Oppo - pytanie do wlaścicieli

barni

Member
Pytanie do właścicieli Oppo 103 lub 105 (prośba wpisujcie w odpowiedzi o którym z nich piszecie).

Czy regulacja głośności jest użyteczna na codzień i czy przy pomocy niej można sterować końcówka mocy ? Poza tym czy wbudowany preamp na sens jako zastępstwo procesora, czy raczej aby uzyskać dobre brzmienie trzeba go i tak dokupić, więc spokojnie można zostać na Oppo-103. Z tego co wiem regulacja głośności w 103 i 105 realizowana jest w inny sposób, ktoś miał okazję porównywać obie realizacje jeżeli chodzi i brzmienie i użyteczność?

Czy procesora Darbee rzeczywiście używacie na codzień, czy też efekt jest na dłuższą metę męczący i sztuczny i de facto się go wyłącza.

Jak Darbee sprawuje się w zakresie obsługi płyt DVD ?

Czy poprawia obraz np z satelity HD lub nadawany przez DVB-T ?

Czy procesor Darbee działa również na wejściach HDMI czy tylko na odtwarzaniu rzeczy z samego BR-a?

Czy USB dac jaki ma 105-ka jest porównywalny z DAC-ami z przedziału 2k zł ?

Czy tor audio dla wyjścia XLR jest rzeczywiście zbalansowany ?
 

Maciej_S85

New member
Z tego co czytałem, Darbee nadaję się bardzo dobrze do płyt DVD. Darbee działa tylko na wyjściu HDMI1, więc pewnie jak podepniesz dekoder pod wejście HDMI i wypuścisz do TV HDMI1 to pewnie działa dobrze. Także na pytania 2, 3, 4 chyba odpowiedziałem. Wszystko dotyczy 103D.
 
Do góry