OS-y w telewizorach

Gie

Member
Bez reklam
Jest może jakieś zestawienie, opis jakie systemy są na poszczególnych tv? Telewizory LG mają chyba WebOS. Panasoniki miały Firefox OS a od tego roku będą miały na jego bazie jakiś system od Panasonica. Samsung chyba coś tam kombinował z Tizen OS. A co z resztą producentów?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Zależy od modeli. Ale wymieniles dobrze wszystkich. Zabrakło tylko Philipsa i Sony które w większości działają na Androidzie.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

bluray

Banned
Zupełnie nie rozumiem dlaczego w OS-ach wśród źródeł nie ma USB ?
W SONY trzeba wejść na kafel video. Przecież USB to takie samo źródło jak pozostałe. Nie kumam takiej strategii.
Denerwuje także, że po włożeniu pena/HDD z automatu TV je penetruje przerywając projekcję. Powinno być tak jak w PC.

PHILIPSy jako źródło pokazują pen/HDD.


Inna sprawa, że dopiero KODI pod ANDROID daje jakieś realne i ciekawe korzyści.
Widziałem plugin grający filmy z torrentów w realtime.
W tym przypadku nie ma przestępstwa, bo TV niczego nie wysyła.
Czy jakiś OS ma taką opcję ?
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Z tego co wiem na Tizenie bez problemu zainstalujesz Kodi, a co za tym idzie zapewne i wszystkie repozytoria czy tam dodatki. Nie wnikajmy w nazewnictwo. Ale czy to prawda, nie wiem, nie posiadam.

Co do listy systemów wszystko się zgadza, a wiadomość o Android 7 na telewizorach SONY oraz pojawieniu się w tym roku nowych firm, które postawią na Androida, dobrze wróży samemu systemowi. I nie ukrywajmy. Android wraz z Google Play to mocna taryfa przetargowa dla domowej rozrywki, raz ze względu na multum aplikacji typu VOD, Playery, Kodi podobne rozwiązania, dwa, ze względu na dostęp do ogromnej bazy gier, co dla wielu osób może być dobrym argumentem aby nie kupować konsoli.

Tizen a więc Samsung stawiają na funkcjonalność tym samym będą przekonywali do Briefing on TV, które moim zdaniem może być mocną taryfą przetargową, o ile samsung jeszcze rozbuduje to wszystko np. o wyświetlanie obrazów z aplikacji czy źródeł zew. jak hdmi itp. budzik nie jest niczym nowym, ale póki co nie trafiłem jeszcze na system który by pięknie pokazywał czas, wiadomości i pogodę na ekranie TV (korzystam z aplikacji Wiadomości i Pogoda od Google - tyle że na AndroidTV + ustawiłem ją jako wygaszacz ekranu).

Drugą opcją którą też samsung ma, a której nie ma SONY chociażby to Multi-link Screen który jak zapewnia samsung pozwala na dzielenie obrazu także z... np. YouTubem. A to może być ciekawe.

W mojej ocenie, co powtarzam od początku - lista wad i zalet Tizena i AndroidTV jest jednocześnie listą rzeczy które przemawiają lub odradzają dany system na rzecz rywala. Nie mniej w kontekście SMART TV a więc zaplecz i dostępu do multimedów, moim zdaniem AndroidTV nie ma sobie równych.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Kodi na Tizenie? Pierwsze słyszę...

Nie zmienia to jednak faktu że wbudowany odtwarzacz w Samsungach czyta praktycznie wszystko, ja przynajmniej nie spotkałem jeszcze pliku video którego by nie odtworzył. Mam na myśli formaty HD.

To fakt, że Kodi na androidzie daje większe możliwości. Nie wiem jednak jak jest na wszystkich tv z androidem, ale niektóre Sony miały problem z tym że podłączony dysk do tv chodził cały czas- nawet na wyłączonym telewizorze.
 

Gie

Member
Bez reklam
Czy te OS-y w telewizorach działają w tle? Oglądam tv i np. dostaję informację o nowym mailu czy jakieś inne powiadomienie na ekranie. Czy działają na zasadzie albo tv albo system?
 

wwns

Member
Wszystkie te systemy mają jak dla mnie podstawową wadę, sprzęt który je obsługuje totalna kupa i żenada bardzo wolny albo dobrany w sam raz): na rok.
Ale tak jest jak 50 procent ceny to marketing bo niestety żeby coś sprzedać trzeba to reklamować.
Lepszym rozwiązaniem jest podpięcie konsoli lub jakiegoś micro komputera.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze tak było, ale ludzi chcą mieć wszystko z jednego poziomu i akceptują takie tempo.
 

Malix7

Member
Ja nie chcę mieć wszystkiego :) Wolę sam obraz piękny i żadnych systemów po za tym do sterowania kanałami itd :D
 

Gie

Member
Bez reklam
Czy są gdzieś dane jakie układy (SoC) siedzą w tv z OS-ami? Te same co w tv-boxach? Bo pewnie systemy na bazie Firefox OS czy Tizen OS nie wymagają jakichś mocnych układów ale taki Android TV to jednak powinien mieć coś mocniejszego. Na stronach sklepu takich informacji nie ma a i producenci się nie bardzo tym chwalą.
 

Gie

Member
Bez reklam
Pytałem tak ogólnie. Bo w tv-boxach siedzą najczęściej jakieś AmLogic lub Rockchip-y. Praktycznie zdominowały ten segment rynku. Ciekawi mnie czy w telewizorach też siedzą ich układy czy może kogoś innego.
 

Gie

Member
Bez reklam
Czy były jakieś informacje nt. przejścia Panasonica na Android TV? Gdzieś chyba rzucił mi się w oczy taki news. Część modeli miała być z My Home Screen a część z Androidem. Ale póki co cisza. Wycofali się z tego? Czy to była tylko niepotwierdzona plotka?
 

Gie

Member
Bez reklam
To wygląda na jakiś budżetowy model ale aż trudno uwierzyć by robili tylko jeden model z Android TV i tylko na jeden kraj - Indonezję.
Czy wiadomo jaki SoC siedzie w tegorocznych modelach Panasonica? Jeśli coś stosunkowo mocnego to teoretycznie, kiedyś w przyszłości, te modele mogłyby dostać Android TV.

Edit: Z tego co widzę na filmiku to jakiś Skyworth który robi za Panasonica w Indonezji. Widać że ma różne języki, np. Chorwacki, Węgierski, Rumuński a Polskiego nie widać.
 
Ostatnia edycja:

jasssu

New member
Kodi na Tizenie? Pierwsze słyszę...

Nie zmienia to jednak faktu że wbudowany odtwarzacz w Samsungach czyta praktycznie wszystko, ja przynajmniej nie spotkałem jeszcze pliku video którego by nie odtworzył. Mam na myśli formaty HD.

To fakt, że Kodi na androidzie daje większe możliwości. Nie wiem jednak jak jest na wszystkich tv z androidem, ale niektóre Sony miały problem z tym że podłączony dysk do tv chodził cały czas- nawet na wyłączonym telewizorze.

Też się bardzo zdziwiłem, ale może czegoś nie wiem.
 
Do góry