Optoma HD151x czy Benq W1070+ ?

mikolec

New member
Jak w temacie: który z projektowó jest lepszy: Optoma HD151x czy Benq W1070+ ?
Obydwa kosztują ok. 3k.
Który ma lepszy obraz, który jest cichszy, jak wyglądają koszy wymiany lampy?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Polecam porównać na żywo, dla zwykłego kowalskiego obraz nie do odróżnienia.... Z tym że benek jest bardzo popularny i zachwalany na forum.
 

mikolec

New member
ok, dzięki. chyba zdecyduję się na Benq. Nie mam możliwości porównania ich, ale mam nadzieję, że obraz faktycznie będzie porównywalny. Do tego znalazłem informacje, że Optoma będzie prawdopodobnie głośniejsza, bo ma większą lampę, no i też koszty wymiany lampy - z tego co znalazłem - u Optomy jest ona ponoć bardzo droga (co najmniej dwukrotnie droższa)...
 

kojak_ct

Member
Zanim padnie lampa to zmienisz projektor a wcześniej padnie chip DMD i wejdzie 4K albo laser więc nie ma się czym martwić :). Mogłeś napisać w moim temacie bo tam porównywałem W1070 z posiadanym przeze mnie HD151x i pisałem z czym się je obydwa projektory. :p
 

mikolec

New member
ok, dzięki Kajak! nie zauważyłem Twojego wątku.
(niestety nie mogę dodać linka, ale pewnie jak ktoś chce to znajdzie)
bardzo fajny opis i pewnie miałbym teraz dylemat.
Jak rozumiem, Benq jest mniejszy rozmiarami i jest mniej jasny, za to ma lepszą czerń?
Może to i dobrze, że wybieram W1070+ (dostawa niebawem:)). Mój pokój jest dość mały, a zamierzam go głównie używać w nocy, by oglądać filmy. No i też ciekawe, czy cokolwiek się zmieniło w wersji "+" ...
 

mrpozi

New member
Cześć Mikolec, też chcę nabyć ten model, gdzie zamawiałeś? Jedyne co mnie martwiło i się nie zdecydowałem na BenQ W1070 (bez plusa) to rzekomo zbyt dokuczliwa praca wiatraków. Z tego co jest napisane na stronie producenta w modelu z "+" jest ok. 2 dB ciszej w każdym z trybów pracy w porównaniu do poprzednika. Zastanawiałem się jeszcze nad Optoma HD141X, ale ma ograniczone opcje ustawień.
 
Ostatnia edycja:

kojak_ct

Member
Jeśli chodzi o HD151x to faktycznie jest większy ale to ma duży plus bo ma dwa duże wiatraki dzięki czemu jest ciszej niż na Benq no i wyłączanie trwa do 15sek a nie minute czy jeszcze więcej. Ogólnie czarny jest lepszy ze względu na duży kontrast. Tylko w ciemnych scenach jest trochę jaśniejszy od BENQ. Rozwiązałem to szarym ekranem i teraz jest mega :).
 
Do góry