optymalny wybór telewizora... help)

TV1

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Przymierzam się do wymiany swojego 32’ Panasonica CRT na inny lepszy modelJ
Powiem szczerze, że im więcej oglądam TV w sklepach i im więcej przeprowadziłem rozmów z doradcami w tych sklepach, tym mniej wiem.. i tym bardziej nie por tafie się zdecydować.

Przejdźmy zatem do konkretów, podam swoje wymagania i mam nadzieję, że pomożecie w obiektywnym doborze telewizora.

Tv będzie wisiał na ścianie w odległości od kanapy ok. 3,3metra.
Wielkość przekątnej ekranu to 46-47 cali.. jeśli to za dużo do tej odległości, to od razu mi to napiszcie.
Pokój jest nasłoneczniony do południa.
Sygnał głownie z CYFRY + i anteny naziemnej, dodatkowo filmy na Blue Ray i w przyszłości programy HD.
Jednak na chwilę obecną najważniejsze dla mnie jest to, żeby Tv doskonale radził sobie z sygnałem SD, dobrze go skalował.
Na chwilę obecną TV jakie biore pod uwagę to:
1)[FONT=&quot] [/FONT]TOSCHIBA 47ZV635
2)[FONT=&quot] [/FONT]PHILIPS 47PFL 8404
3)[FONT=&quot] [/FONT]SONY 46 EX500
4)[FONT=&quot] [/FONT]I plazma PANASONIC TX P46G20 E

Proszę o jakąś podpowiedź, który z tych modeli lub innych najlepiej się sprawdzi w moim przypadku i przyniesie mi najwięcej radości i zadowolenia z użytkowania J
[FONT=&quot]Budżet na TV to ok. 4000zł jednak jeśli dołożenie 500 zł wniesie naprawdę dużo w efekt końcowy to jestem w stanie go zwiększyć do 4.500zł. [/FONT]
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Ja osobiście wziąłbym 47ZV635:p Moim zdaniem najlepszy. W słońcu troszkę gorzej(lekkie odbicia światła).
Tutaj nawet plazma by się nadała i P46G20 również będzie odpowiedni.
Panasonic jest bardziej multimedialny(DLNA) i obydwa TV maja slot kart SD.
Dźwięk na pewno będzie lepszy w Toshibie( głośniki ONKYO). W porównaniu do 46XV635 brzmi, jakby seria ZV miała głośnik basowy:D.
Jak wiadomo każda plazma jest 100Hz=600Hz- jak plazma to w 80% Panasonic, no ale poza tym, że plazma to zwykły TV. A taką Toshibą mało kto może się pochwalić. Dla przykładu:
Co można powiedzieć o tej plaźmie... 600Hz, DLNa, 2010 rok, kontrast podać.
Toshibą można się badziej "pochwalić": 200Hz TV z 1mld kolorów i przygaszaniem lamp jarzeniowych skorelowanych ze wstawianiem czarnych pasów w przejścia pomiędzy klatkami( lub po prostu 200HZ LCD!!!), głośniki ONKYO, automatyczne wyciszanie reklam, Audyssey Equlizer by ONKYO, mocna czerń, Tv składany w Polsce na matrycy LG 47cali, 4 najszybsze na rynku HDMI.
Ja z tej odległości polecałbym jednak 42cale, choć 47ZV635 ładniej świeci.
 

don111

Banned
weź Panasa, będziesz się mógł pochwalić po prostu lepszym wyświetlanym obrazem, mimo że "plazma to tylko zwykły tv", a nie nowoczesny od siedmiu boleści LCD...
a tak na poważnie to kolega będzie na pewno zadowolony z każdego z tych tv, przy obrazie SD może troche mniej z Philipsa i Sony
choć przy odległości 3,3m pomyślałbym o 50' (46' to minimum)
 

TV1

New member
z tych co polecacie model Sharpa jest jednak zbyt drogi, wiec odpada.

Widze, ze wyeliminowaliscie Sony i Philips.

Zostały więc:

Plazma Panasonic TX P46G20 E
Toshiba 47zv637 i kolega Kiki poleca zainteresować się również Toshiba 46SL733.

W tym momencie są 3 tv.
Czy hasło najlepsze skalowanie obrazu w SD pozwoli wybrać z nich faworyta? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wcale nie - na prezentacja w domu , gdzie każdy sam wybiera wcale nie ma tak ze wygrywa tylko plazma.
Wręcz przeciwnie.
TV1 - poproś o prezentację w domu.
 

WuMike

New member
Bez reklam
SL733 bije ZV635 w kwestii czerni i ma przewage ale juz mniejsza jezeli chodzi o katy. Poza tym, wydaje mi sie, ze nowszy SL lepiej skaluje od ZV. To tyle w temacie Toshiby.
 

TV1

New member
Czyli w zasadzie LCD Toschiby SL733 z krawędziowym Edge Led jest zdecydowanie lepszym modelem od ZV.
Reasumując mam ten model SL733 porównać z plazmą Panasonic, żeby dokonac ostatecznej decyzji między tymi dwoma faworytami.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie twierdze, ze jest bezwzglednie lepszy. Ma przewage w czerni, nieznaczna takze w katach i moim subiektywnym zdaniem lekka w skalowaniu. Pamietajcie, ze przy krawedziowym podswietleniu moga byc drobne nieprzyjemnosci wieczorem. Plynnosci bezposrednio nie moglem porownac, tutaj potrzebny bylby splitter i dwa tv postawione obok siebie. Na SL i ZV byla ona naprawde dobra. Dzwieku nie bralem nawet na warsztat. Multimedia rowniez na plus w SL.
 

TV1

New member
zasięgnąłem rady i opini sprzedawcy w mega avans.
Miał tam i tv Toshiby ZV i SL, a także plazmę Panasonica G20E.

Z tych 3 modeli polecał mi jednak ZV. Stwierdził, że plazmy od 2012 roku mają przestać już produkować i że mają one nienaturalne przaekłamane kolory.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
delikatnie mówiąc zasięgnąłeś fałszywych opinii.
A stwierdzenie i zaprzestaniu produkcji plazm i że mają nie naturalny kolory - to po prostu kłamstwo.
 

TV1

New member
może i kłamstwo, trzeba mieć dystans już teraz do wszystkiego, a decyzję i tak trzeba podjąc.
Powiem szczerze, ze model Toshiby jestli chodzi o design robi super wrazenie, Panasonica troche slabsze jednak nie design jest tu istotny a jakość obrazu i owa uniwersalność danego tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystko zależy nie w jakich warunkach gra lcd czy plazma na sklepie . Ale w jakich warunkach zagra w domu ?
Dlatego ważne jest określenie parametrów i oczekiwań ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w domu sygnał masz dedykowany do jednego urządzenia. A to zupełnie inna bajka.
Zależy jakie dodatkowe warunki - więc dobrze może zagrać zarówno dobry lcd jak dobra plazma.
 

TV1

New member
Dodatkowe warunki:
Poza cyfra+ sporadycznie filmy na DVD, Blue Ray.
Do pokoju wpada słońce do godziny 14.
Większość oglądanej tv będzie w zaciemnionym pomieszczeniu jednak (rolety)
Tv ma wisiec na scianie.
Czasami patrzę na ekran pod kątem 20-30 stopni, więc powinien mieć pod tym kątem akceptowalny obraz.

do takich warunków lepiej plazma czy lcd?
 
Do góry