Optoma GT750 i problem z 3D

Wopik6

New member
Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem Optomy GT750, z dodatkowymi okularami ZF2100 System i ZF2100 okulary. Do projektora podłaczona jest konsola Playstaion 3 update 4.2 na konsoli sciągnięte dema gier 3D. Odpalam grę w trybie 3D a na projektorze wybieram ustawienia Auto dla 3D i tu pojawia się problem gra zostaje wyswietlona w 3D niestety podczas oglądania przez okulary nie ma efektu 3D. Oczywiście do projektora mam podłączony transmiter w procie 3D Synch a przy przełączeniu na obraz 3D na transmiterze pojawia się pięć niebiekich diod. Bardzo proszę o pomoc może któryś z uzytkowników ma takie okulary na tym projektorze.
 

marcoDCE

New member
Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem Optomy GT750, z dodatkowymi okularami ZF2100 System i ZF2100 okulary. Do projektora podłaczona jest konsola Playstaion 3 update 4.2 na konsoli sciągnięte dema gier 3D. Odpalam grę w trybie 3D a na projektorze wybieram ustawienia Auto dla 3D i tu pojawia się problem gra zostaje wyswietlona w 3D niestety podczas oglądania przez okulary nie ma efektu 3D. Oczywiście do projektora mam podłączony transmiter w procie 3D Synch a przy przełączeniu na obraz 3D na transmiterze pojawia się pięć niebiekich diod. Bardzo proszę o pomoc może któryś z uzytkowników ma takie okulary na tym projektorze.

Proponuje ci ustawić opcje DLP na projektorze a NIE AUTO. Ja jak daje auto to 3d nie łapie a jak dlp to odrazu zmienia sobie rozdzielczość i nakłada obrazy na siebie. Do grania na ps3 używam opcji synchro i wtedy wydaje mi się obraz najlepszy.
 

Wopik6

New member
próbowałem Auto, DLP i VESA w każdym z tych trybów obraz jest nałożony na siebie ale nie widac przez okulary efektu 3D.
 

krzysiekkortus

New member
Oczywiście okulary muszą być włączone. To warunek konieczny. Jeśli na ekranie masz już nałożony obraz to znaczy że z wyświetlaniem jest wszystko OK. Jeśli pomimo tego że okulary są włączone nie widać obrazu przestrzennego to jeszcze raz wcisnij 3d na pilocie a potem wybierz jeszcze raz tryb 3d. Powinny się ponownie zsynchonizować.
 

Wopik6

New member
Oczywiście okulary muszą być włączone. To warunek konieczny. Jeśli na ekranie masz już nałożony obraz to znaczy że z wyświetlaniem jest wszystko OK. Jeśli pomimo tego że okulary są włączone nie widać obrazu przestrzennego to jeszcze raz wcisnij 3d na pilocie a potem wybierz jeszcze raz tryb 3d. Powinny się ponownie zsynchonizować.

Wypróbowałem i nie działa tzn. Obraz ponownie przełącza tryb 3D na emiterze są wtedy zaświecone dwie pierwsze diody potem przechodzi kolejno na pozostałe aż do piatej.

Dodatkowo próbowałem też zsynchoroninzować je manualnie z emiterem. Nie jestem pewien czy przeprowadziłem to prawidłowo tzn. sekwencją naciskania wywołałem trzecią diodę potem wszystkie przełączyły się na pulsujące czerwone i załączyłem okulary.
 

Wopik6

New member
Razem z Optomą miałeś okulary w komplecie? Działają?

Kupiłem sam projektor ale pytałem sprzedawcę jakie okulary moze polecic do tej optomy i właśnie takie zaproponował. Czy działaja ? Po podłączeniu transmitera widać, że jest on włączony a po wciśnięciu przycisu na okularach miga niebieska dioda i tyle. Jest tak jak gdyby nie było synchornizacji miedzy transmiterem i okularami, dodam że jest tak na obu sztukach okularów.
 
Ostatnia edycja:

Wopik6

New member
Odwiedziłem dziś serwis Optomy w Krakowie. Okazało się że jednak uszkodzony był transmiter. Efekt 3D powala na kolana.
Dziękuje za pomoc i zamykam temat.
 
Do góry