Optoma HD300X

bratt

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

Mam silna potrzebę zakupu projektora :)

Z wyczytanych informacji w necie i na forum w grę wchodzą :

Optoma GT 750 cena ok 3 tys. lub

Optoma 300X cena ok 5 tys.

Czy dopłata 2 tys jest warta zachodu?? Oglądać będę materiał full HD z blu ray-a.
Raczej unikam sbs,MKV czy innych wynalazków.
Odległość od ekranu szacuje na ok 3-3,3 m.
Pokój w bloku ok 16m2, ściany jasne - oglądanie tylko i wyłącznie w godzinach wieczornych.
Od czasu do czasu ps3 wchodzi w grę.

Na temat GT 750 jest więcej informacji z tego co widzę pozytywne. Nie mogę nic się doczytać w temacie 300X.
Ma ktoś z kolegów w/w projektor i wyrazi ewentualne opinie??
Nie ukrywam że w sumie bardziej mi zależy na full HD 3D ale jeżeli dopłata jest nie warta świeczki można zawsze zrezygnować. Proszę o pomoc :)
Pozdrawiam
 

pa3

New member
Bez reklam
Wszystko zależny od ciebie ;) - Ja bym sięgał po HD300x, lepsze 2D jak i 3D pod każdym względem, tym bardziej jak będziesz korzystał z filmów Blu-Ray. W końcu pj kupuje się na lata, no i co jak co, ale dopiero wielki ekran pokarze prawdziwe 1080p, a nie te przerośnięte monitory (czytaj telewizory).
 

bratt

Klub HDTV.com.pl
VIP
a czy ktoś może ma wiedzę gdzie można 300x zobaczyć jak świeci, porównać, pomacać :)?? w Poznaniu.
 

bratt

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Już cosik wiem :)
Byłem dzisiaj na prezentacji optomy hd33.
Jedno krótkie pytanko: czy ten projektor jak i 300x może wyświetlać obraz full HD 3D bez przystawki 3D-XL ?? Do dzisiaj byłem pewny że tak jest ale po dzisiejszej prezentacji już sam nie wiem co mysleć .Pan twierdzi, że przystawka jest konieczna aby uzyskać 3D na ekranie z tymi projektorami.
Proszę o odp.
 

edyp

New member
Jak wrażenia z prezentacji?

Witam, sam teraz stoję przed wyborem proja, oprócz optomy 300X czy HD33 biorę jeszcze pod uwagę epsony tw5900 lub tw6000. Niestety strasznie mało jest o tych projektorach, brak testów, na forach cisza (w ojczystym języku). Nie wiem czy warto dokładać do podstawowych modeli (300X, tw5900) czy kupić model wyższy (HD33, tw6000). Z tego co mi wiadomo to wszystkie te projektory są full HD 3D, więc nie potrzeba żadnych przystawek, zresztą ta przystawka i tak nie dawała full HD 3D.
Proszę opisz wrażenia z prezentacji.
 

bratt

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Wiec po tym co się naczytałem na forumach nie tylko polskich spodziewałem się czegoś zajefajniejszego...hehe.Może inaczej...szczęka mi nie spadła tak jak opisywali to koledzy. Ale tak jak pisałem wcześniej Pan ze sklepu powiedział mi, że tylko i wyłącznie przystawka daje możliwość oglądania w 3D..Wiec to mnie zbiło z tropu.Chyba nie potrafił podłączyć bez przystawki.A szkoda.Jestem umówiony na dłuższy seans wiec przetestuje wsio.Mam nadzieje że uda mi się podłączyć bez przystawki. Zdecyduje się jednak chyba na 300x.Podobno bebechy te same co w 33 a cena jest taka ze za 300x + ekran zapłacę tyle co za 33.Faktycznie na temat 300x nic nie mogłem wyczytać w ojczystym języku :( Nie mówię, fajnie się oglądało ale jednak spodziewałem się czegoś w stylu woow, łoo :) Może jak będzie fuul HD i 3D to się zmieni.Pewno trzeba dopracować ustawienia i wtedy będzie o wiele, wiele lepiej.Tak czy inaczej kupie proja bo w telewizorni efekt 3D to trosecke za maławy jest :) Efekt tęczy zauważyłem ale musiałem się bardzo wysilić aby to zobaczyć.Nie przeszkadza mi to w ogóle ani ani.TW 5900 lub 6000 nie brałem pod uwagę. Ogólnie słaba akcja jest z prezentacjami w Poznaniu.Chyba że nie znalazłem odpowiedniego sklepu jeszcze.
 

