Oplaca sie kupowac DVD z wyjsciem HDMI?

qrko

New member
Tak wiec nabylem TV Philipsa 42" FullHD i tak sie zastanawiam, czy jest roznica w jakosci pomiedzy zwyklym filmem na DVD ogladabym na tym TV poprzez podlaczenie owego odtwarzacza DVD przez zlacze Euro, a identycznym filmem ogladanym za pomoca innego odtwarzacza DVD ktory ma wyjscie HDMI i podlaczony jest do TV wlasnie poprzez to zlacze.
 

bebzoon

New member
o ile się nie mylę, skaler w dvd (zakładając, że ma) działa tylko po
hdmi, moim zdaniem warto kupić dvd z hdmi i skalerem dobrym, sprawdzone organoleptycznie;

pozdr

b.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jeżeli Twoje DVD ma wyjście komponent , to połącz je z tv tym właśnie sposobem.Różnica jakości obrazu będzie duża i na pewno Cię zadowoli.Robiłem wielokrotnie próby z połączeniem przez port HDMI ale obraz nie przebił komponentu.Płyty nagrane w formacie DVD to nic innego jak PAL , czyli sztuczne skalowanie w DVD mija się z celem , lepiej podać składowe obrazu w postaci komponentu i niech telewizor to zeskaluje.
Wejście HDMI w tv właściwie jest zarezerwowane dla sygnału HD i tak najlepiej je wykorzystać np. zapinając pod nie satelitkę która sypie w HD.
Pozdrawiam;)
 

qrko

New member
VIRUS21 napisał:
Jaki TV kupiłes podziel sie wrażeniami tez chce kupic Philipsa

Kupilem (a wlasciwie moi rodzice) ten:
http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_73/products_id/2102

Za duzo powiedziec nie moge bo nie mam narazie ani podlaczonego kompa do niego (dzisiaj dopiero kupilem kabel component, ktory jednak tata dostanie dopiero pod choinke) ani nie mam zadnego filmu w hd.

Na pewno rzec moge ze jest ogrooomny, kolorki wygladaja fajnie, przed zakupem orientowalem sie troche w telewizorkach i ludzie go polecali, wiec generalnie mysle ze sprzet warty uwagi. Brakuje mi tylko gniazdka dvi (temu tez musze kombinowac z componentem), ale coz - wszystkiego miec nie mozna.

Taka jedna uwaga ze od wlaczenia do pojawienia sie obrazu mija 4-5 sekund ale zakladam ze to cecha wszystkich duzyc LCDkow.
 

VIRUS21

New member
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]na tej stronce podali ze Gwarancja 24 m-ce;
wiadomo ze Philips daje tylko 12 m-cy gwarancji a jaka ty posiadasz ???
jak wyglada obrazek z kablówki w tym LCD i czy porównywałeś z jakimiś LCD-ekami
dzieki z gory za odp.
[/FONT]
 

qrko

New member
VIRUS21 napisał:
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]na tej stronce podali ze Gwarancja 24 m-ce;
wiadomo ze Philips daje tylko 12 m-cy gwarancji a jaka ty posiadasz ???
jak wyglada obrazek z kablówki w tym LCD i czy porównywałeś z jakimiś LCD-ekami
dzieki z gory za odp.
[/FONT]

Ja mam gwarancje na 12 miesiecy, kupowany byl nie w tym sklepie.
Obraz z kablowki wyglada dobrze, nawet na powiekszeniu - filmy z Canal+ ktore maja na normlanym tv paski z gory i z dolu mozna spokojnie zzomowac i oglada sie fajnie. Grunt by nie siedziec za blisko bo mozna sie poczuc jak by sie siedzialo w 1 rzedzie w kinie ;p
 
Do góry