Optymalny sprzęt HD na dzisiaj - ankieta

maszek

New member
Bez reklam
Na naszym forum przewija się wiele informacji na temat sprzętu HD. Mam w związku z tym pewną propozycję. Czy znajdzie się kilku chętnych forumowiczów by w pewnym sensie podsumować to co zostało do tej pory napisane i stworzyć najbardziej optymalne modele zestawów (niekoniecznie najdroższe), które zadowolą "maniaków HD"?
Skład takiego modelu: telewizor, tuner satelitarny lub karta PCI do odbioru SAT oraz odtwarzacz DVD lub nagrywarka. Moglibyśmy wówczas wybrać 3 najlepsze rozwiązania w drodze głosowania. Co o tym sądzicie bracia forumowicze?
 

SwMikołaj

New member
Tuner satelitarny cyfrowy Samsung A200 lub A300 (700 zl)
DVD - najlepiej nic nie kupowac i poczekac chwile na full HDTV. A jesli juz to jakies z HDMI i skalerem.
Telewizor tylko z pokazem.

pozdrawiam.
 

artek

New member
Halo....

  • TV - tylko pokaz w domu na różnych sygnałach (żadnych stereotypów i "fachowości" większości spraedawców) i sprawdzenie rozdzielczości (ze świadomością, kiedy możliwym będzie pełne wykorzystanie "full HD" i czy do tego czasu nie będziemy chcieli wymienić TV)
  • TUNER cyfrowy - konieczność cyfrowego sygnału dla jakości obrazu , wykorzystania potencjału TV i uniknięcia rozgoryczenia przy sygnale analogowym (kablówki i anteny indywid.) - ja na razie nie będę kupował tunera HDTV, wystarczy mi lepszy (od tego który dzierżawią za 10zł/m-c) tuner do odbioru Cyfry+
  • DVD - dla poczucia pełnego wykorzystania sygnału cyfrowego, konieczne wydaje się łącze cyfrowe do wizji (chociaż często na forum pisano brak różnic) i żeby laser (czyli optyka) dobrze śmigał - ja wymienię swój stary, bo się zacina. Ja nie potrzebuję DivX-ów, a na odtwarzacz HD poczekam jak ktoś wygra walkę (BlueRay lub HD DVD) i znormalnieją ceny
  • nagrywarka - ostatnio uświadomiłem sobie (poprawcie mnie jeżeli błądzę), że dysk twardy będzie tańszy i bardziej wszechstronny w tunerze niż w DVD
Jak zauważyliście, moje decyzje nie wiążą się z maniactwem HD (na razie, ale jeszcze nie widziałem nic prócz DEMO w sklepach, ponadto obecne ceny!!!), ale z wykorzystaniem jak największych wrażeń z sygnału cyfrowego na dużym TV i ewentualnym przygotowaniem się na przyszłość do HD (bez zmiany całego parku maszynowego) - POZDRAWIAM
 
Do góry