko w IMAX, a teraz ... czarna dziura.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja już kiedyś pisałem że 3d to oszczędności a nie że ludzie maja to ..... bo ludzie jak ludzie jedni wolą tamci a inni co innego .. ale na pewno jest gro osób co lubi 3d... A dali ludziom 4k i HDR-y wiec na czymś trzeba zaoszczędzić wlepiają matryce 50 hz i mówią że przy 4k i hdr to nie ma znaczenia jaka jest matryca - i do tego jeszcze powiedzą człowiekowi że to mega postęp technologiczny.. Kiedyś tv to tv był, a teraz to 80-90% to popierdułki, a nie tv maja po 1-2 modele dla bogaczy gdzie tv swoje kosztuje, a reszta to ... nie wspomnę o tym że ludziom po 2-3 lata służy tv i do kosza.. ja całe szczęście mam farta na tv ale powiedziałem że nie dam dziadom zarobić kolejny tv będzie normalnym tv.. żadnych topowych - niech idą kamienie tłuc ... skąpcy..

A sam IMAX kupa ludzi chodzi na 3d - gdzie tak niby ludzie psioczą na 3d w Imax - ciekawy jestem.. to jest uczta dla oka na takim ekranie..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko wiesz kiedy do nas taki tv 8k np w 75 calach trafi - mam na myśli normalny dom... :- )
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Polska tak się rozwinie gospodarczo że kiedyś będziemy mieć 8k tylko wtedy na święcie będzie 16 K , a u nas w tv wtedy doczekamy się prawdziwego sygnału FHD :- )
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Teraz idzie 8K więc obraz będzie miał naturalną głębię.
Gdzie idzie?
8k to azjatycka mrzonka. W USA chca obraz 4k downscalowac na potrzeby broadcastingu do 1080p aby pozniej go lokalnie w telewizorze upscalowac do 4k.
W kinie nie ma workflow, infrastruktury, a przede wszystkim checi dla 8k. Kto zaplaci za CGI w podwyzszonej rozdzielczosci i nowe projektory?
To kwestia mimimum dekady czy 2, zanim 8k mogloby stac sie gdzies, jakims standardem. Teraz przypomnijcie sobie gdzie technologicznie bylismy 10 i 20 lat temu i jak rozwoj iadaptacja nowych standardow w tym okresie przebiegala.
Prosze nie zrozumiec mnie zle. Nie uwazam ze 8k nie ma sensu jako zrodla video, rozdzielczosc przechwytywanego obrazu, ale dystrybucja obrazu w takiej rozdzielczosc, ze wzgledow technicznych i ekonomicznych nie ma w obecnych realiach najmniejszego sensu.

Najwazniejsze w tym watku, 3D, ktore wraca cyklicznie od 80 lat, z kin wcale nie znika. Wytwornie mniej chetnie produkuja filmy w 3d, ze wzgledu na optymalizacje kosztow. Generalnie publicznosc tez juz nie traktuje 3D ( jako elementu na tyle atrakcyjnego, aby placic za nie cene premium, bo ciemne projektory i czasem dalekie od optymalnych dla recepcji 3D, miejscowki w kinie, czynia z takiego seansu horror, ale zatwardziali fani 3D sa skazani przede wszystkim na kino i beda chcieli do niego chodzic, dopoki VR nie przejmie tej funkcji. Zreszta w dobie nowoczesnych kin Dolby Vision, laserowych, jasnych projektorow 6p, czy wchodzach wlasnie na rynek ekranow kinowych, emitujacych swiatla pod dostatkiem, potrzebny bedzie kontent premium, taki jak 3D, aby przekonac do ich wyzszosci i wyzszych cen za bilety.
Sa jeszcze Chiny, dzis juz drugi, a byc moze niedlugo najwiekszy swiatowy box office, ktore sa wciaz zakochane w 3D, dla ktorych wytwornie specjalnie szykuja nieprezentowane nigdzie indziej wersje 3D.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Gdzie idzie?
8k to azjatycka mrzonka. W USA chca obraz 4k downscalowac na potrzeby broadcastingu do 1080p aby pozniej go lokalnie w telewizorze upscalowac do 4k.
W kinie nie ma workflow, infrastruktury, a przede wszystkim checi dla 8k. Kto zaplaci za CGI w podwyzszonej rozdzielczosci i nowe projektory?
To kwestia mimimum dekady czy 2, zanim 8k mogloby stac sie gdzies, jakims standardem. Teraz przypomnijcie sobie gdzie technologicznie bylismy 10 i 20 lat temu i jak rozwoj iadaptacja nowych standardow w tym okresie przebiegala.
Prosze nie zrozumiec mnie zle. Nie uwazam ze 8k nie ma sensu jako zrodla video, rozdzielczosc przechwytywanego obrazu, ale dystrybucja obrazu w takiej rozdzielczosc, ze wzgledow technicznych i ekonomicznych nie ma w obecnych realiach najmniejszego sensu.


Realna ocena sytuacji ! ;)
 
Do góry