Ostateczny wybór: LG 50PQ6000, Samsung PS-50B450 czy Panasonic TX-P50X10?

asu102

New member
Witam, jestem na ostatniej prostej kupowania tv. Współczynniki WAF został ostatecznie wynegocjowany do 3500zł. Po analizach forum i różnych portali z opiniami ostatecznie rozważam 3 modele:

- LG 50PQ6000,

- Samsung PS-50B450 (lub coś z tej serii bo trudno mi znaleźć jakieś bardzo istotne różnice między A451, B450 czy B451)

- Panasonic TX-P50X10 (TH-P50X10Y?)

Byłbym wdzięczny za rady, bo kasa ograniczona, a z uwagi na warunki oświetleniowe trochę mnie ten wybór przytłoczył.

Moje warunki - pokój 5m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 50"
Jaki sygnał – UPC Cyfrowa, divx, dvd, może jakieś kanały HD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – raczej na wprost
Jaka odległość od ekranu – 3,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, za parę mięsięcy kino domowe
Jaka klasa cenowa – do 3,5 tyś.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – raczej wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na zach., telewizor na ścianie południowej, sporo halogenów na ścianach, jasny aneks kuchenny cześciowo naprzeciwko tv
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1 - 2
Jaki masz ulubiony program – filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - generalnie przy niedużym świetle z boku, czasem z oświetloną kuchnią z żoną w tle ;)
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – HD Ready

Doradzicie coś?

Przy okazji: powieszenie na wysokości 90-100 cm (dolna krawędź) i lekkie pochylenie tv w dół może trochę pomóc na odblaski?
 

tomi-pops

Banned
zdecydowanie odradzam ci LG masz jasny pokój i to eliminuje tą firmę.
Poczytaj o nim ja właśnie zostałem "uszczęśliwiony" 50PQ2000
Różnica do PQ6000 obudowa i wyłączone opcje w menu serwisowym a cena większa. :cool:
 

asu102

New member
tomi-pops napisał:
zdecydowanie odradzam ci LG masz jasny pokój i to eliminuje tą firmę.
Poczytaj o nim ja właśnie zostałem "uszczęśliwiony" 50PQ2000
Różnica do PQ6000 obudowa i wyłączone opcje w menu serwisowym a cena większa. :cool:

A z zestawu ww. Samsungiem a Panasonic?
 

seksista

New member
tomi-pops napisał:
zdecydowanie odradzam ci LG masz jasny pokój i to eliminuje tą firmę.
Poczytaj o nim ja właśnie zostałem "uszczęśliwiony" 50PQ2000
Różnica do PQ6000 obudowa i wyłączone opcje w menu serwisowym a cena większa. :cool:

A widziałeś obraz pomiędzy nimi bo ja tak więc wybrałem model droższy nie tylko opcjami się różnią skusiłeś się na niski model to teraz nie narzekaj i nie odradzaj całej serii PQ. Miałem LG42PC51 wszyscy narzekali ja byłem zadowolony łącznie z sąsiadem który wolał oglądać mecze u mnie niż na swojej plaźmie firmy który wszyscy zachwalają i on też zachwalał do czasu.
 

asu102

New member
No tak, PQ6000 ma dla mnie spory plus, ze względu na te divxy. Do czasu kupienia kina domowego by się przydało. Gdyby tylko nie te cholerne odblaski, o których wszyscy piszą.
 

masloww

New member
Bez reklam

hojlo1

New member
Bez reklam
(mam tylko model LG 42PQ200R - ale to wszystko podobne...w pewnym zakresie)

Raczej "powidoki" w seriach PQ nie odbiegają od normy (w stosunku do innych plazm).
U mnie nic się nie utrwaliło na stałe (a dla Panasonica już robiłem płytkę czyszczącą by wyrównać "powidoki" pasów z góry i z dołu).
Pojawiają się (chyba) i znikają - nie mam narazie z nimi problemów (parę miesięcy ma TV).


Jednak odpisuję w sprawie DIVX po USB (na LG PQ) - raczej traktować , to jako ciekawostkę, gdyż:
- dekodowanie dość marne (w porównaniu z np starym Xboxem)
- napisy malutkie i dość kapryśny z plikami napisów.

Pozdrawiam.
 

tomi-pops

Banned
seksista napisał:
A widziałeś obraz pomiędzy nimi bo ja tak więc wybrałem model droższy nie tylko opcjami się różnią skusiłeś się na niski model to teraz nie narzekaj i nie odradzaj całej serii PQ. Miałem LG42PC51 wszyscy narzekali ja byłem zadowolony łącznie z sąsiadem który wolał oglądać mecze u mnie niż na swojej plaźmie firmy który wszyscy zachwalają i on też zachwalał do czasu.
Tak widziałem PQ3000 jak i PQ6000 i nie wybierałem tylko na taki mi wymienili bez pytania mnie o zdanie.
Odbicia są w całej serii takie same - zastosowano szybę przed matrycą bez żadnych powłok i to właśnie ona robi tą krecią robotę, poprawia wygląd ale niestety powoduje uciążliwe odbicia w jasnych pomieszczeniach.
A co do divix-w możesz włączyć sobie je w menu serwisowym już od modelu PQ2000 jest to opisane na forum. :|
 

asu102

New member
Zamawiam w końcu tę 50" Panasonica.
A możecie mi podpowiedzieć wieszak o jakim rozstawie będzie do niego pasował? Bo też bym od razu zamówił, ale nie mogę nigdzie znaleźć tych informacji.
 

tomi-pops

Banned
asu102 napisał:
Zamawiam w końcu tę 50" Panasonica.
A możecie mi podpowiedzieć wieszak o jakim rozstawie będzie do niego pasował? Bo też bym od razu zamówił, ale nie mogę nigdzie znaleźć tych informacji.
Sterowany z pilota - odezwij się na priva.:)
 
Do góry