Optymalna konfiguracja domowa TV cyfrowej

kyvaith

New member
Witam

Jestem nowy na Waszym forum. Mam pytanie dotyczące podłączenia telewizji cyfrowej w domu. Jestem zainteresowany odbiorem telewizji HD na komputerze przez tuner USB (bezpośrednio) i na telewizorze FullHD w salonie. Aktualnie korzystam z telewizji analogowej UPC którą spliterem rozdzielam na tuner w komputerze i telewizor w salonie, ale sprzęt się zmienił (42" w salonie i 24" w kompie) i chcę przejść na lepszą jakość sygnału.

1. Jakiego dostawcę sygnału wybrać, by mieć dostęp do największej ilość kanałów HD (w najlepszej cenie ;))

2. Jakiego sprzętu użyć do komputera do odbioru sygnału? Mój system to Mac OS i chciałbym wsparcia tunera dla tego systemu.

3. Znalazłem w necie urządzenie Anysee E30S Plus USB z czytnikiem UCAS które podobno dobrze wspiera Cyfrę+ i obsługuje HDTV. Ponadto ma wbudowaną przelotkę F-ek, ale... -->

4. Czy da się rozdzielić sygnał z potencjalnej satelity na dodatkowy (pewnie oficjalny) dekoder dostawcy i niezależnie zmieniać i oglądać na nim kanały?

Bardzo proszę o podpowiedź w w/w sprawie, może się ktoś zetknął ze sprzętem do telewizji HD na maku dostępnym w polskich realiach :)

Pozdrawiam
Tomasz

EDIT: Przeglądam właśnie ofertę Cyfry + (podobno najłatwiej rozdzielić ich sygnał na dwa dekodery) i nie mogę zrozumieć tych pakietów programowych.... Może ktoś mi podpowie jak można u nich kupić pakiet w którym będą kanały polskie podstawowe TVP, Polsat, TVN zwykły, turbo, 7, meteo, 24 i style, zone club, muzyczne: MTV w sumie wystarczy, HyperTV miło widziany, przyrodnicze: Discovery, National Geografic, Discovery Science i... jak najwięcej HD: zależy mi na kanałach filmowych, muzycznych i przyrodniczych. Z grubsza nie interesują mnie kanały sportowe :) Co wy na to, jakieś podowiedzi?

Edit2: Idąc dalej... Czy np taka konfiguracja....
Maximum V-24 monoblock quad Gold Class (jaka czasza?) + Oryginalny dekoder z rekorderem providera (dwa wyjścia efek) + Anysee E30S Plus USB (trzecia efka) + jakiś Ferguson do kuchni (czwarta efka) i do tego ServerRFLink100 + do dekodera providera, tunera usb i ferdka,
....zda egzamin? Jak to jest z konfiguracją karty klienckiej w tym tunerze do kompa? Nadal się boję że nie uzyskam zgody tego tunera z makiem... I czy można w Cyfrze kupić dekoder i kartę kliencką do posiadanej satelity?

BTW: Jak wezmę dekoder od Cyfry+ i kupię jakąś zagraniczną kartę dekodującą to będzie to działać razem? zakładam że w Anysee E30S Plus USB będzie.. No i może ktoś wie jaką kartę warto kupić dla odbioru anglojęzycznych kanałów filmowych HD? Może są jakieś sposoby na ich odbiór za darmo? ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry