OPTOMA HD33 czy może EPSON TW-EP6000?

Meloman69

New member
Bez reklam
Przy większym obrazie projektor świeci słabiej, więc siłą rzeczy kontrast on-off spada, bo w scenie testowej (białej) wartość jasności będzie mniejsza.
 

Alkor

New member
Bez reklam
W całym moich rozważaniach projektor świeci ze stałą mocą, strumieniem świetlnym ( np. 1000 lm ). Po dwukrotnym zwiększeniu powierzchni ekranu maksymalna luminancja obrazu, czyli zmierzona luminancja 100% bieli na planszy testowej zmniejszy się 2 razy, ale zmierzona jasność czerni również zmniejszy się 2 razy. W związku z tym kontrast on/off nie zmieni się. Piszę to już trzeci raz.

Pozdrawiam.
 

yogobela

New member
Witam.

Chciałbym niejako odkopać temat, gdyż musiałem zakup projektora odłożyć na nieco późniejszy termin. Termin ten jednak w końcu nadszedł i chciałbym w przyszłym tygodniu tą wymarzoną zabawkę w końcu zamówić. Gdy ostatnio pisałem mój wybór padł na Optome HD33 i pod tym względem nic się nie zmieniło. Stanęło też na tym że ekran ma mieć 120 cali. Nie do końca jednak wiem jaki dokładnie ma to być. Czy gain 0,8, czy może skłaniając się ku 3D 1,0. Czytałem o niezbyt rewelacyjnej czerni tej Optomy i dlatego lekko sie zastanawiam nad gain 0,8 - nie będąc równocześnie przekonany czy słusznie.
Jakiś czas temu moim faworytem ze względu na wielkość i nie wygórowaną cenę był:
EKRAN ELEKTRYCZNY 265x150 +PILOT I RAMKI KRAFTMANN (2749248211) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
występuję on zarówno w gain 0,8 jak i 1,0. Jednak znalazłem w internecie kilka niezbyt przychylnych opini o ekranach kraftmann i narodziły się wątpliwości czy to dobry wybór. A może ktoś może polecić coś 120 calowego w podobnej cenie.

Waham się też czy zamawiać u jednego z dwoch dystrybutorów projektorów w Polsce czy może zamówić stąd:
Optoma HD33 Projector Package Deals For Your Home Theater

Za 1620 dolarów z wysyłką gratis i ichnim ekranem 120 calowym wydaje się to nie lada okazją [nie wspominajac o pokrowcu na projektor, uchwycie i innych dodatkach]. Może ktoś z forumowiczów miał kontakt z tą stroną i coś poprzez nią zamawiał? No i nie wiem jak z gwarancją...chyba nie bedzie honorowana w Polsce.
 

yogobela

New member
Optome HD33 odebrałem tydzień temu, a ekran KRAFTMANN 120cali kilka dni temu więc wczoraj nadszedł wielki dzień montażu systemu. Z projektorem poszło dosyć łatwo po wcześniejszych matematycznych obliczeniach co do cm gdzie ma być umiejscowiony. Z ekranem poszło trochę gorzej z racji jego rozmiaru ale i z tym sobie poradziliśmy. Jednak uśmiech na mojej twarzy został usunięty w trakcie rozwijania ekranu.
EKRAN ELEKTRYCZNY BusinessClass HD 265x150 + PILOT (2820880267) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W trakcie opuszczania ekranu słychać było miarowy głośny stuk w sekundowych odstępach dobiegający z prawej strony obudowy ekranu. Jest to stuk bardzo głośny słyszalny w całym mieszkaniu. Słychać go zarówno w trakcie rozwijania jak i zwijania. Ekran był oczywiście wypoziomowany.

Czy ktoś z forumowiczów może mi powiedzieć czy takie efekty specjalne występują przy innych ekranach? W momencie tego stuku czuć pod ręką jakby uderzenie wewnątrz kasety.

Gdy żona to usłyszała z drugiego pokoju zaraz przyszła i kazała mi go zareklamować.

Najlepsze z tego jest to że kolega z pracy kupił ekran elektryczny 120 cala na allegro za 560 PLN [czyli 3,5 krotnie tańszy] i u niego żadnych stuków nie słychać.

