Ostateczne starcie

plmatrix

New member
Witam.
Własnie podjąłem decyzje o zakupie TV - nie bedę wiecej czekał na nowości ;).
Po ostatniej selekcji został model JVC37R70, ale... zacząłem sie zastanawiać na 40-42".
Poszukałem i znalazłem: Samsung 40M61.
I od razu pojawilo się pytanie: czy warto zrobić taką zmianę ?
Wiadomo: samsung na wiekszą matrycę, ale czy lepszą ?
Dla uszczegółowienia dodam ze TV bedzie w dzień oswietlony z boku przez "otwory okienne" ;). Z tego tez powodu odpuściłem plazmę , ale czy aby dobrze zrobiłem ?
Co powiecie na temat Samsunga PS-42Q7H czy Panasa 42PV60 ? czy te plazmy można wogóle porownywać z ww LCD ?
Dodam jeszcze ze sygnał mam z kablówki UPC - wiec moze nie rewelacja, ale zawsze to lepsze niz zwylka antena TV ;), a byc moze przed gwiazdką dojdzie "n".
TV oglądam z rożnej odległości: od 1,5 do 4m.
Liczę na życzliwe odpowiedzi, szczegolnie osób które miały możliwość porównania ww modeli TV
Pozdrawiam
 

stereoman

New member
hej
czuję się zaszczycony,że powiadomiłeś mnie o swojej decyzji,której jeszcze nie podjąłeś:D:D,tzn. już wiesz,co chcesz,ale...jednak jeszcze nie wiesz,bo
podjąłeś decyzję żeby nas o tym poinformować,że podjąłeś decyzję co do zakupu,ale jest tyle modeli,że trudno podjąć decyzję i dlatego zdecydowałeś napisać na forum,że podjąłeś decyzję-z wrażenia buty mi spadły-że już wiesz czego nie wiesz...
zajrzyj na forum>video>lcd albo plazmy>wybierasz producenta,jakiego chcesz
a potem czytasz o modelach,które ciebie interesują, bo nie jesteś pierwszym,który ma ten zgryz
owocnych poszukiwa
pzdr
 

plmatrix

New member
stereoman napisał:
hej
czuję się zaszczycony,że powiadomiłeś mnie o swojej decyzji,
pzdr

miło mi ;)

decyzje podjąłem - o zakupie TV, a to juz coś patrzac na inne posty na tym forum
model tez juz wybrałem, ew. ograniczyłem sie do 4 modeli - to tez co innego niz post typu "co za 5000 pln?"
wiec jesliś łaskaw to nie komentuj wyrywkowych sentencji, a przeczytaj chociaż temat, a potem zrozum treśc postu.
Nie wydaje mi sie aby glównym mottem tego postu było chwalenie sie podjeciem decyzji - no chyba ze Ty to odebrałes inaczej. Wiec informuję cię: zależąło mi na opinii osoby (osób), która miała stycznośc z wymienionymi przeze mnie modelami TV i mogłaby sie wypowiedziec na ich temat w kontekście porownania.
Na forum pod konkretnym typem TV bedzie chwalenie lub ganienie danego modelu, a mi zależy, powtórze się, na POROWNANIU. Skoro porównuje sie model X do Y w testach, opiniach itp to moze ktos sie wypowie jeszcze o modelu Z i W ;)

Pozdrawiam
 

stereoman

New member
witam
przynajmniej próbowałem:pzrozumieć,ale zobacz sam,czego oczekujesz;
podajesz 4 modele różnych telewizorów,lcd i plazmy,jak sądzisz,kto na forum mógł je jednocześnie oglądać i porównywać?
Myślę,że nikt po za...Kikim:eek:
Napisz mu priva z tym tematem a on ci zrobi w twoim domu prezentację
z tymi modelami na sygnale,którym dysponujesz.Ot i co.
pzdr
 

p00h

Member
plmatrix napisał:
Na forum pod konkretnym typem TV bedzie chwalenie lub ganienie danego modelu, a mi zależy, powtórze się, na POROWNANIU. Skoro porównuje sie model X do Y w testach, opiniach itp to moze ktos sie wypowie jeszcze o modelu Z i W ;)

Moje (subiektywne) porównanie podobnej czwórki kilka miesięcy temu (starsza plazma Samsunga, pozostałe chyba te same, może ew. JVC też starszy) wygrał Panasonic, ale:
* ogłądam (głównie) SDTV, ew. sygnał z PC, na HD szans brak
* mam TV ustawiony tyłem do okna, czyli nic mi nie świeci w szybkę
* jak wyżej - to mogły być trochę inne modele (no, panasonic na pewno był ten sam :)

W skrócie, z LCD obraz lepszy na JVC, dodatkowo Samsung ma koszmarną obudowę przyciągającą kurz. Za to JVC był tylko w rozmiarze 37, czyli ciut mały. W plazmach na Samsungu nie dało się oglądać telewizji. A Panasonic grał super i bonusowo miał jeszcze komponujący się z nim stolik, więc wybór był w zasadzie jeden. Po paru miesiącach oglądania nadal uważam, że jest super i wogóle zastanawiam się po co oglądałem jakieś LCD, plazmy ogląda się po prostu lepiej.

W konkursie występował też SONY V40. Chyba trochę lepsza elektronika niż w Samsungu (bo panel ten sam), ale cena była powalająca, no i SD też zachwycające nie było.

Tylko proszę nie sugeruj się zbytnio takim porównaniem bo po pierwsze jest całkowicie subiektywne, a po drugie ani razu nie udało mi się obejrzeć tych wszystkich telewizorów na raz. Jak zależy ci na rzeczywistym porównaniu to kiki może ci chyba to wszystko zorganizować. Ale może będziesz wiedział na co zwracać uwagę ;)
 
Do góry