Orava DVD-560

Fiero

New member
Witam wszystkich, moj pierwszy post tutaj więc bądzcie łagodni. :blagam:

Odwiedziłem dzisiaj jeden ze sklepów w sieci "Albert" i kątem oka na jednej z półek zobaczyłem pudło z napisem HD-DVD. Zaciekawiony tym sprawdziłem coto i okazało się że jest to odtwarzacz DVD firmy Orava który odtwarza równierz filmy w roździelczości 1280x720p ale nigdzie niepisze że czyta płyty HD-DVD. Więc jak to jest, jest to odtwarzacz HD czy zwykła podpucha ?
Przyznam że o firmie słyszę pierwszy raz, i cena niecałe 190 zł. też zastanawia.
 

RS4

New member
No nie, człowieku co ty piszesz?? nie zaśmiecaj tego forum , a jak by było napisane że to zmywarka do naczyń, odkurzacz i solarium w jednym też byś uwierzył? nie pisz durnot najpierw poczytaj, pierwszy post i taka porażka, niech admin to usunie.

RS4
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sam widzisz że głupota nie ma granic.
Sklepy dla idiotów liczą na brak wiedzy kupujących. Ale Ty po czytaniu wątków na forum bedziesz miał większą wiedzę niż głupoty napisane przez producentów.
Byłem przy sprzedaży / dwa dni temu/ w MM gdzie stary sprzedawca opowiadał ,że plazmy wybuchają i lepiej kupić LCD który się mało grzeje - po czym sprzedał stary model za olbrzymie pieniądze. Kobieta która kupowala nie miała żadnej wiedzy . Dawno takich głupot nie słyszałem.
pozdrawiam
 

Fiero

New member
RS4 a czytałeś mojego posta, czy ja pisze że znalazłem i zachwalam odtwarzacz HD bo tak pisało na pudełku ?? JA PYTAM czy to jest faktycznie HD ! Wydaje mi się że lepszy taki post z przestrogą o sprzęcie niż niepisanie o nim wogóle. Weź pod uwagę że masa ludzi niezna się na sprzęcie wogóle i kieruje sie tylko sloganami.
 

wlodek1001

New member
popieram Fiero

to forum jest dla wszystkich , a nie tylko dla koneserów czy snob/p/ów co chwalą się sprzętem za kikanaście tysięcy, jacy to oni są wspaniali i obeznani z tematem. każdy ma prawo pytać a prawem- obowiązkiem forumowiczów odpowadać grzecznie i rzeczowo
 

RS4

New member
Fiero napisał:
RS4 a czytałeś mojego posta, czy ja pisze że znalazłem i zachwalam odtwarzacz HD bo tak pisało na pudełku ?? JA PYTAM czy to jest faktycznie HD ! Wydaje mi się że lepszy taki post z przestrogą o sprzęcie niż niepisanie o nim wogóle. Weź pod uwagę że masa ludzi niezna się na sprzęcie wogóle i kieruje sie tylko sloganami.
Człowieku, tym postem totalnie się skompromitowałeś, jak może odtwarzacz HD-DVD kosztować 190 PLN???? nawet nie ma jeszcze w sprzedaży. Piszesz ,że trzeba innych przestrzegać, no tak mam przestrogę dla Ciebie, nie wkładaj ręki w ogień bo się poparzysz, chyba zrozumiałeś? już nawet się nie chce komentować , mam nadzieje, że to tylko skutek upalnej pogody.

RS4

wlodek1001 napisał:
to forum jest dla wszystkich , a nie tylko dla koneserów czy snob/p/ów co chwalą się sprzętem za kikanaście tysięcy, jacy to oni są wspaniali i obeznani z tematem. każdy ma prawo pytać a prawem- obowiązkiem forumowiczów odpowadać grzecznie i rzeczowo

Tobie też chciałem odpowiedzieć , czy uważasz że na każde, ale to każde durne pytanie musi ktoś odpowiadać i tłumaczyć że ten pan w telewizji to napewno nie jest wielbłąd, czy jeśli ktoś by napisał że w salonie stoi samochód który wyglądem przypomina trabanta a ma napisane że to mercedes i kosztuje 500PLN to to jest mercedes? no proszę Cię ręce opadają, nikt tu nie jest snobem tylko denerwują takie posty i dowodzą że głupota jednak nie boli.