edyp

New member
Ja jestem z Płocka i o jakiejkolwiek prezentacji w tym mieście mogę zapomnieć, nikt tego nie robi (przynajmniej mi nie udało się nikogo takiego namierzyć), dlatego musze opierać się na opiniach innych :sad:
Polecam ściągnąć ze strony OPTOMY instrukcję obsługi, będzie wiadomo co i jak poustawiać 2D/3D, instrukcja może wiele rzeczy wyjaśnić/rozjaśnić.
Wg mnie warto wziąść pod uwagę te EPSONY, cenowo zbliżóne, a mają większy zoom, co daje większe pole manewru.
Pozdrawiam
 

edyp

New member
Ja jestem z Płocka i o jakiejkolwiek prezentacji w tym mieście mogę zapomnieć, nikt tego nie robi (przynajmniej mi nie udało się nikogo takiego namierzyć), dlatego musze opierać się na opiniach innych :sad:
Polecam ściągnąć ze strony OPTOMY instrukcję obsługi, będzie wiadomo co i jak poustawiać 2D/3D, instrukcja może wiele rzeczy wyjaśnić/rozjaśnić.
Wg mnie warto wziąść pod uwagę te EPSONY, cenowo zbliżone, a mają większy zoom, co daje większe pole manewru.
Pozdrawiam
 

200473

New member
Witam,
Wiec po tym co się naczytałem na forumach nie tylko polskich spodziewałem się czegoś zajefajniejszego...hehe.Może inaczej...szczęka mi nie spadła tak jak opisywali to koledzy. Ale tak jak pisałem wcześniej Pan ze sklepu powiedział mi, że tylko i wyłącznie przystawka daje możliwość oglądania w 3D..Wiec to mnie zbiło z tropu.Chyba nie potrafił podłączyć bez przystawki.A szkoda.Jestem umówiony na dłuższy seans wiec przetestuje wsio.Mam nadzieje że uda mi się podłączyć bez przystawki. Zdecyduje się jednak chyba na 300x.Podobno bebechy te same co w 33 a cena jest taka ze za 300x + ekran zapłacę tyle co za 33.Faktycznie na temat 300x nic nie mogłem wyczytać w ojczystym języku :( Nie mówię, fajnie się oglądało ale jednak spodziewałem się czegoś w stylu woow, łoo :) Może jak będzie fuul HD i 3D to się zmieni.Pewno trzeba dopracować ustawienia i wtedy będzie o wiele, wiele lepiej.Tak czy inaczej kupie proja bo w telewizorni efekt 3D to trosecke za maławy jest :) Efekt tęczy zauważyłem ale musiałem się bardzo wysilić aby to zobaczyć.Nie przeszkadza mi to w ogóle ani ani.TW 5900 lub 6000 nie brałem pod uwagę. Ogólnie słaba akcja jest z prezentacjami w Poznaniu.Chyba że nie znalazłem odpowiedniego sklepu jeszcze.

Kolego napisz w jakim sklepie Ci taki takich głupich rzeczy naopowiadali. Optoma HD33 nie potrzebuje żadnej przystawki żeby odtworzyć 3D. Po prostu do projektora musisz dokupić okulary z aktywne z emiterem. Coś takiego 3D - akcesoria w AUDIOARENA.COM.PL - Optoma 3D-RF SYSTEM - okulary aktywne 3D z emiterem - OPTOMA w AUDIOARENA.COM.PL potem dokupujesz już tyle okularów ile jest Ci potrzebne. Żeby podziwiać obraz 3D Full HD musisz mieć film na bluray 3D.
Nie wiem jak jest z Optomą HD300X ale trzeba porównać instrukcje i wszystko się wyjaśni.
Pozdrawiam.
 

