Optoma HD20 czy EPSON TW-700? Prosze o opinie

tomekg1

New member
Witam,
Bardzo proszę o pomoc przy wyborze projektora.
Służył on będzie głownie do oglądania filmów - pewnie cześć w jakości Full HD, ale dużo w 720p i niżej.
Czasem do grania, ale rzadko. I sport - na razie z kablówki ale może N-sport w przyszłości.

Limit cenowy to ok 3.500zl. Poczatkowo wybralem Optome HD20. Jednak w sklepie pan zaczal mnie przekonywac ze dobry HD Ready bedzie lepszy niż Full HD z "dolnej półki". I polecil Epsona TW-700. Podobno poza rozdzielczością wszystko będzie wyglądało lepiej na Epsonie - kolory, czerń, kontrast itp..

Dodam ze mam możliwość zamontowania projektora na wprost ekranu. Również odległość jest wystarczająca - do 5.20m. Także nie ma przeciwwskazań odnośnie Optomy.

Z panem ze sklepu umówiłem się na dokładne testowanie obu modeli przed zakupem ale chciałbym wcześniej poznać opinie forumowiczów :)

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie.
 

mexik

New member
Mialem h65 a teraz mam tw700 i powiem Ci ze ja za technologie dlp podziekuje ze wzgledu na efekt teczy. Widzialem tez hd20 w akacji i tez efekt teczy mi sie rzucal w oczy wiec z mojego doswiadczenia polece tw700. Projektor super obraz jeszcze lepszy a 720p jest dla mnie wystarczajace. Dziewczyna mowi tez ze obraz super i mowi ze mamy super kino w domu.ps. projektor wykorzystuje do gier i filmow w proporcji 50 na 50.
 

MaidenPL

New member
Sam swego czasu myślałem o tej Optomce. Odstraszyły mnie:

  • Efekt tęczy
  • Ponoć coraz większa awaryjność Optom


Zwróciłem więc swoją uwagę na Espona TW700 z powodu wymienionych przez Ciebie zalet, i 3-letniej gwarancji udzielanej przez Epsona na projektory.

Dopóki nie uświadomiłem sobie, że godzina projeckji na TW700 kosztować mnie będzie drożej (!) niż na Esponie TW2900 - żywotność lampy to odpowiednio 3000 i 4000 godzin w trybie eco.

TW2900 kusi Full HD. Odstrasza "czerwonymi" rogami.

I bądź tu Panie mądry ;)
 

grzegorzp

New member
mam tw700 i polecam, przy 50-60" raczej nie uda Ci się zobaczyć różnicy pomiędzy HD ready a Full HD, więc 720p wystarcza, dla mnie DLP to lipa,
 

mexik

New member
Jak bys ogladal 3 godz dziennie to lampa w tw700 straczy na 3 lata. Mysle ze spokojnie wystarczy Ci na 6 bo ja widze po sobie niby gram i ogladam duze prawie dzien w dzien a godz jakos tak wolna leca:) jak by nie bylo czerwonych rogow a to efekt w niektorych egzemplarzach podobno to wzialbym tw2900 bo nowszy ale tw700 jak dla mnie super jest. Mialem wczesniej tez benq w500 i o wiele gorszy byl.
 

pa3

New member
Bez reklam
Nad czym tu się zastanawiacie?
To tak jak z TV, lepiej kupić model z 2006r HDReady (Epson TW700) czy o wiele nowszy FullHD (Optoma HD20)? Ewentualnie można dołożyć ok 400 zł i kupić Epsona TW2900 FullHD

Poczatkowo wybralem Optome HD20. Jednak w sklepie pan zaczal mnie przekonywac ze dobry HD Ready bedzie lepszy niż Full HD z "dolnej półki". I polecil Epsona TW-700. Podobno poza rozdzielczością wszystko będzie wyglądało lepiej na Epsonie - kolory, czerń, kontrast itp..

No to niezły musi być ten pan "pseudo-znawca" - wpycha ci sprzęt z tamtej epoki :)
 

dusi

New member
Nad czym tu się zastanawiacie?
To tak jak z TV, lepiej kupić model z 2006r HDReady (Epson TW700) czy o wiele nowszy FullHD (Optoma HD20)? Ewentualnie można dołożyć ok 400 zł i kupić Epsona TW2900 FullHD



No to niezły musi być ten pan "pseudo-znawca" - wpycha ci sprzęt z tamtej epoki :)


niezaleznie od tego czy gościu pozbywa się zze sklepu starego klamota, to ja chętnie zobaczyłbym porównanie tego klamota jakim jest tw 700 do tej optomy hd20...........
 

KamilosWEST

New member
Witam!
Jeżeli dalej interesuje Cię zakup projektora, to mam na sprzedaż właśnie OPTOME HD20, zakupiona została na początku października zeszlego roku. Wyświecone ma zaledwie 121 ( w trybie eco) do tego dorzucam kabel hdmi-hdmi 10 m oraz ekran projekcyjny Avteka 16:9 ( ponad 100 cali). Co do ceny możemy się dogadać.Jeżeli jesteś zainteresowany to proszę o kontakt mailowy mokaelpio@wp.pl
Pozdrawiam.
 

KamilosWEST

New member
Witam!
Jeżeli dalej interesuje Cię zakup projektora, to mam na sprzedaż właśnie OPTOME HD20, zakupiona została na początku października zeszlego roku. Wyświecone ma zaledwie 121 ( w trybie eco) do tego dorzucam kabel hdmi-hdmi 10 m oraz ekran projekcyjny Avteka 16:9 ( ponad 100 cali). Co do ceny możemy się dogadać.Jeżeli jesteś zainteresowany to proszę o kontakt mailowy mokaelpio@wp.pl
Pozdrawiam.
OPTOMA HD20, Ekran AVtek 16:9, Kabel HDMI-HDMI 10m (1305375038) - Aukcje internetowe Allegro
 

grzegorzp

New member
po serii prostych testów, okazało się, że mój epson tw-700 ma lekkie przebarwienie wzdłuż prawej krawędzi mniejwięcej 1/5 ekranu jest lekko zabarwiona na zielono, niebiesko.
jestem dość zdziwiony i tymi przebarwieniami.
cholera czy te kolory to da się naprawić? projektor ma 2 lata i czy ja tego nie zauważyłem czy mogło się pogłębiać z czasem?

tutaj zdjęcie z przebarwieniami
rimg0039.jpg


a może przebarwienia są spowodowane zabrudzeniem jednego z paneli?

rimg0039.jpg
 
Ostatnia edycja:

K@myk

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego projektora, opinie typu że 720p a nie full hd są dla mnie śmieszne, mam projektor pół roku i nie zamieniłbym go obecnie w tej cenie na żaden inny :)
P.S.
filmy 720p zajmują max 7-8gb 1080p 30gb a różnica jak dla mnie jest znikoma ;)
 

kak-tus

New member
Witam. Ale jestem "ciemny" ;(
Kupiłem dziś tw700 i nie mogę doszukać się opcji ECO. Gdzie się to przełącza? W moim benq w500 to takie proste ;)
 

kak-tus

New member
Wczoraj szukałem tych przebarwień i na szczęście nic nie znalazłem, ale co on pracował, czas świecenia lampy nadal 0h :) Nie katowałem go w pierwszy dzień bo mam Benq W500 i projektor mi nie dziwny :)
 
Do góry