RS4
 

Fiero

New member
Facet co ty wypisujesz ? Pienisz się niewiadomo oco. Zapytałem moim zdaniem grzecznie, co sadzicie o tym odtwarzaczu a ty odrazu wyskakujesz żeby niezaśmiecać forum, bo cena śmieszna. Zważ uwagę że Manta (firma której NIEPOLECAM) sprzedaje odtwarzacze dvd za cene ok 150 zł. Porządny firmowy odtwarzacz kupisz za ok 600 zł ale to nieoznacza że Manta nabiera ludzi w butelke i pod nazwą DVD Player jest tak naprawde np. CD Player. Piszesz oczymś czego niewidzałeś na oczy, odrazu wychodzisz z żałożenia, że to MUSI być beznadzieja. Prawdopodobnie jest to beznadzieja, ale można to napisać w sposób kulturalny i spokojny. Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Witam,

Obie strony mają po trochu rację, wystarczyło by przeczytać kilka newsów odnośnie HD-DVD, żeby zorientować się, że na razie jest sprzedawane tylko w USA w cenach 20 razy wyższych.

Forum jest po to by wyjaśniać takie sprawy w spokojny sposób, dlatego proszę już okiełznać swoje nerwy.
 

Flapu

New member
Witam
Zgadzam sie w 100% z przedmówcą...
... a RS4 jest najlepszym przykladem.
Człowieku RS4, skąd tyle w tobie nienawiści ???
Moze to upał... a może to o czym pisali wczesniej.

Pozdrawiam
 

Marcin_s

Member
Flapu napisał:
Witam
Zgadzam sie w 100% z przedmówcą...
... a RS4 jest najlepszym przykladem.
Człowieku RS4, skąd tyle w tobie nienawiści ???
Moze to upał... a może to o czym pisali wczesniej.

Pozdrawiam
w takich stanach biore przez miesiac preparaty z magnezem :bober: po nich jakos wszystko wraca na miejsce.

A co do starych sprzedawcow z MM to moim ulubionym ich tekstem jest: " sam mam taki LCD/Plazme i jest super..." hehe bez zlosliwosci ale za co go sobie kupiles bo nie za pensje w MM. Dobry kit potwierdzajacy klienta w trafnosci wyboru.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Fiero - Twoje pytanie jest jak najbardziej na miejscu i....by bylo wszystko dalej na miejscu (co z trudem .....tutaj nie wyszlo, choć w 1wszym akapicie nawet trafnie sytuacje "przewidziałeś" ) , udzielę odpowiedzi: ;)

Oczywiście gdybam:

Przypuszczalnie będzie to (jest) DVD z jakimś tanim upscalerem (sporo tego zaczyna sie pojawiać) i każdy film formatu SD będzie mógł (co nie jest konieczne) dopasować do formatu , co podajesz.

Co to oznacza?

Wielką niewiadomą - co widać w linku poniżej , bo np na jednym modelu jest ,ze i Divxa do 800*600 będzie odtwarzał ( przy "1280x720p pri DVD") ? . :confused:

Przypominam ,że tylko przypuszczam a informacje pobieżnie pobierałem np tutaj:
>>>ORAVA- Kliknij<<<.
Pozdrawiam....Wszystkich.:)


dodane po czasie - już i poprzednik mnie uprzedził z podobną odpowiedzią (...bo modeli jest kilka i calkiem ciekawie to wygląda.....
 
Ostatnia edycja:

dgawlow

New member
hojlo1 napisał:
Fiero - Twoje pytanie jest jak najbardziej na miejscu i....by bylo wszystko dalej na miejscu (co z trudem .....tutaj nie wyszlo, choć w 1wszym akapicie nawet trafnie sytuacje "przewidziałeś" ) , udzielę odpowiedzi: ;)


I to jest prawidlowa odpowiedz.

hojlo1 - chyle czola przed ludzkim podejsciem do ludzi

rs4 - parafrazuje smolenia - wez sie uspokoj, bo ci jakas zylka peknie i nas twoja krew zaleje.

pozdrawiam

Domel
 

Marian31

New member
Orava wielkie zdziwienie

Pisze pierwszy raz na tym forum. Zainteresował mnie temat Oravy Dvd. Dlaczego? Mam Pioieer'a DV- 393, problemem w markowych odtwarzaczach (Być może mylę się) DVD, jest fakt, że nie odtwarzają one napisów do filmów w przypadku gdy jest np. kilka odcinków serialu na płycie (w przypadku mojego nie pomaga zapisywanie każdego odcinka z plikiem napisów w osobnym katalogu, mimo że z aktualizowąłem Soft i to ściągnięty z forum, czyt. przerobiony przez użytkowników). Jakie było moje zdziewienie gdy testowałem Oravę u mojego kolegi. Odtwarzacz badziewny to fakt, kieszeń z kiepskiego plastiku, kolorowe światło itd, ALE, odtwarza napisy do filmów, gdy jest ich kilka na płycie i do każdego jest plik z napisami! Wchodzimy w zawartość dysku, otwieramy plik z napisami a potem dany odcinek. Jak do tej pory pożera swobodnie Divx'y z którymi ma problem mój Pioneer, no i to odtwarzanie napisów.
Proszę kogoś jeżeli zna markowy odtwarzacz DVD, który to potrafi o model, musze coś takiego mieć a nie chcę Oravy.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Marian31 napisał:
Proszę kogoś jeżeli zna markowy odtwarzacz DVD, który to potrafi o model, musze coś takiego mieć a nie chcę Oravy.
Pewnie to klon jakiejś Manty, Bellwooda, Korra, Wiwy itp. W markowych odtwarzaczach divX traktowany jest po macoszemu jako z założenia format piracki. Wykorzystały to chińskie firmy, oferując odtwarzacze specjalizujące się w tym formacie. Najlepszy sposób to dokupić taką zabawkę wyłącznie do divX - przecież tu jakość nie ma znaczenia - a sprzęt markowy używać do płyt DVD.

RS4 napisał:
Człowieku, tym postem totalnie się skompromitowałeś, jak może odtwarzacz HD-DVD kosztować 190 PLN???? nawet nie ma jeszcze w sprzedaży. Piszesz ,że trzeba innych przestrzegać, no tak mam przestrogę dla Ciebie, nie wkładaj ręki w ogień bo się poparzysz, chyba zrozumiałeś? już nawet się nie chce komentować , mam nadzieje, że to tylko skutek upalnej pogody.

RS4



Tobie też chciałem odpowiedzieć , czy uważasz że na każde, ale to każde durne pytanie musi ktoś odpowiadać i tłumaczyć że ten pan w telewizji to napewno nie jest wielbłąd, czy jeśli ktoś by napisał że w salonie stoi samochód który wyglądem przypomina trabanta a ma napisane że to mercedes i kosztuje 500PLN to to jest mercedes? no proszę Cię ręce opadają, nikt tu nie jest snobem tylko denerwują takie posty i dowodzą że głupota jednak nie boli.

RS4

Do nowych uczestników Forum: przepraszam za zachowanie kolegi RS4. Zapewniam, że tak aroganckich ludzi na Forum HDTV jest niewielu. Kolega miał słaby dzień, każdemu się zdarza.

Czy posiadanie wiedzy na jakiś temat uprawnia nas do traktowania z pogardą tych, którzy tej wiedzy nie posiadają? Cóż, to sprawa kultury osobistej każdego z nas.

Nie zrażajcie się, pytajcie o wszystko co Was nurtuje.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mirekwr1

Member
Ja jeszcze w sprawie kolegi RS4. To forum jest faktycznie dla wszystkich, a Ty przecież nie musisz odpowiadać na pytania, które wydają Ci się głupie. Bardzo dziwnie reagujesz, wiesz? A Twoja wiedza sprowadza się zapewne do cytowania opinii innych, jak sądzę, bo człowiek z otwartym umysłem nie ignoruje w taki sposób innych ludzi i ich pytań, nawet, jeśli ktoś mógłby je uznać za "głupie".
 
Do góry