Optoma hd141x jaki ekran biały czy szary?

marcinusek

New member
Zakupiłem projektor (jest w drodze...) i rozglądam się nad ekranem (raczej budżetowym do 1000pln manualnie rozwijanym, montowanym na suficie z rozbiegówką 60cm) tylko nie mam pewności czy biały czy szary. Czytając różne opinie mam pytanie czy biały nie będzie za jasny i przez to oczy męczący. Wg. kalkulatora na stronie optomy jest sugestia że optymalny byłby grey 0,8. Odległość projektora do ekranu w moim saloniku to 3,5m. Druga sprawa to jakiej firmy ekran, Avt, Suprema, poradźcie proszę.
 

marcinusek

New member
Tylko szary... ponieważ? Jesteś posiadaczem takiej optomy? Przy 3d jasność może być pożądana, szkła trochę tłumią.
 

RwVision

New member
A wspomniales o 3d w poście?:)

Tak, jedyna opcja bialego to w przypadku ogladania duzo 3d. W przypadku 2d, tylko szary. Jakosc obrazu i kontrastu o wiele lepsza, no chyba, ze masz w pelni czarne pomieszczenie do ekranu bialego. Wiecej nie ma co pisac, grey jest duzo lepszy, koniec i kropka.
 

marcinusek

New member
Projektor uruchomiony, obraz rzucony na ekran suprema feniks WM.
Obraz ze źródła 1080p piękny, efekt tęczy faktycznie jest zauważalny ale... jak narazie nie dyskwalifikuje projektora. Gdyby nie ten mankament byłby to wyrób cudo.
W kwestii ekranu suprema to niestety musiałem go oddać do sklepu na wymianę. Przybył do mnie już z dezelowany. Niby od producenta ale... belka napinająca ekran wykrzywiona w łuk od chyba uderzenia, przez to płachta pofalowana. Ślady powstałe na tej belce (dwa odpryski) nie wiem od czego powstały bo na kasecie nie ma śladu. Czyżby u producenta wypuszczono w takim stanie produkt spakowano i wypuszczono w świat... Obciach na całego. Czekam na wymianę, zobaczymy co orzekną.
Miał ktoś taki przypadek?
 

RwVision

New member
Znowu suprema daje ciala? Czy juz myle nazwy. Niedawno tutaj byly conajmniej 2 aktualne przypadki z takimi ekranami.

Co do efektu teczy - co prawda mam benq'a w1070, ale efekt teczy w pierwszych paru dniach widziałem. Teraz - wcale. Chodzi tu takze o to, ze na poczatku, szczegolnie jesli to twoj pierwszy projektor, ruszamy glowa i oczami aby ogarnac caly ekran i wtedy najbardziej widac ten efekt. Po czasie, ogladamy juz prawie nieruchomo i tego nie widac.

Takze moze byc z czasem lepiej:)
 

marcinusek

New member
Niestety jest gorzej niż myślałem, sklep w którym zrobiłem zakup Morele.net zupełnie chyba sprawę odpuścił. Minęło prawie dwa tygodnie i dziś usłyszałem reklamacja może się przedłużyć o kolejne 2 tygodnie. Zakomunikowałem, że w tej sytuacji skorzystam z przywileju odstąpienia od umowy (do 14 dni od daty zakupu). Ciekaw jestem ile czasu będę czekał na zwrot kasy.
Reasumując zostałem na chwilę obecną z dziurami w suficie.
Czy możecie mi polecić jakiś inny ekran budżetowy jak suprema feniks i gdzie go można w miarę szybko zamówić, kupić.
 

Manky

New member
Niestety z tego co piszą koledzy na forum to suprema z elektrycznych jest najtańszym co prezentuje jako taką jakość :(
Swoją drogą co ty reklamujesz ? efekt tęczy ? to nie wada, to taki urok tej technologii ... trzeba było od razu zwrócić towar bez podania przyczyny :)

#EDIT
nie zczaiłem, kupiłeś feniks a nie andromedę ... i reklamujesz ekran, zatem mój post mija się z celem ale nie usuwam, proszę nie linczować :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry