Ostateczna decyzja TV pod Xsx i Netflix

fausto1

New member
Bez reklam
Witam ponownie wszystkich. Chciałbym już zakończyć temat szukania telewizora. Obecnie mam Samsunnga KS7000
Główne aspekty na których mi zależy to

-
HDMI 2.1-
tutaj rodzi się pytanie czy się opłaca ,gdyż mówicke , że gry o tak będą głównie pod stałe 60 klatek. Aczkolwiek dla przykładu takiego Call.of duty, rozgrywka w sieci w 120.klatkach to bajka.
Dirt 5 , owszem fajnie smakuje również w 120 lecz tutaj czasem wolę pokusić się o detale i zejść do 60 klatek . I tak naprawdę tyle na ten moment z gier.

Dobra czerń. -
Moja przygodę z poszukiwaniem tv zaczęłam od tak zachwalanego modelu 75xh90 i w tym samym czasie oled cx w domu. Gdyby może nie to zestawienie to bym aż tak bardzo nie szukał w każdym tv takiego kontrastu jak w Oledzie no ale cóż stało się. Gdy zwróciłem oleda , wziąłem Q90T. Zapewne lepiej świeci niż xh90 , głównie to że jaśniej a mam nasłoneczniony pokój. Przyzwyczajenie z poprzedniego Samsunga to pastelowe kolory w q90 co też mi pasuję. Co nie pasuje to oczywiście wspomniane dse które występuje jak w każdym modelu

Płynność-
W xh90 zauważyłem w niektórych filmach przy włączonym motion plus Że obraz potrafi przyciąć. W Oledzie nie zauważyłem takich momentów jak i w Q90t. Może to wina materiału gdyż podobno xh90 uplynnia dobrze obraz

No i tak , mam w domu teraz Q90t i xh90. Dzisiaj wieszam teraz drugiego obok i oglądam.


Głównie chciałbym jednak celować w 75 cali i tak naprawdę wybór na tych trzech modelach się kończy.
Domyślam się że zadowolił by mnie XH95 lecz pod gry nie ma nic ale czy się nie nadaje ?

Doradzcie proszę gdyż żona ma już dość co chwilę 3 telewizorów 75 cali w pokoju :D

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy to DSE jest bardzo uciążliwe w normalnym użytkowaniu? Czy właśnie na tych wideo-testach? Bo jeśli to widać tylko na tych testach to szczerze nie zawracałbym sobie tym głowy. Bo rozumiem że z obrazu jesteś bardziej zadowolony niż w xh90?
 

fausto1

New member
Bez reklam
No właśnie to dse najbardziej na tych planszach testowych. Meczu nie oglądałem żadnego bo mało ich ogólnie oglądam. Jeśli dobrze rozumiem ten test to matryca jakby na.brudna od środka , tylko podobniez brudna jest na xh90. Jutro wrzucę film. Owszem bardziej zadowolony gdyż mocniej świeci a mam nasłoneczniony pokój , kontrast jest lepszy a tego też szukam. Tylko czy ponad 2k jest wart dopłaty... Nie wiem.
Bardziej zastanawiam się nad tym HDMI 2.1 bo owszem teraz może nie ale za rok może być bardziej w pełni wykorzystane. Chciałbym tv chociaż na te 4 lata..

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja ten test też wykonywałem na xh90 i tak samo na nim widać było brudy :p Ale w normalnym użytkowaniu, czyli konsola/ncplus/netflix nie zauważyłem niczego niepokojącego. Na minus pojawiające się artefakty podczas oglądania meczów gdy jest słaby sygnał, przy meczach ekstraklasy widziałem takie coś ale już Liga Mistrzów na TVP czy Premier League to ok.

Q90T ma powłokę antyrefleksyjną o ile się nie mylę więc to też sporo daje przy oglądaniu w nasłonecznionym pokoju. Pytanie jak często będziesz oglądał w takich warunkach?