Zadzwoniłem więc natychmiast do KRAFTMANNa aby się wyżalić i powiedziano mi że czasami takie lekkie stuki są dopuszczalne , ale jeżeli ten jest naprawdę głośny to mogę spróbować go reklamować. Mam nadzieję że powyższa firma wywiąże się i odeśle mi ekran naprawiony lub wymieniony jeszcze przed wigilią, ponieważ był to mój prezent gwiazdkowy. Na ten moment staneło na tym że nie mają jak odebrać go odemnie ponieważ ich kurierzy są w stanie odebrać przesyłki do 2,7 mertra, a ten ma 3 metry.... ciekawa sprawa....
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Przy zwijaniu i rozwijaniu TRADYCYJNEGO ekranu mogą pojawić się pewne dogłosy.
Zauważ, że ekran możesz ustawić TYLKO w konkretnych pozycjach. Nie możesz go rozwinąć go na dowolną długość.
Przy rozwijaniu "przechodzisz" więc przez te blokady ustawień - stąd hałas...
W Projecie jest on słyszalny, ale zawsze kojarzyłem go z mechanizmem rozwijania i zwijania...
Ja bym nie reklamował, a jeżeli już to po świętach :)
 

yogobela

New member
Bardzo prosze o wypowiedzi użytkowników ekranów elektrycznych czy z ich ekranów w trakcie rozwijania i zwijania dobiegaja miarowe stuki w sekundowych odstępach !!! Czy tak ma być ??? Mam tylko jednego kolege z podobnym ekranem u którego mogę posłuchać prace mechaniżmu i u niego akurat tego stuku nie słychać. Ale może tak ma być ?????


Wrażeń z oglądania na razie nie opisze bo nie zdążyłem tak naprawde potestować. Pod presją żony ekran został zdjęty z sufitu i spakowany do reklamacji, nad czym bardzo ubolewam...ach te baby.

Dzisiaj wykonałem kilka telefonów do firmy KRAFTMANN i na koniec dnia mam pozytywne odczucia na temat obsługi mojego przypadku. Zobaczymy jak będzie dalej?!?!
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Bardzo prosze o wypowiedzi użytkowników ekranów elektrycznych czy z ich ekranów w trakcie rozwijania i zwijania dobiegaja miarowe stuki w sekundowych odstępach !!! Czy tak ma być ??? Mam tylko jednego kolege z podobnym ekranem u którego mogę posłuchać prace mechaniżmu i u niego akurat tego stuku nie słychać. Ale może tak ma być ?????

Mam ekran elektryczny Duronic 92". Jest to raczej tani, nizszej klasy ekran - choc wykonanie i ogolne wrazenie bardzo pozytywne(czarna obudowa, pilot, itd...). Kosztowal mnie 67 funtow = ~340zl, i zadnych stukow czy chalasow nie sluchac. Przy rozwijaniu i zwijaniu slychac prace slinika, ale jest on dosc slabo slyszalny.
Co do twojego ekranu, to chyba oczywistym jest ze masz wadliwy egzemplarz. Nie wiem nad czym sie jeszcze zastanawiasz... Pozdrawiam :)
 

mundi21

New member
nie pamiętam nazwy mojego ekranu elektrycznego ale jest to 238/13coś tam i wydaje z siebie dźwięk podczas zwijania i rozwijania. Nie liczyłem czasu między stukami ale jest to mniej więcej jak u ciebie. Prawdę mówiąc nic sobie z tego nie robię, widocznie tak ma być i tyle.
 

doc83

New member
Witam wszystkich,
Mało piszę ale dużo czytam. Widzę, że projektory Optomy (zarówno HD33 jak i HD300x) są na forum szeroko polecane. Sam jestem posiadaczem 300x więc chciałbym na coś zwrócić uwagę. Projektor mam od kwietnia bieżącego roku, czyli około 9 miesięcy. Dzisiaj wraca z serwisu (fixit.pl - autoryzowany serwis) - padła lampa. Na szczęście jeszcze na gwarancji (12 miesięcy). Projektor od dnia kupna podwieszony w salonie pod sufitem, nieruszany, projekcji średni ilość (film co 2 dzień). Nie wiem dokładnie ile godzin, bo nigdy nie sprawdzałem, ale mogę to sprecyzować jak do mnie wróci. Piszę tutaj bo z tego co wiem lampa do 300x i hd33 jest dokładnie ta sama. Napisałem ten post jako uwagę do projektorów Optomy. Nie wiem czy ktoś jeszcze miał takie problemy ale w nowym projektorze nie powinna padać lampa po 9 miesiącach. Gdyby padła mi 4 miesiące później to niemiłosiernie bym się wkurzył. Konkurencja w niektórych modelach ma 3 lata gwarancji. Zwracajcie uwagę na długość gwarancji na lampę (inna niż na sam rzutnik) nim zdecydujecie się na zakup.

Pozdrawiam
Doc

P.s Dla niedowiarków i osób które zapewne posądzą mnie o pracowanie dla konkurencji mogę wysłać skany ze zgłoszenia i karty gwarancyjnej.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@doc83 nikt Cie o nic nie posądza tylko tak jak to jest w różnych sprzętach rożnych firm, zawsze jeden na ileś tam musi mieć pecha, akurat padło na Ciebie. Ciesz się że masz gwarancje.

Opisz bardziej czy jesteś zadowolony z jakości tego projektora. 9 miesięcy to sporo abyś coś konkretnego napisał
 

doc83

New member
@doc83 nikt Cie o nic nie posądza tylko tak jak to jest w różnych sprzętach rożnych firm, zawsze jeden na ileś tam musi mieć pecha, akurat padło na Ciebie. Ciesz się że masz gwarancje.

Opisz bardziej czy jesteś zadowolony z jakości tego projektora. 9 miesięcy to sporo abyś coś konkretnego napisał

Słuszna uwaga. Napiszę w temacie zbiorczym o 300x. Może komuś pomoże przy wyborze. Pozdrawiam
 

marenio

New member
kolego yogobella reklamuj.
Ja również na gwiazdkę zakupiłem zestaw projekcyjny choć nieco inny.
projektor benq w1100 a ekran to taga harmony 283/159 mat grey.
jak widzisz rozmiar ekranu słuszny ale po zamontowaniu uśmiech mi nie schodzi do tej pory.
kompletny brak niepokojących dźwięków i prosta regulacja progów krańcowych.
temat stosunku jasności i kontrastu w 100% wyczerpuje kolega alkor.
gain samego ekranu (koniecznie gray gdyż white do domu z żoną to pomyłka), który będąc kompromisem między jakością obrazu a żoną oceniam na 0,8. wyższy gain daje zbyt małą czerń ze względu na odbicia ścian mebli itd a na to największy wpływ ma w większości właśnie żona. użytkuję zestaw od miesiąca lecz bardzo intensywnie a ilość godzin na próbach i różnego rodzaju kalibracjach oceniłbym na co najmniej 20 godz.
z parametrów mojego ekranu wynika nieco wyższy gain lecz miałem związane ręce co do wyboru ekranu w tym rozmiarze za rozsądną cenę.
 

tomek976

Member
TW6000 - wyświetlam obraz na bannerze do zadruków reklamowych - banner Blockaut (nie przepuszczający światła) Szerokość obrazu 3200mm co daje przekątną 1446cali.
Nie zauważyłem żeby jakośc obrazu była niezadowalająca.
 

dzanus100

New member
Tez mnie to ciekawi

Szukam wlasnie od kilku jakis informacji ale niestety bez szalu. Nie wiadomo jaka jakosc obrazu...
Z tego co na razie udalo mi sie dowiedziec to ze brak na wyposezeniu okularow
 

