Optoma HD20 - optymalna wysokość montażu

IjonTichy

New member
Planuję zakup tego projektora, mam pytanie odnośnie wysokości.

Projektor będzie ustawiony 3,6 m od ekranu co powinno dać ekran szerokości 200cm, ale zależy mi na tym by projektor był na wysokości środka (ok 1,2 m od podłogi) czyli nad głowami oglądających.

Natomiast w recenzji jest coś takiego:
"the Optoma HD20, when ceiling mounted, needs to be placed (measured from the center of the lens) almost exactly 8 inches above the top of the screen surface - or if on a table, 8 inches below the bottom of the screen surface."

czy to oznacza że ptojektor może być tylko na dolnej lub górnej krawędzi ekranu, czy może być na środku??
bo lens shiftu nie ma, oczywiście można go skierować w dół ale nie wiem jak z geometrią obrazu.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Musi być pod lub nad krawędzią ekranu; o ile nieco można projektor przechylić i zniwelować to regulacją trapezu (niektórzy przed tym się wzdragają), o tyle umieszczenie go dokładnie na wprost ekranu zaowocuje obrazem poniżej połowy ekranu w dół. A tak dużej odchyłki już nie usuniesz poprzez nachylenie projektora, zniekształcenia będą za duże, pomijając czy tak duży kąt nachylenia będzie możliwy do korekcji.

Jeśli projektor ma wisieć na wprost ekranu to w pobliżu założonego budżetu tylko LCD (najtańszy Epson).
 

IjonTichy

New member
Panowie czyli jeśli chce mieć projektor nad głową to zostają mi tylko projektory 3LCD??
myślałem nad ehtw3200 ale to kurde teraz już 4000 i czerń tak sobie.

czy są jakieś proje dlp do 3500zł z lens shift?
 
Do góry