Optoma Hd131, okulary

Szuwar86

New member
Witam

Małe wprowadzenie przed pytaniem:
Projektor Hd131Xe, na którego zakup się zdecydowałem posiada dwie opcje jeśli chodzi o połączenie okularów 3d.
- Zestaw Zf2100 którego koszt w połączeniu z 2-3 parami okularów jest całkiem pokaźny jak na koszt projektora oraz przypuszczalną ilość filmów które będzie mi dane w 3d obejrzeć (pewnie ok 1-2% ogółu)
- dlp link; Jeżeli dobrze rozumiem dlp link nie potrzebuje dodatkowego nadajnika jak w przypadku ZF2100

Teraz pytania:
-Jakie różnice w praktyce powinny być odczuwalne między jednym a drugim rozwiązaniem, oczywiście poza różnicą w wydanej kwocie ?
-Na co zwrócić uwagę przy ewentualnym doborze okularów dlp-link żeby były kompatybilne i dawały jak najlepsze wrażenia (częstotliwości czy jeszcze coś innego?)? Może polecicie mi jakiś konkretny model?
 
Ostatnia edycja:

damaioshin

New member
Kilka dni temu kupiłem z allegro: 2x OKULARY 3D do projektorów DLP 3D OPTOMA ACER.
Dzialają z tym projektorem. Drogo nie było (340pln 2szt.)
 

Szuwar86

New member
Dzięki za info, na pewno wezmę je pod uwagę. Jesteś zadowolony z tych okularów na tyle co zdążyłeś przetestować?
Masz jakieś porównanie do innych modeli?
Jest na nie jakaś gwarancja?
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
w przypadku 3d dlp obraz bez zalozonych okularow jest bardziej zielony, jak 3d dlp to okulary 140 Hz, polecam sainsoinic seria zodiac - produkuja w Chinach, ale sa ok, poczytaj recenzje na amazonie.
Jesli kasa dla Ciebie nie gra roli, wez zf2100 z emiterem.

w przypadku 3d dlp nie potrzeba wlasnie tego emitera (nadajnika)
 

damaioshin

New member
czy jestem zadowolony.
w sumie to nie wiem, nie mam porównania niestety.
obejrzałem do tej pory 2 filmy, jeden był ok, drugi gorzej. może jakość odiobru zależy od kopii. Dodatkowo mam normalne okulary, i taki dublet na nosie plus słuchawki są kiepskim rozwiązaniem. No i musze pomyslec nad większym ekranem jednak.
Problem jest taki, ze odbior obrazu jest mało komfortowy - trace ostrość obiektow wyświetlanych centralnie.
musze przeczytać instrukcję dot. ustawien 3d.
 
Do góry