Orange TV

WD40MAX

New member
Dostałem w promocji z internetem dekoder SHD 85 od Orange.
Podłączenie łatwe ale jakość działania tego ustrojstwa woła o pomstę do nieba.
Użytkowo to jest sprzęt na poziomie połowy lat 90 ubiegłego wieku. Od momentu kliknięcia na włącznik na pilocie (ze stanu standby) do zobaczenia programu mija około półtorej minuty na "rozgrzanie się" dekodera. Jakość obrazu jest fatalna nawet w porównaniu z najtańszymi dekoderami sat z supermarketu. Menu (EPG) projektował ktoś mocno ograniczony w wiedzę, umiejętności a przede wszystkim w wyobraźnię. Dekoder co jakiś czas gubi aktywację i trzeba go na kilka godzin zostawiać na określonym programie FTA.
Promocyjny zestaw programów jest wyjątkowo ubogi a porównanie cen "pakietów" wzbudza śmiech u osób które mają CP lub NC+ (o platformach kablowych nie wspomnę).
Dekoder TV nie działa bez podłączenia do internetu. Niestety większość funkcji internetowych zacina się, a próba nagrania programu TV jest możliwa wyłącznie w jakości SD.

Tak więc jeśli traficie kiedyś na konsultanta Orange, który to Wam zaproponuje, to raczę czym prędzej rozłączyć się. Szkoda zdrowia!
 
1. Tuner może jest zmulony, ale coś za coś i nic lepszego nie dają
2. Tuner albo masz, źle podłączony albo jest uszkodzony bo nie może gubić uprawnień po poprawnym podłączeniu do LIVEBOXA
3. Pakiet ma się taki za jaki ile płacisz
 

WD40MAX

New member
U mnie tuner Orange wylądował w pawlaczu, bo mam dekoder Polsatu.
Czekam tylko do końca promocji by zwrócić ten szmelc. Przy okazji zwrócę Liveboxa i kupię porządny szybki ruter o większym zasięgu i większej przepustowości.

Nie rozumiem jak można dziś ludziom pakować takie starocie przy których dekodery telewizji „n” z 2006 roku są super maszynkami!? Albo stareńkie Fergusony lub ich klony z przed 10 lat.
 

Millerek

New member
Witajcie, nie wiem czy coś się zmieniło w Orange ale u mnie w bloku zaproponowali internet i tv + multiroom na dwa telewizory, wszystko niby podłączone lub tylko router światłowodem... czy jakoś tak.
WiFi 300Mbps, i jakieś 80 kanałów coś tam...

Nie znam szczegółów jakie urządzenia miałyby być użyte, jak podłączone, jak to ewentualnie działa itp

Obecnie mam UPC po zwykłym kablu antenowym, WiFi jeszcze jakoś ujdzie tv również i nie wiem czy rezygnować z UPC na rzecz Orange.

Proszę o rady jeśli ktoś używa taki Orange, nie ukrywam że jedyny atut w Orange to światłowód.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witajcie, nie wiem czy coś się zmieniło w Orange ale u mnie w bloku zaproponowali internet i tv + multiroom na dwa telewizory, wszystko niby podłączone lub tylko router światłowodem... czy jakoś tak.
WiFi 300Mbps, i jakieś 80 kanałów coś tam...

Nie znam szczegółów jakie urządzenia miałyby być użyte, jak podłączone, jak to ewentualnie działa itp

Obecnie mam UPC po zwykłym kablu antenowym, WiFi jeszcze jakoś ujdzie tv również i nie wiem czy rezygnować z UPC na rzecz Orange.

Proszę o rady jeśli ktoś używa taki Orange, nie ukrywam że jedyny atut w Orange to światłowód.

A masz sprzęt, który obsłuży 300Mbps ? Wątpię. To zwykła ściema. A ten światłowód to do którego miejsca, i co niby ma poprawić. Lepiej zostań z upc i negocjuj warunki, a nie jakieś pOręcz..
 
300Mbps nie po WIFI !
Po kablu będzie tyle. Bez problemu. Zresztą jeszcze musisz mieć kartę gigabitową w lapku ;)

Jak mają router po światłowodzie to spokojnie można brać ;0
 

Millerek

New member
Dowiedziałem się że światłowód idzie tylko do skrzynki gdzieś na klatce czy gdzieś w pionie. Później poprzez przewód antenowy (który jest już w ścianach) koncentryczny.
Nie ma więc żadnych szans na ujrzenie światłowódu u mnie w mieszkaniu.

UPC mam już kilka lat, brak narzekań co do tv, router czasem sporo zaniza po WiFi i rozłącza tv samsunga (lub szajsung się rozłącza) czasem jest kiepski zasięg w drugim końcu mieszkania, ale to chyba nic w porównaniu z prędkością dekodera tv Orange .
Słyszałem też że faktycznie, naciśnięcie pilota i kilkadziesiąt sekund oczekiwania na zmianę kanału jest raczej przegięciem.

Na plus w UPC jest to że teraz router jest razem z dekoderem i nagrywarką. Mniej sprzętu mniej problemu i przewodów.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A czego się spodziewałeś, że światło do domu ci podciągną ?
Router, dekoder i nagrywarka czyli wash & go ? Znaczy Horizon ? Odradzam.
Co do wifi to kup sobie swój router, odłącz w routerze upc sekcję wifi i dhcp i ciesz się swoją siecią. Ja zrobiłem to dawno i mam spokój. Co do Samsunga i wifi to popatrz na moduły PCL.
 
Sam takie rzeczy robię dla jednej sieci. Nie będę robił reklamy.
Jak szukasz takich sieci to są opisane w internecie.

Zresztą po co by były routery na światłowód???
 

Millerek

New member
Podaj dokładną ofertę Orange.
Pakiet Optymalny w cenie FunPacka
91 kanałów w tym 25 HD
Modem WiFi 300Mb/s
Multiroom dekoder x2
System RFOG

24msc/119zl -16% promocja do końca kwietnia na cały okres umowy.


Co do UPC, to chodzi właśnie o ten Horizon z nagrywarką 500GB, taki kombajn wielki... (modem WiFi, dekoder HD, nagrywarka)
Chyba 120Mb, 145 kanałów tv w tym 63 HD,za chyba coś 140/150zl na miesiąc.
Ten Horizon też jest do bani? Obecnie w UPC mam jakiś zwykły dekoder HD, nie wiem jak się nazywa... taki niski z zielonym wyświetlaczem, karta z lewej, front gładki... ;)

Obecnie w bloku mam do wyboru Orange, UPC i jeszcze oferta jakaś z Toya czy coś....
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pakiet Optymalny w cenie FunPacka
91 kanałów w tym 25 HD
Modem WiFi 300Mb/s
Multiroom dekoder x2
System RFOG

24msc/119zl -16% promocja do końca kwietnia na cały okres umowy.

Co do UPC, to chodzi właśnie o ten Horizon z nagrywarką 500GB, taki kombajn wielki... (modem WiFi, dekoder HD, nagrywarka)
Chyba 120Mb, 145 kanałów tv w tym 63 HD,za chyba coś 140/150zl na miesiąc.
Ten Horizon też jest do bani? Obecnie w UPC mam jakiś zwykły dekoder HD, nie wiem jak się nazywa... taki niski z zielonym wyświetlaczem, karta z lewej, front gładki... ;)

Oferta tego Orange to taka sobie.
300 Mb/s nie wykorzystasz.
Multiroom to żaden rarytas.
FROG to dla ciebie bez znaczenia, bo to tylko rodzaj architektury sieci dosyłowej.

Na Horizona b.dużo ludzi narzeka. Takie "wszystko w jednym" to nic dobrego. Nawet tu na forum o tym pisano chyba w wątku "HD w UPC".
Jak chcesz mieć bez kabli, a na nagrywaniu nie specjalnie ci zależy to moduł CAM zamiast dekodera, o ile tv ma slot.
 

Millerek

New member
Orange mi jakoś nie podchodzi, obsługa i prędkość dekodera kiepska, WiFi nie wykorzystam etc...

UPC, Horizon lubi się często wieszać i to dość głęboko, doczytałem co nieco. Nagrywać nie muszę bo nie mam potrzeby. Wieeelki plus to rozdzielenie sygnału analogowego di każdego z pokoi, pokoik córki, sypialnia i salon.
Podpytam czy muszę w UPC koniecznie dostać Horizona na nowym mieszkaniu, jeśli nie muszę brać Horizona to zostanę przy dekoderze takim jaki mam na starym mieszkaniu.

Co do telewizora w salonie i tym slocie. Nie znam terminologii ale tv szajsunga coś tam ma, coś jak PCIMCIA (coś takiego) coś co się wsuwa.
Mógłbyś mi to jakoś zobrazować/wyjaśnić lub linka do odpowiedniego tematu podać? Kiedyś mój brat w laptopie używał coś jak CI+ z antenką i gniazdem do kablówki, o to chodzi?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Slot-wejście CI na mod CAM. To dekoder wewnętrzny. Wkładasz do tv i już.
Żadnych kabli, pilotów, zwisów, aktualizacji co chwila itd.
Mam ten moduł już drugi rok jako multiroom. Będę chciał wynegocjować drugi w miejsce dekodera z nagrywarką.
Co dekoderów w upc, to moi znajomi nie dawno zmieniali abonament i oczywiście wciskano im horizon. Odmówili i dostali zwykły z nagrywarką choć w oficjalnej ofercie takich brak.
 

Millerek

New member
Ten CI na mod CAM, wkłada się do tv (są jakieś wersje rodzaje itp?), podłącza się tam koncentryk ten który podłącza się do/zamiast dekodera tak? Czyli wykluczam dekoder z UPC.
Ciekawe czy UPC pójdzie na taki układ, sam modem WiFi bez dekodera, muszę się do nich przejść.


Nie, tam wkłada się kartę UPC a kabel antenowy normalnie do telewizora tak?
 
Ostatnia edycja:
Do góry