Oscam w telewizorach samsung smart tv - czy to możliwe?

spoko2

New member
Witam, to muj pierwszy post. Mam UE 40F6500 smart i zastanawiam się czy jest możliwość przesłać sygnał satelitarny do drugiego tunera sat. Obecnie mam skonfigurowany oscam w nboxie i działa to doskonale. Fajnie by było zrobić to z tunerem w telewizorze. Zawsze jeden tuner mniej co daje same korzyści. Gdzieś na forach coś wspominają ale nic konkretnego. Może ktoś skonfigurował i mógłby coś napisać na ten temat.
 

spoko2

New member
Zalogowałem się na konto develop i po wpisaniu hasla i serwera teoretycznie zainstalował sie widget SamyGo ( nie widać go w wykazie) Niestety sprawdziłem rynek i okazuje się, żeby puścić rozdzielić sygnał nc+ muszę kupić moduł cam za 280 złotych. Następnie konfiguracja oscam i może coś by szło. Swoją drogą czy ktoś może połączyć się z TV za pomocą np telnetu wpisując IP telewizora?
 

spoko2

New member
Po utworzeniu konta develop i wpisaniu IP 109.239.58.216 doinstalowało mi się kilka (może naście ) aplikacji. Dziwne po ponownym uruchomieniu wcięło je. Zainstalowałem ponownie i zmieniłem IP i narazie są. Zasada jest prosta - po zalogowaniu na konto develop można z sieci pobierać udostępnione aplikacje. Zależy na co się trafi. Niestety Samygo nie było wśród nich. Pod tym adresem jest dużo aplikacji rozrywkowych typu telewizje i radia. Ogólnie ok. Według zdobytej instrukcji na forum Samygo i na youtube do instalacji aplikacji na smarcie można skonfigurować fajnie własny komp i po podaniu jego IP instalujemy co chcemy. Niestety nie mogę jeszcze wstawiać linków. ,,How to install custom widgets to TV" na samy forum. Sorki - może ktoś na forum już pisał ale jestem nowy i może odświeżam temat.
 

spoko2

New member
Super. Udało się wg Twojej instrukcji instrukcji z forum ,,Root serii F krok po kroku" Jesteś wielki. Na moim 40F6500 poszło bez problemu. To znaczy, ze teraz mogę instalować aplikacje bez ograniczeń? Czy można w razie czego tą operację cofnąć (chociaż nie wiem po co).Czy po aktualizacji firmware ustawienia zostają?
 

tdx

New member
Bez reklam
root to dostęp do TV przez telnet.. Operacje można cofnąć odinstalowując samy go i instalując skype...
Ostatnie aplikacje nie zamknęły tej furtki ale to kwestia czasu więc aktualizacje trzeba mieć na off zarówno softu jak i w smart hub
 

TV3D

New member
Bez reklam
root to dostęp do TV przez telnet.. Operacje można cofnąć odinstalowując samy go i instalując skype...
Ostatnie aplikacje nie zamknęły tej furtki ale to kwestia czasu więc aktualizacje trzeba mieć na off zarówno softu jak i w smart hub

No dobra ale czemu jak mamy aktualizacje na OFF Soft oraz Smart Hub to i tak w jakiś sposób zmiania nam się Wersja Przeglądarki?:?:
 

tdx

New member
Bez reklam
Ciezko mi powiedzieć ostatnie dwie aplikacje przeglądarki (koreańską i pl) wykryło i czekało na instalacje ręczną
 

spoko2

New member
Żeby uruchomić oscam jak rozumiem należy skopiować konfiguracyjne oscam etc / mtd_rwcommon / oscam do oprogramowania telewizora? Konfiguracja podana w linku do Samygo. Niestety ciężko się w tym połapać. Dalej jest plik tylko do serii F. Niestety nie potrafię wywołać tablicy oscam. Przeważnie odbywa sie to za pomocą przegladarki wpisując np ,,IP urządzenia:8888" lub jakiś kod np na pilocie. W dreamsky mialem np F1 435. Tutaj jest to dość zagmatwane i niestety nie mogę rozgryźć. 1-Podane są skrypty które wbudowujemy do stworzonego folderu ? 2-Dalej podany jest widget start stop ale co z nim robimy, 3-w serii F nie działa z firmwareT-MST - jak to sprawdzić. Po analizie nie wiem, czy nie bylo by lepiej kupić moduł CAM typu Diabli wifi (i tak do zestawu trzeba coś dokupić aby odbierać NC+) i tak rozdzielić.
 

tdx

New member
Bez reklam
Menu ekranowe > Pomoc techniczna > kontakt z firmą samsung >> i tutaj masz aktualną info o sofcie
 

spoko2

New member
Sprawdziłem także INFO-Menu-Mute-Power. T-MST DEUC 1116,0 :( . W katalogu /mtd_rwcommon /widgets/user/ stworzyłem folder /oscam i wkleiłem do niego pliki i foldery tworzące widget start-stop oscam buton. Po restarcie pojawił się widget który teoretycznie odpala oscam jednak na tym sofcie to nie odpala. Po naciśnięciu tylko obraz klatkuje i brak głosu. Za bardzo eksperymentuje i nie slucham się wpisu pod topikiem forum SamyGo. Odkryłem jednak inny sposób instalowania aplikacji.
 
Ostatnia edycja:

robo1973

New member
Witam !!!
Czy może ktoś z kolegów opisać jak zainstalować oscam na LG i może podać jakieś linki.
Dziękuję i pozdrawiam !!!
 

lamaa

New member
kudys chodzi o card sharing, oscam cccam, newcamd, kupuje sie pelne pakiety stacji satelitarnych za okolo 6-10euro miesiac, polaczenie z netem i niski ping wymagany, producenci sprzetu umozliwiaja to bez koniecznosci zakupu przerobionych dekoderow, a dlaczego umozliwiaja? odpowiedz sobie sam, kasa i dy....e innych z kasy, caly kapitalizm na tym stoi :)
 

arni7

New member
Oscam i seria F

Panowie nie jestem zalogowany na formu SamyGO - czy ktoś może podesłać pliki , link i instrukcje dla UE55F6640 czyli sera F - chodzi tylko o root z oscamem sobie poradzę

Arni
 
Do góry