Ostateczna decyzja. To coś dla Was :)

szpak86

New member
Witam

Zastanawiam się dłuższy czas, przeglądam, czytam, analizuje, łeb pęka, ale wybór padnie na jedną z trzech poniższych opcji:

Euro RTV:
LG42LM640S - 2590 zł, raty 0% [teoretycznie :)]
PANASONIC TX L42ET5E 2590 zł, raty j.w.

Saturn:
LG42LM620S - 2399 zł + ANWF100 + AN MR300, raty j.w.

Saturn hmm model niższy ale dużo gratisów...
Zastanawiam się czy ten pilot Magic Motion się sprawdza i jest fajnym dodatkiem, czy warto, bo co do WiFi to pozostałe modele mają wbudowane.

Chodzi mi też o ostateczną odpowiedź na odwieczne pytanie który lepszy 42LM640S czy TX L42ET5E ??

Aha dość ważne, aby dobrze współgrał Tv z Xboks oraz PC po Hdmi :)



Poniżej kilka informacji tak na wszelki wypadek :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ----> 25 m kw.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ----> 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ----> 2 - 4 osób
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ----> na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć -----> stać
6.Jak słońce świeci w pokoju -----> raczej mało słońca
7.Jaki masz obecnie telewizor -----> brak słów :D
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ----->wifi, smart, led, 3d, zgodność ze samrtfonem (Motorolla RAzr)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ----> cyfrowy kablowy
10.Jakie urządzenia -----> co się da :) będę kombinować głównie Xboks oraz PC po Hdmi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ---- > hmm ze dwie ?? do pięciu ?? coś w ten deseń
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ------> who carse??
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ----> ...... oraz inne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ------> a jaha :)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie ----> xboks plus pc pod Hdmi
17.Preferencje co do wielkości ----> 42 cale ew. ciut większy
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień -----> wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup -----> 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ----> pasywne


Z góry dzięki za poświęcony czas :)

Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No to skoro masz taki budżet, to lepiej by było pójść w wyższą klasę w technologii pasywnej.

Toshiba 42VL963
Philips 42PFL6007
 

maniek530

Banned
Ja optuję za Philem choćby ze względu na ambilight ale ta Tośka to też bardzo dobry tv - LG lepiej zostaw dla innych :grin:
 

szpak86

New member
Ja optuję za Philem choćby ze względu na ambilight ale ta Tośka to też bardzo dobry tv - LG lepiej zostaw dla innych :grin:

Zaintrygowaliście mnie tym Philem.... włączam go zdecydowanie do rozważań :)
Jednakże po lekturze testu zastanawia mnie fakt braku możliwości czytania polskich napisów... rozumiem, że chodzi o sytuację gdy oglądam film za pomocą Pendrive'a, bo gdy podłączy się tv za pomocą Hdmi do Pc i załączy tam film, standardowo, w którymś z playerów z napisami to będzie śmigać co nie ??
A jeśli chodzi o technologię 3d to hmm czy ja jako laik, amator itd. itp. będę widział wyraźną różnicę w wyświetlanym obrazie 3d pomiędzy tym Philem, a np. LG 640S??


Proszę Was jeszcze konkretnie co byście wybrali, spośród poniższych przykładów (sytuacja, w której macie do wybory tylko te konkretne modele). zastanawiam się nad optymalnym wyborem pomiędzy ceną, funkcjonalnością, jakością, a także dodatkami które oferują w jednym z przypadków sprzedawcy.

Euro RTV:
LG42LM640S - 2590 zł, raty 0% [teoretycznie :)]
PANASONIC TX L42ET5E 2590 zł, raty j.w.

Saturn:
LG42LM620S - 2399 zł + ANWF100 + AN MR300, raty j.w.

Dzięki za odpowiedzi i za pomoc
 

czarny03

New member
Witam,ja jestem po zakupie LG42LM640S w Euro wrażenia pozytywne obraz z nboxa i xboxa żyleta analog tv kabl jako tako ale nie jest zle 3d taki bajer ale na nie których materiałach opad szczęki ogólnie jest ok.
 

czarny03

New member
nie widziałem,ale mam go 2 dzień muszę obejrzeć jakiś sport albo zagrać w crysisa może się coś ujawni.
''Jeżeli zauważyłeś banding na tym TV to jest on problemem materiału źródłowego. Sam TV nie ma problemu z gradacją odcieni. '' jest to cytat z innego forum gościa co kalibruje tv,mój może tego nie mieć,albo nie widzę tv jest stycznia 2013 i po aktualizacji.
 
Ostatnia edycja:

Stratoss

Member
Bez reklam
Mam kolegę w serwisie filipka i jak zapytałem czy warto kupić jakiś TV tej firmy - to zdecydowanie mi odradził.
Jeżeli tak mówi ktoś z serwisu - to chyba wie co mówi...
 

czarny03

New member
Obejrzałem mecz,spojrzałem na Radwańską i nic,pograłem w Crysisa 2 w 3d też nic nie smuży,zero przycięć,itp obraz oceniam na 5 wcześniej miałem vl 748.
 
Do góry