Optoma HD65

mrozu

New member
Witam, opadnietym okiem troszke, ale cos wam napisze ;), wczoraj dostalem paczke z Hd65, urzadzenie jest niewielkich rozmiarow - wszystkie kabelki w komplecie! nawet dodatkowy kabel zasilania z "normalna" wtyczka. Podlaczylem projektor okolo 16, w pokoju dosc jasno. Projektor odpalil sygnal z komputera mala regulacja ostrosci i....... szczeka na podlodze !!! Rewelacja-
gdzies okolo godziny 20-ej i pozniej obraz byl juz bezwzgledny, specjalnie pod projektor sciagnalem terminatora w mkv, zaniemowilem.

dzisiaj zrobie screeny, a tym czasem zmykam do pracy.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przypuszczam że jak się w domu nie miało projektora, to nawet przy prezentacyjnym szczena opada. Przynajmniej na początku... ;)

Napisz też gdzie i za ile kupiłeś, wiedzy nigdy za wiele!

Sprowadzałeś z UK do PL czy UK-UK?

Rozumiem że na jakieś konkrety co do jakości obrazu to będzie trza poczekać aż pozbierasz to co opadło... ;)
 

Bambolo82

Banned
mrozu napisał:
Witam, opadnietym okiem troszke, ale cos wam napisze ;), wczoraj dostalem paczke z Hd65, urzadzenie jest niewielkich rozmiarow - wszystkie kabelki w komplecie! nawet dodatkowy kabel zasilania z "normalna" wtyczka. Podlaczylem projektor okolo 16, w pokoju dosc jasno. Projektor odpalil sygnal z komputera mala regulacja ostrosci i....... szczeka na podlodze !!! Rewelacja-
gdzies okolo godziny 20-ej i pozniej obraz byl juz bezwzgledny, specjalnie pod projektor sciagnalem terminatora w mkv, zaniemowilem.

dzisiaj zrobie screeny, a tym czasem zmykam do pracy.
Ciesze się i gratuluje nabycia pierwszego projektora!

Już pierwszego dnia przekonałeś się ile znaczy zaciemnienie w projekcji.

PS. Napisz jak zainstalowałeś Optomę? Robiłeś jakieś specjalne miejsce czy puszczasz tylko tak ad hoc "ze stolika"? Jaką wielkość obrazu osiągnąłeś? Masz już ekran? Jeżeli nie to jaki chcesz kupić? Czy korzystasz korekcji keystone? Jak odbierasz głośność Optomy?

Jeżeli oglądałeś na ścianie, to czeka Ciebie kolejne miłe zaskoczenie jak kupisz ekran.
 
Ostatnia edycja:

mrozu

New member
Hej! A wiec od poczatku:
Zakupilem optome na ebay za 479 Ł(475 - sprzet reszta to oplata paypal tak sadze) przesylka kurierem za free, mieszkam w Londynie wiec nie sprowadzalem;). Obraz wyswietlalem na scianie kolor "stary bialy" z delikatnym odcieniem grey ( taki niby szary) dokladnie nie wiem bo nie malowalem :D
Nie grzebalem w ustawieniach projektora podlaczylem go kabelkiem dvi - hdmi do komputera i wlaczylem klon obrazu. Zaskakujaco ladnie wypadly filmy w avi spodziewalem sie kichy, tym czasem ogladalo sie calkiem przyjemnie, ba porownujac 10.000 bc (dvd) i Golden Compass ( avi 2x700mb) nie widzialem znaczacej roznicy wlasciwie to GC wypadl lepiej w niektorych scenach. Nie widzialem innych projektorow ale HD65 jest malutka!!! mniejsza od mojego malutkiego dekodera polsatu i praktycznie nieslyszalna, kiedy zblizylem ucho uslaszalem jakis szum przy wlaczeniu pozniej nic.
 

l0st

New member
mam zamiar kupic optome hd65 glownie do gier z pc, czy ktos moze powiedziec jak gry z pc wygladaja na projektorze i jak to wyglada jesli np wlacze w grze rozdzielczosc 1600x1200? bedzie to dzialac? gdzies przeczytalem ze bedzie ale projektor bedzie sie szybciej zuzywal czy cos w tym rodzaju..
 

luuzak

New member
hehehe... projektor nie będzie się szybciej zużywał tylko on przeskalowuje obraz do swojej natywnej rozdzielczości... gdzieś coś takiego wyczytał ????
 