Mechanik74

New member
Jutro odbieram HD 300X więc postaram się do końca tygodnia napisać coś o nim bo mało jest informacji niestety. Nie każdy ma możliwość testowania przed zakupem projektora.
 

Mechanik74

New member
Nie mogę uporać się z montażem, niestety nie bardzo mam czas. Myślę że do soboty dam radę.Powiem tylko że przed zakupem mojego pierwszego projektora po 58 calowej plazmie miałem możliwość w sklepie zobaczyć na ekranie co kupuje i byłem pod wrażeniem.
 

Mechanik74

New member
Więc, zacznę od tego że szukałem opinii co wybrać HD ready czy dopłacić do mocno przekraczającego mój budżet FullHD, na szczęście miałem możliwość sprawdzenia w sklepie.Liczylem że moje wymaganie zaspokoi Optoma hd67N ale z odległości 3m na 106'' widać piksele na białych elementach chociaż jasność, kontrast, kolory itd. naprawdę OK. Do porównania zamówiłem w sklepie Hd300x ze względu na dobre opinię. Nie za bardzo wiedziałem czego się mogę spodziewać bo widziałem tylko sprzęt za kilkanaście tysi jakiś czas temu. Po odpaleniu Avatara na 300x wiedziałem że nie wrócę do domu z pustymi rękami :) naprawdę nie spodziewałem się aż takiej jakości obrazu, po prostu żyleta.Ogólnie uważam że przed zakupem tego typu sprzętu lepiej zadać sobie trochę trudu i zobaczyć na własne oczy za co się płaci.
Z technicznych tematów dla zainteresowanych dodam że kalkulator pokazuje prawdziwe dane te same zresztą co w modelu HD33, ja nie potraktowałem tego poważnie i niestety miałem problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na ścianie.
 

bratt

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

A realnie w jakiej odległości jest projektor od ekranu??I jaki ekran jest do kompletu??Czy filmy 3d oglądane są??
Pzdr
 

Mechanik74

New member
Ekran Optica manualny Mat grey 106'' do projektora 3,9m oglądam z 3.5m niestety na okulary zabrakło więc sam jestem ciekawy efektu, kiedyś na Audio show w Wa-wie widziałem pokaz na drogim sprzęcie to wydawało mi się że efekt był lepszy niż w kinie! pewnie dla tego że siedzi się bliżej ekranu.W sklepie nie sprawdziłem 3D bo zabrakło czasu, ale dla mnie nie było to najważniejsze.
 

bratt

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obadowywałem nie Optome 300x a 33 w salonie Denona w Starym Browarze:)Nawet cene mieli 400 zl taniej ze wzgledu że ona jest do prezentacji.Wyswiecone tylko 10 h miała wtedy, teraz pewnie nieznacznie więcej:)Ogolnie gdzie sie nie ruszyłem to bida z nyndza z projektorami.Albo na zamówienie albo d... z testowania.
Mechanik74 skoda że nie testowałeś 3d :) Nie ukrywam, że mi zależy na tym dziadostwie:)
 
Ostatnia edycja:

Wladek_76

New member
Ja testowałem hd33 i hd300x zarówno w 2d jak i 3d, i kupiłem 300x :)
Szczerze różnicy nie widziałem, ale trzeba przyznać uczciwie, że nie było pełnego zaciemnienia.

Obraz 2D:
czerń - średnia
kolory - dla mnie bardzo dobre
ostrość - bardzo dobra.
Taki trochę lepszy niż optoma HD20

Obraz 3D:
rewelacja.

Z wad to trochę tęczy widać. (mi osobiście to nie przeszkadza)

Pozdr.

Obadowywałem nie Optome 300x a 33 w salonie Denona w Starym Browarze:)Nawet cene mieli 400 zl taniej ze wzgledu że ona jest do prezentacji.Wyswiecone tylko 10 h miała wtedy, teraz pewnie nieznacznie więcej:)Ogolnie gdzie sie nie ruszyłem to bida z nyndza z projektorami.Albo na zamówienie albo d... z testowania.
Mechanik74 skoda że nie testowałeś 3d :) Nie ukrywam, że mi zależy na tym dziadostwie:)
 
Do góry