Optoma HD151x - krótka recenzja

flo333

New member
Submotioner a możesz podzielić się tymi ustawieniami? może być tu lub na PW :) sprawdzę jak na hd26 się nadadzą,dzięki
 

submotioner

New member
Proszę bardzo, może się przyda.

Ekran: White Matt gain 1.0 szerokość netto 245cm, pokój dobrze zaciemniony, ściany krem/mat.

OBRAZ
Tryb wyświetlania: użytkownika
Jasność: -8
Kontrast: 0
Ostrość: 10
Dynamic Black: On
Brilliant Color: 10
Noise Reduction: 0

CZERWONY:
Barwa: 0
Nasycenie: -3
Wzmocnienie: 0

ZIELONY
Barwa: -7
Nasycenie: 0
Wzmocnienie: 0

Barwa:0
Nasycenie: -3
Wzmocnienie: 0

NIEBIESKI
Barwa: -5
Nasycenie: 0
Wzmocnienie: 0

ŻÓŁTY
Barwa: -20
Nasycenie: 0
Wzmocnienie: 3

BIAŁY
Barwa: 0
Nasycenie: 0
Wzmocnienie: 0

MAGENTA
Barwa: 20
Nasycenie: 0
Wzmocnienie: 3

CYJAN
Barwa: 10
Nasycenie: 0
Wzmocnienie: 3

GAMMA: 2.6

ODCIEŃ: zimny

RGB: 0-255

Daj znać koniecznie, jak to wygląda u Ciebie i co wniosły moje ustawienia!
 

flo333

New member
Wieczorem pstryknę fotki fonem na moich setach i na twoich i wstawię, zobaczymy czy będzie jakaś widoczna różnica.
Oto wyniki, 1 submotioner, 2 moje, 3 wspólna mieszanka
 

Attachments

  • nowe.jpg
    nowe.jpg
    670,4 KB · Wyś: 105
  • avs.jpg
    avs.jpg
    576,5 KB · Wyś: 83
  • wsp.jpg
    wsp.jpg
    636,8 KB · Wyś: 91
Ostatnia edycja:

flo333

New member
U mnie wygląda to tak:
Tryb: użytkownik
jasność: -15
kontrast: 15
ostrość: 10
gamma: grafika
briliant: 5
bynamic black: off
temp. koloru: standard
Kolory tak jak przez ciebie podane, tego nie zmieniałem.
Wpadły mi w łapki inne ustawienia, będę zmieniał bo mi coś czerwienią zalatują obecne ustawienia. Jak coś to fotkę znów wrzucę i ewentualnie spiszę je tutaj dla potomnych :)
 

submotioner

New member
Okey okey,
Trzeba też wziąć pod uwagę oczywiście różnice pomiędzy modelami.

Ja już właściwie bez profesjonalisty niewiele zmienię - wczoraj przysiadłem z Samsarą na ekranie i Galaxy Note 4 w ręce (najlepszy obecnie wyświetlacz na rynku wg display mate) i z tymi ustawieniami, które wcześniej podałem mam tylko lekkie ocieplenie żółci i małą odchyłkę barwy na fiolecie. Poza tym hd151x nie ma się czego wstydzić.
 

submotioner

New member
Wczoraj dotarł do mnie komplet G15 - i zostałem wprost zmiażdżony efektami 3D!!! Ryba z filmu IMAX dosłownie wypłynęła 2 metry z ekranu tak, że wyciągaliśmy ręce, żeby jej dotknąć;)) Okulary w ogóle nie męczą, oglądałem praktycznie 6 godzin bez przerwy, wprost nie mogę uwierzyć, że w sumie tak niedrogi projektor daje w pełni kinowe wrażenia.
 

flo333

New member
Jakiej marki te g15 kupiłeś? Ja mam ZF2300 i też jak sincity 2 obejrzałem to szczenna mi opadła i swierdziłem że do kina już szybko nie pójdę :) zamierzam dokupić jeszcze 2 by mieć 4 jak by kyoś na seans wpadł a ZF tanie nie są :)
 

submotioner

New member
Kupiłem okulary Pergear - nie mam zastrzeżeń, może tylko zauszniki mogłyby być trochę wytrzymalsze (jeden złamałem nieostrożnym ruchem...ale trochę taśmy i jest okey). Szkoda tylko, że mało treści w 3D...
 

komanch

Member
Czy obraz z Optomy151x wyświetlany na ekranie szarym 0.8, dalej będzie świecił zbyt jasno w zaciemnionym pokoju? czy warto do tego jeszcze szary filtr ND2 dokupić?
 

komanch

Member
Dziękuję Ci za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogłeś, już praktycznie na 99% jestem zdecydowany na ten model.
U mnie na szarym ekranie efektu tęczy nie zauważam z tego projektora
A jaki masz ekran? Ja upatrzyłem sobie Kraftmann'a z napinaczami też szary, gain 0.8 mam nadzieję, że to dobry wybór :)
 
Do góry