Optoma HD600x czy Benq W600+

szaman154

Member
Witam.
Mam do Was pytanie, który lepszy,dodam że skłaniam się bardziej do Benq-a W600+ tylko dlatego że ma 2 wejścia HDMI i to głównie mnie do niego przekonuje.Co do jakości obrazu to nie mam zdania bo ani jednego ani drugiego nie widziałem, dlatego proszę Was o jakąś opinię w tym temacie.
Dziękuję i pozdrawiam.
 

cezar1972

New member
Oba projektory są bardzo podobne. Ja wybrałbym Optomę ze względu na firmę. Jeżeli to Twój pierwszy projektor, to obojętnie który wybierzesz i tak będziesz zachwycony.
 

cezar1972

New member
Przy wyborze projektora (szczególnie DLP) należy wziąc po uwagę kilka rzeczy:
- miejsce instalacji projektora
- funkcjonalność (wymiary, możliwość połączeń, lens shift)
- wielokść obrazu (czy obraz nie będzie zbyt duży lub zbyt mały z miejsca gdzie będzie zainstalowany projektor)
- czy jesteśmy podatni na efekt tęczy.
Dopiero jak będziesz znał odpowiedzi na powyższe pytania możesz rozwazyć wybór projektora. Po dokładnym przemyśleniu sprawy może okazać się, że nie potrzebujesz 2 gniazd HDMI, ale np. lens-shiftu lub szerokiej reguilacji zooma (który w DLP jest raczej niewielki).
Ja też najpierm chciałem kupic optomę lub Mitsubishi, ale okazało się, że miejsce instalacji projektora wymaga ode mnie lens-shiftu (projektor stoi na półce, bo moja slubna kategorycznienie nie zgodziła się na montaż uchwytu na suficie) i ostatecznie wybrałem Epsona (o którym po prawie roku użytkowania nie mogę złego słowa powiedzieć).
 

Delwin

New member
Celuję w tę Optomę ale mam zagwozdkę czy z 2,5m obraz będzie dostatecznie duży (widzowie też będą siedzieć w podobnej odległości). Wedle kalkulatorów wychodzi ok. 72 cali przekątnej (nie wiem czy to uwzględnia ewentualny efekt zoom). Zastanawiałem się jako alternatywą nad Optomą GT720, która ma dość krótką ogniskową i z odległości (najkrótsza możliwa) 135 cm "wyciąga" 80 cali. Czy ktoś miał okazję oglądać w akcji te Optomę GT?
 

cezar1972

New member
Z tego co się orientuję, to Epson TW450 daje większy obraz niż optopma (przy identycznej odległości od ekranu oczywiście). Jest to projektor LCD (Benq i Optoma to DLP) w podobnej cenie, tak więc może weź pod uwagę również ten model?
 

Delwin

New member
Fakt: może nawet i z 10 cali przekątnej na maksymalnym zoomie będzie więcej (jest wprawdzie trochę większy to Optoma zyska ze 3 cm na odległości projekcji ;-)) a to już robi różnicę... Może gdzieś będę miał okazję go obejrzeć - na razie umówiłem sobie projekcję Optomy...
 

Delwin

New member
HCX w Warszawie- koszt (100 zł) zaliczone na ewentualną cenę sprzętu przy jego zakupie. Niestety Optoma (mimo swych niewątpliwych zalet - jak dla mnie sprzęt był jak najbardziej do wzięcia, zwłaszcza przy cenie rzędu 2 tys zł.) została zdyskwalifikowana przez moją lepszą połową, której obraz "pulsował" przy oglądaniu już po kilkunastu minutach i rozbolała ją od tego głowa. Dla mnie było wszystko OK ale sprzęt jest dla nas wszystkich i chyba technologia DPL została w ten sposób nominowana do odejścia z domu Wielkiego Brata...
 

cezar1972

New member
Tak więc poważnie rozważ zakup Epsona TW450. Możesz iść też półkę wyżej i szarpnąć się na Epsona 3200 (tego możesz brać już w ciemno, o ile zaakceptujecie z żoną jego wymiary, bo to już kawał proja jest)
 

Delwin

New member
Epson TW 3200 jest obecnie faworytem z uwagi na lens shift - TW 450 świeci częściowo w górę niestety (minimalnie ale jednak) co wymusza konieczność niższego niż planowane umieszczenia (klasyczny offset Optomy był tu atutem). Z uwagi na małe dziecko nie jest to jednak rozwiązanie preferowane a i niski montaż nad kanapą (jedyne dostępne miejsce) to ryzyko walenia się w głowę...
 
Do góry