Deimos

Banned
Witam, mam przed sobą pewien miesięcznik, a w nim także test Optomy, ale wyższy model HD75 oczywiście DLP.
W podsumowaniu napisane tak:
Projektor DLP oferujący obraz o przeciętnym kontraście i słabej ostrości,
nie pozbawiony tzw. efektu tęczy....:(
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja bardziej wierzę w Projector Reviews niż w "Kino Domowe DVD"... ;)

http://www.projectorreviews.com/optoma/hd65/index.php

Optoma HD65 Projector: Pros

  • One of the very best 720p projectors when it comes to color accuracy, "out of the box"
  • A truly well balanced, film-like image.
  • Very small, makes it viable as a portable - take it on vacation, or to a friends - just add a source, and a boom box, and you are in business
  • Viable as a portable widescreen business projector for smaller room presentations
  • Supports 24fps, not all 720p projectors do. (Supports means no judder, since no 3:2 pull-down is needed to convert movie speed (24fps to video speed 30 fps)
  • Very good remote control
  • Filter free design for minimal maintenance
  • Good menus
  • 12 volt screen trigger
  • Being DLP, for a 720p projector, pixel visibility is not an issue for most, at normal seating distances
Optoma HD65 Projector: Cons

  • Very limited zoom lens, for limited placement flexibility
  • No lens shift - no shelf mounting
  • Optoma's typical lack of multiple savable user settings
  • ImageAI occasionally visible coming from darker scenes to brighter scenes. If the bright scene isn't changing much, the brightness can be seen jumping up a bit
  • A fan noise is louder than most projectors, although not exceptionally so
  • Backlit buttons on remote, may actually be too bright!
  • Only a 1 year parts and labor warranty (which is becoming pretty typical, but there are competitors with 2, or 3 year warranties out there)
W "przeciw" niemal nic o jakości obrazu, układ AI można odłączyć i po problemie, a dużego ubytku jego wyłączenie nie powoduje...
 

Bambolo82

Banned
Wygląda na to że Optoma hd65 to dobry, niedrogi projektor i warto go wybrać o ile mamy go jak zamontować w pokoju (brak lens shift i mały zoom; w praktyce wymaga on zatem dokupienia specjalnego uchwytu i montaż pod sufitem).
 

l0st

New member
luuzak napisał:
hehehe... projektor nie będzie się szybciej zużywał tylko on przeskalowuje obraz do swojej natywnej rozdzielczości... gdzieś coś takiego wyczytał ????

na jakims angielskim forum nvmd :p wiec jesli wlacze gierke na powiedzmy 1280x1024 to projektor i tak to sobie przerobi na 1280x720?
 

Bambolo82

Banned
Mi po podłączeniu laptopa do projektora Benq w500 wszystkie gry odpalają się w 720p, nawet jeżeli wczesniej grałem w te gry na ekranie laptopa w 1024x768 np. Need for Speed: Most Wanted.

Wygląda na to że gry są przeskalowywane do natywnej rozdzielczości projektora 720p i wygląda to bardzo dobrze.
 

l0st

New member
Wlasnie znalazlem oferte HD70 taniej od HD65 ktos wie czym sie roznia? bo z tego co widze z parametrow to HD70 ma 1000 ANSI Lumens a HD 1600 Lumens czyli HD65 jest lepszy? o_O moze mi sie cos poprzestawialo bo od paru dni czytam tylko o 1, nie wiem czy mi sie to przysnilo ale ANSI Lumens to chyba nie to samo co samo Lumens?
 
Ostatnia edycja:

l0st

New member
Ja juz nic nie wiem na 1 stronce z testami widac ze hd70 jest lepszy od hd65 na drugiej odwrotnie chyba po prostu rzuce moneta >.<
Tu sa przykladowe porownania:

HD65 projectorreviews.com/images-projectors-q2-08/HD65_LOTR_arwen_large.jpg
HD70 projectorreviews.com/images-projectors-06/Optoma_HD70_LOTR_Arwen1Large.jpg
HD65 projectorreviews.com/images-projectors-q2-08/HD65_5thElement_Leeloo_large.jpg
HD70 projectorreviews.com/images-projectors-06/Optoma_HD70_5thElement_LeelooLarge.jpg
HD65 projectorreviews.com/images-projectors-q2-08/HD65_sincity_nancydancing_large.jpg
HD70 projectorreviews.com/images-projectors-06/Optoma_HD70_SinCity_NancydancingLarge.jpg
HD65 projectorreviews.com/images-projectors-q2-08/HD65_spacecowboys_satelliteLg.jpg
HD70 projectorreviews.com/images-projectors-06/Optoma_HD70_SpaceCowboys_stationLarge.jpg


HD70 wypada kiepsko jesli chodzi o jasnosc ale lepiej zwyrazistoscia (widzac to moim okiem) ale chyba to nie maxymalna jasnosc projektora? :/ mozna po prostu dodac brightnes i bedzie <ok>?
 

Bambolo82

Banned
I0st, mieszasz sam sobie w głowie od czytania tych bredni. Serio.

Jaki to ma sens. Oba dobrze świecą, a ty sobie głowę zawracasz jakims bełkotem marketingowym.

Kup taki na jaki Ciebie stać i oglądaj. Szkoda życia.
 

luuzak

New member
Bambolo82 ma racje .. poza tym nie wieżę, że ten HD65 ma w niektórych scenach takie rozjaśnione bardzo niektóre pierwszoplanowe sceny, na tych screenach jest to przesadzone... Są to chwyty marketingowe aby kupować coraz to nowsze i droższe modele , a żeby była widoczna dużo większa różnica pogarszają obraz tego modelu który stanowi konkurencje dla tego projektora który chcą wypromować .. takie jest moje zdanie. Jestem pewien, że ten screen z HD65 jest tak zrobiony aby gorzej wyglądały niż screen z HD70 ;]
 
Do góry