Optoma ustawienia

Orzeł3

Banned
Kolego , dobra kalibracja kosztuje 400zł plus dojazd , a z 3D do 800 zł . A Ty chcesz parametry FREE ? :)
Polecam usługi Pana Macieja *************** z HDTV Polska :)
 

maddaniel

New member
Hej. Ja mam hd 200x z angli i od 3 lat gra na tych ustawieniach.
mode: user
contrast: 47
brightness: 38
color: 53
tint: 46
sharpness: 8
noise reduction: 0
gamma: standard
curve type: 1
offset: -2
color temp: warm
red gain: 5
green gain: 0
blue gain: -5
red bias: -1
green bias: 0
blue bias: 0
lamp bright mode: off
Moze ci bedzie pasowało.
 

peterHI

New member
Witam,
ja znalazlem w necie ustawienia do mojej Optomy HD131Xe i jestem z nich bardzo zadowolony:

Brightness: 0
Contrast: -3
Sharpness: 9
Color: 9
Tint: 2

ADVANCED
Noise Reduction: 0
Gamma: Film
BrilliantColor: 1
DynamicBlack: Off
Color Temperature: Warm

COLOR SETTINGS
White: R:0, G:0, B:-1
Red: H:0, S:-1, G:-10
Green: H:10, S:-2, G:-3
Blue: H:10, S:0, G:-22
Cyan: H:8, S:-4, G:-3
Magenta: H:19, S:4, G:-16
Yellow: H:20, S:-7, G:4
 

marny_popis

New member
Witam,
ja znalazlem w necie ustawienia do mojej Optomy HD131Xe i jestem z nich bardzo zadowolony:

Brightness: 0
Contrast: -3
Sharpness: 9
Color: 9
Tint: 2

ADVANCED
Noise Reduction: 0
Gamma: Film
BrilliantColor: 1
DynamicBlack: Off
Color Temperature: Warm

COLOR SETTINGS
White: R:0, G:0, B:-1
Red: H:0, S:-1, G:-10
Green: H:10, S:-2, G:-3
Blue: H:10, S:0, G:-22
Cyan: H:8, S:-4, G:-3
Magenta: H:19, S:4, G:-16
Yellow: H:20, S:-7, G:4

Tak sie czaje na ta optome widze ze jestes zadowolony moze cos wiecej napiszesz, jak czernie i kontrast no i ekran jaki gain posiadasz i czy naprawde jest problem z mocowaniem sufitowym, bo piszą ze dziwny rozstaw. Waham sie midzy w1070 a hd 131xe który jest 400 tańszy:)
 
Ostatnia edycja:

jedrek_1

New member
Ja również się czaję na Optomę tylko hd141x ze względu na mhl. Jakbyś napisał czy jesteś zadowolony ze swojej też byłbym wdzięczny.
W jednym ze sklepów gość odradzał mi optomy ze względu na awaryjność i słabe warunki gwarancyjne, czy ktoś miał przykre doświadczenia w tym temacie?
 

peterHI

New member
Jestem zadowolony i to bardzo. Ekran jaki posiadam to 110" (240cm) MattGrey 0,85 i wydaje mi sie, ze jest to jedyny rozsadny wybor dla projka o tej jasnosci i przy adaptacji w jasnych salonach. Jasnosc jest na tyle duza, ze moge ogladac TV juz przy delikatnym zmierzchu. A w nocy z w/w ustawieniami jest bardzo dobrze. Czasem przy jasnych scenach robi sie bardzo jasno dlatego niedlugo bede probowal filtr szary ND4 lub ND8. Ale jak pisalem, bez filtrow jest tez dobrze. Ponizej link do sampli z filmow na ekranie 110" z ustawieniami co podalem. Co do montazu to faktycznie byl jakis problem, ja musialem dokupic srubki poniewaz w zestawie byly chyba uniwersalne a w optomie sa mniejsze. Szybki wypad do Castoramy zalatwia sprawe:)

http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy-530.html#post1065765
 

marny_popis

New member
Obraz klasa pewnie br, też biorę gain 0.8 a pochwal sie jakiej firmy masz ekran, i elektryczny czy manualny, pokoik masz dostosowany czy jak większość z nas jasne ściany i sufit?
 

ftomekk

New member
Sprawdzę Wasze ustawienia. Własnie jestem po zakupie ND2 - jasne sceny były zdecydowanie za jasne i ustawieniami nie szło tego skorygować.
 
Do góry