2000 to spora kwota do dołożenia, prawie 1/3 wartości samego XH90. Jeśli będzie TV służył ci głównie do grania to nie wiem czy jest sens dopłacać tą kwotę.... tym bardziej że piszesz o użytkowaniu chociaż na 4 lata, gdybyś myślał o dłuższym użytkowaniu wtedy może większy jest sens dopłacić do Samsunga.
 

fausto1

New member
Bez reklam
A powiedz mi czy telewizor wykrywa Ci dolby Vision w Lucyferze? Serial ma DV a tv tego nie widzi. Tylko w tym jednym tytule z resztę wykrywa

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
I tak naprawdę chyba już nie ma żadnego modelu który byłby wart sprawdzenia?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz sprawdziłem i nie wykrywa mi, ale tak samo mam z Black Mirror. Tryby dolby vision nie pokazują mi się do wyboru w ustawieniach.

Edit. To zależy od odcinka.... wybrałem odcinek np. z sezonu 3 i mam wybór.... możliwe że początkowe odcinki czy pierwszy sezon danego serialu nie miały tej funkcji.
 
Ostatnia edycja:

Ano-2013

New member
Ja mam 75q90t :) wybrałem glownie ze względu na powłokę antyrefleksyjną i szeroki kąt widzenia. Samsung napewno ma lepszy system niż sony, bo android to mul totalny. Jesli pomieszczenie nie jest nasłonecznione, jasne a tv masz na wprost to rozważył bym oled od lg :)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do telewizorów to w tym roku jest taki powiedziałbym dramat albo przynajmniej obyczajowy :D. Każdy producent w swoim portfolio ma modele które mają swoje bolączki, mniejsze czy większe, czasem i nieakceptowalne ale SĄ. Ja na twoim miejscu, jeśli nie masz problemów z tym XH90, to chyba zostałbym przy nim... gdyby nie restarty zostawiłbym go u Siebie, pomimo pewnych niedociągnięć telewizor ładnie świeci, korzystanie z konsoli na nim to przyjemność, system szybko śmiga. Czytając te tematy o TV na forum na przestrzeni ostatnich tygodni dochodzę do wniosku że kupno takiego sprzętu to mega loteria... i nie ważne ile się wydało pieniędzy, trafisz na dobry egzemplarz to będziesz zadowolony a przykład xh90 jest idealny.

Jeśli chodzi o bezkompromisowy obraz to wiesz co wybrać :D No ale to ryzyko wypalenia. Zawsze jakieś jest.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Już mi ten Q90t nie pasuje...
Oczywiście górny obrazek z jego udziałem. Takie wyprane te kolory lewo
2ea621247233ce697cfb09aa62f795a7.jpg
6cad38004dac72b9de12de4fd7d134cb.jpg


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Mało twoje wypowiedzi wnoszą do każdego wątku. Odpowiadasz jak bot

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Proszę grzeczniej !

Pytanie:
"No i tak , mam w domu teraz Q90t i xh90. Dzisiaj wieszam teraz drugiego obok i oglądam.
Głównie chciałbym jednak celować w 75 cali i tak naprawdę wybór na tych trzech modelach się kończy.
Domyślam się że zadowolił by mnie XH95 lecz pod gry nie ma nic ale czy się nie nadaje ?
Doradzcie proszę gdyż żona ma już dość co chwilę 3 telewizorów 75 cali w pokoju :grin: "

Odpowiedź :
Sony ma lepszy video procesing.
Wybrałbym Sony .
Oczywiście z kalibracją .
 

fausto1

New member
Bez reklam
Skąd takie różnice ? Czy to może kwestia złych ustawień Q90 i kalibracji w konsoli?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie znam intencji zdjęć.
Nie znam kontekstu zdjęć.
Nie znam ustawień telewizorów.
Nie znam temperatury barwy - widać ,że jest zupełnie inny.
Widzę przekłamania zdjęć z różnicą czasu podświetlenia.
Sony ma lepszy procesing.

Po tych zdjęciach widać, że .... nic nie widać.
 
Do góry