Optoma hd300x problem 3d ps3 pomocy

tomblak

New member
Witam wszystkich - kupiłem wymarzony projektor Optoma Hd300x no i mam problem :-( - może ktoś bedzie mógł mi pomóc

Projektor działa dobrze - problem jest jedynie z odtwarzaniem filmów blue-ray 3D.
Filmy są odtwarzane z konsoli PS3 ( najnowszy firmware) sprawdzono juz 3 kable hdmi ( w tym Signal 3D hdmi - wszystkie oczywiscie 1.4 )
Okulary DLP LINK 1 para Optoma ZD-201 , drugie innej firmy .

Problem: co parenascie sekund czasem minut obraz błyska. 1-3 razy w czasie oglądania filmu rozsynchronizowuje sie ( artefakty lub dzieli sie na pół itp)
Po nacisnieciu przycisku synchronizacji wraca do normy ale zaraz znow błyska

Sprawdzałem w trybie natywnym i w 16:9 - najbardziej miga po rozciągnieciu do letterbox

poniżej filmik który znalazłem na Youtubie dotyczy Optomy HD33 ale błyski identyczne jak u mnie


www .youtube.com/watch?v=PrY09vYzPOQ]Optoma[/url] HD33 problem - YouTube[/url]

(zmażcie spacje przed www w adresie powyzej mam za mało postów i nie chciało mi przyjąć linka w wypowiedzi)


Co ciekawe po puszczeniu filmów3 D z komputera PC ( kompresowanych ) jest wszystko ok z tym ze wtedy projektor pracuje w trybach "góra dół" lub " side by side"
Obraz jest wtedy bardzo trójwymiarowy tzn chodzi o to że sięga w głąb pomieszczenia ---- a przy odtwarzaniu płyt blue ray z Ps3 opróćz migania obraz 3D jest dużo gorszy sięga "w głąb " ekranu ale praktycznie nie ma efektu 3d w strone oglądającego - takiego jak w filmach z kompa

Co robić... ? moze jakieś pomysły....
 

swissarmy

New member
Z tego co widać w komentarzach do filmiku, który załączyłeś to gość który go nagrał wysłał projektor do serwisu i dostał nowy - wygląda to na jakiś problem z wejściem HDMI.

p.s.
Jeszcze mi się przypomniało, że gdzieś wyczytałem, że przywrócenie ustawień fabrycznych na PS3 może by pomogło, bo ponoć konsola może mieć ustawienia ekranu z poprzedniego TV (w sensie rozdzielczość itp.), ale szczerze to wątpię, że to pomoże...

Przy okazji, napisz jak Ci się sprawuje ten projektor (poza tą usterką), jaki masz duży ekran, jaki gain i z jakiej odległości oglądasz? Kupuję ten projektor w najbliższym czasie :)

P.S. 2
http://www.youtube.com/watch?v=fYURb7Up-Vk
Tu widać chyba podobny problem ale z HD33, napiszę do gościa i zobaczymy czy się odezwie.
 
Ostatnia edycja:

tomblak

New member
Ustawienia resetowałem w PS3 zmieniałem sygnał wyjsciwy z RGB na YUV i to samo dzis jeszcze sprawdze jakąś gre w 3D - wrazenia z uzytkowania projektora opisze w najblizszym czasie..
 

swissarmy

New member
Na AVS forum wyczytałem, że np. u kogoś zakłócenia robiło inne urządzenie które się komunikowało na podczerwień, może jakaś mysz czy cuś. Jeszcze inny gość pisze, że jak zrobi resync kilka razy na początku to potem film idzie już OK. Następny pisze, że niby przełączenie się na drugie HDMI mu pomogło.

Gość, od którego dałeś linka na forum też napisał, że odesłał projektor na serwis i dostał nowy, i jest OK - możliwe że ma nowszy firmware (C04?).

Generalnie chyba serwis i tyle.
 

tomblak

New member
U mnie resync pomaga na chwile a pozniej znow blyska i rozwala obraz po dluzszym czasie . pozatym niepokoi mnie róznica w filmie w jakosci 3D tak jak pisałem w filmach z kompa obraz "wypływa" poza ekran natomiast z PS3 Blue-ray nawet jak jakis czas idzie OK to głębia 3D jest tylko wgłąb ekranu.
 

swissarmy

New member
Odpowiedź od gościa z tego filmiku:
IMG 1202 - YouTube
odnośnie rozwiązania problemu z 3D i PS3:

"I had to send the unit back to Optoma for service. They replaced the motherboard on the unit and upgraded firmware.

Few weeks later, the unit was shutting down by itself with "lamp failure" LED error message. I had to send the unit again to Optoma and they replaced the lamp power supply.

So far so good up to now ..."

tłumaczenie:
Musiałem wysłać pj do serwisu. Wymienili PŁYTĘ GŁÓWNĄ i zaktualizowali firmware.
Parę tygodni później pj zaczął się samoistnie wyłączać z komunikatem "awaria lampy" (kod z diody LED). Musiałem znowu wysłać pj do serwisu i wymienili zasilanie lampy.

Na razie wszystko jest OK ...

Jednym słowem gość miał pecha, i Ty też...

Powodzenia z serwisem.
 

szysza

New member
Hej

Mam ten sam problem. Pomogło odesłanie do serwisu? Zastanawiam się nad kablem HDMI. Może to stanowi problem?

Daj znać czy coś się ruszyło bo sam zastanawiam się czy nie odsyłać swojej Optomy
 

tomblak

New member
27.10 wysłałem do serwisu gwarancyjnego FIXIT -- orzekli po 4 dniach że wymiana na nowy - tylko procedura jest taka że wysyłają do centrali do anglii i czekają na nowy na wymiane - dzis jest 28.11a projektora dalej niema -- serwis Optomy to tragedia !!!!
 

Wladek_76

New member
U mnie Optoma hd300x + PS3 działa bez problemu zarówno w 2D jak i 3D - co prawda oglądałem 3D 3 filmy tylko.
Okulary te radiowe nie DP-link.
 
Do góry