nokinomaniak

New member
U mnie Epson 6000 - 106" ogladam z 3,5m , bez pikselozy , ekran bialy , zadowolony jestem w 95% . 5%- za glosna przeslone , ale przy takich rozmiarach jedynie material fullhd , blurey , kanaly hd -na ogladanie zwyklej tv szkoda lampy . Podobno w tym projektorze dedykowany jest ekran mat grey , by podciagnoc kolorki i czern , czern moze faktycznie nie jest 100% , ale kolorki przy dobrym materiale wymiataj . Wazna sprwa oczywiscie odpowiednie ustawienie go .
A 3D ----kupilem ostatnio Avatara 3D , kopara mi opadla ogladalo sie lepiej niz w cinepleksie a bylem w kinie na avatarze pare razy
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam

yogobela

New member
Jako założyciel wątku czuję się w pewnym stopniu zobowiązany do do opisania wrażeń z zakupu sprzętu.
Zdecydowałem się na Optomę HD33 i był to jak najbardziej trafny zakup. Postawiłem sobie za cel zamknąć temat w kwocie 10k wraz z okularami i ekranem i przekroczxylem budżet raptem o kilkaset PLN.

Projektor zawiesiłem pod sufitem na wieszaku o wysokości 5cm i z tego wyboru tez jestem dumny, ponieważ ekran wysuwając się sięga 1 cm powyżej głośnika centralnego... a wiec idealnie.

Jeśli chodzi o samą Optomę to ma wyświecone na tą chwilę około 30 h. Oczywiście oglądam już tylko filmy z BR, wersje REMUX lub MKV 1080p od 8GB w góre, ponieważ dopiero wtedy projektor pokazuje pazur. Kolory jak dla mnie są bardzo ładne i dobrze nasycone. Obraz detaliczny i bardzo płynny. Jeśli chodzi o czerń to jestem miłośnikiem plazm i tutaj już troszkę głębokiej czerni mi brakuje [może zmienił by to troche na korzyść ekran matt grey]. Natomiast największym mankamentem dla mnie...a może po prostu jeszcze sie nie przyzwycziłem, jest głośność pracy wentylatorów. Aczkolwiek słychać go tylko w scenach cichych...gdy nie ma za dużo akcji na ekranie ;-)
Jeśli chodzi o 3D ...dla mnie bajka. Oglądanie 3D na TV 50 cali w porównaniu do ekranu 120 cali to niebo a ziemia.

Temat na osobny post to ekran firmy KRAFTMANN który zakupiłem 11.12.2012. Kilka dni po jego otrzymaniu miałem sposobność go zawiesić i okazało sie że wydaje z siebie w trakcie rozwijania jakieś cholerne stuki, które jak się później okazało słyszeli nawet moi sąsiedzi z góry! Niestety firma KRAFTMANN nie potrafiła sie zmobilizować aby ten ekran odemnie jeszcze przed świętami odebrać. Generalnie dzisiaj mamy 15.01.2013 a ja dalej jestem bez ekranu który zakupiłem 11.12.2012. Kontakt z tą firmą był świetny do momentu kupna, ale w przypadku reklamacji to jakaś cholerna droga przez mękę. Generalnie nagrywałem każdą moją rozmowę telefoniczną z tą firmą [ około 46 połaczeń] i jak to wszystko dzisiaj przesłuchałem to aż sam sie z siebie śmiałem. No nic poczekam jeszcze z tydzień i jeżeli ta firma sie z honorem nie wywiaże to ja przygotuję mega artykuł ANTYREKLAMĘ.

Podsumowując:
Niestety nie miałem możliwości porównać mojej Optomy z Epsonem z tematu i kupowałem projektor trochę w ciemno [pewnie jak większość forumowiczów] opierając sie głównie na recenzjach z internetu i porad szanownych kolegów na forum.

Pozdrawiam i chętnie postaram sie odpowiedzieć na wszelkie pytania odnośnie tego sprzętu
 
Ostatnia edycja:

janII

New member
" No nic poczekam jeszcze z tydzień i jeżeli ta firma sie z honorem nie wywiaże to ja przygotuję mega artykuł ANTYREKLAMĘ."

Już widzę jak sa przerażeni i trzęsą galotami :)))))

A od czego masz federacje konsumenta ???? Zadzwoń i poproś o pomoc . Po tygodniu powinienes mieć wsio załatwione , zwłaszcza z takim materiałem dowodowym :)))

Pzdr.
 
Do góry