Optoma HD65

Nomensebastian

New member
Witam! Mam pytanie odnośnie projektora Optoma HD65. Czy możecie podzielić się opiniami na temat tego projektora z góry wielkie dzięki.


PS. mile widziane były by opinie użytkowników tego modelu.;)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.
Jako, ze jest to projektor DLP, nie posiada przesuniecia obrazu oraz min. zoom. Przy montau sufitowym musisz praktycznie idealnie wymierzyc miejsce zamontowania uchwytu. Praca wentylatorow jest dosc glosna, jednak dzwiek slucham na zestawie kina domowego 6.1, wiec nie przeszkadza. Projektor jest bardzo maly, kompaktowy. Poziom czerni akceptowalny. Ogolnie jestem zadowolony z tegoz projektora, wykorzystuje glownie do gier PS 3, filmow DVD oraz Divix'ow.
 

Nomensebastian

New member
drosophilia napisał:
Witam.
Jako, ze jest to projektor DLP, nie posiada przesuniecia obrazu oraz min. zoom. Przy montau sufitowym musisz praktycznie idealnie wymierzyc miejsce zamontowania uchwytu. Praca wentylatorow jest dosc glosna, jednak dzwiek slucham na zestawie kina domowego 6.1, wiec nie przeszkadza. Projektor jest bardzo maly, kompaktowy. Poziom czerni akceptowalny. Ogolnie jestem zadowolony z tegoz projektora, wykorzystuje glownie do gier PS 3, filmow DVD oraz Divix'ow.
Dzięki za odp. Interesuje mnie jakość wyświetlanych filmów w formacie Divx... Czy twoim zdaniem jest akceptowana?;)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
wiadomo, ze divix, xvid jest w roznej jakosci. jak sciagam, to od uzytkownika axxo lub maxspeed, gwarantowana najlepsza jakosc jak na objetosc 700- 1400 mb.
 

kacperski

New member
Też się zastanawiałem nad HD65, ale zdecydowałem się na Acera H5350. Zdecydowanie tańszy a ma dobre opinie. Na privie gadałem z użytkownikiem i mnie przekonał, że nie warto dokładać około 600 za właściwie to samo.
 

kak-tus

New member
kacperski napisał:
Też się zastanawiałem nad HD65, ale zdecydowałem się na Acera H5350. Zdecydowanie tańszy a ma dobre opinie. Na privie gadałem z użytkownikiem i mnie przekonał, że nie warto dokładać około 600 za właściwie to samo.

Ja po nowym roku przymieżam kupić projektor i zastanawiam się między Benq w600 a Optoma HD65.

Co byście polecili?
 

ziggy23

New member
Co do optomy - to śmiało moge polecić - zwłaszcza jesli chodzi o HD.
Jeśli chodzi o DivX - to wiele zależy od jakości samego filmu rozdzielczości i kompresji - na dobrych nie widac roznicy - jakość DVD.

Raz oglądając trailer HD - kolejki górskiej - stanąłem na wprost ekranu i odruchowo zacząłem się przechylać zgodnie z ruchami wagoników - normalnie jakbym tam był.

Co do wad - to faktycznie zoom nie jest za duży i instalacja musi być przemyślana.
Ciekawostka - zainstaslowaliśmy projektor obejrzeliśmy kilka demówek, wyłączyliśmy. Postał tak ze dwa tygodnie, zdjeliśmy go na chwilę zakładamy i awaria wyłacza się po kilku sek. Wysłaliśmy go do serwisu - tam był testowany 2 tygodnie, wraca - bez zmian. W serwisie zarzekają się ze u nich było wszystko ok. Wysyłamy do serwisu jeszcze raz - dzwonia do nas ze wszystko działa - wymienili filtry i przeczyścili na wszelki wypadek - nic innego nie robiąc - działa i u nas. Nikt nie wie dlaczego tak było ale miesiąc projektora praktycznie nie bylo w uzytku.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kacperski napisał:
Też się zastanawiałem nad HD65, ale zdecydowałem się na Acera H5350. Zdecydowanie tańszy a ma dobre opinie. Na privie gadałem z użytkownikiem i mnie przekonał, że nie warto dokładać około 600 za właściwie to samo.

ktos ci glupoty opowiada....
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
ziggy23 napisał:
...Wysyłamy do serwisu jeszcze raz - dzwonia do nas ze wszystko działa - wymienili filtry i przeczyścili na wszelki wypadek - nic innego nie robiąc - działa i u nas. Nikt nie wie dlaczego tak było ale miesiąc projektora praktycznie nie bylo w uzytku.
Ciekawe czy to ten sam serwis, z którego usług korzystał kol. Yabba? ;) :D
 

barrel

New member
Mam problem, od 1,5 miesiaca posiadam projektor optoma hd65 nowy sprowadzony z Angii. Byłem z niego bardzo zadowolony do wczoraj, kiedy nagle wyłączyla sie lampa i zaczela sie swiecić czerwona dioda awaryjna lampy. Po wyłączeniu z sieci i ponownym uruchomieniu projektor się włączył działał ok 3 min po czym zaczynało lekko przyciemniać i rozjaśniać obraz i znowu się wyłączył (czerwona dioda lampy świeci) więcej razy nie próbowałem uruchamiać.
Czy ktoś wie co mogło się stać? Padła lampa po ok max 200 godzinach ? Może wcześniej był używany w sklepie do prezentacji, a lampa została wyzerowana(można to zrobić w parę sekund). Jak sprawdzić faktyczny przebieg/zużycie lampy ??
Bardzo proszę o pomoc

P.S. jest w Polsce jakić serwis Optomy??
 
Do góry